Головна » Шмигаль! Не підписуй «безперспективний» план Новодністровської ОТГ!

Шмигаль! Не підписуй «безперспективний» план Новодністровської ОТГ!

26 травня 2020 в 13:58 Переглядів: 1003

Із таким і подібними зверненнями сьогодні, 26 травня, зранку вийшли мешканці громади на пішохідний перехід на в’їзді у місто, аби висловити свою громадянську позицію щодо формування Новодністровської ОТГ.

Нагадаємо: на початку травня стало відомо, що Чернівецька ОДА подала план Новодністровської ОТГ, де у складі громади залишається одне місто. Від центру відлучається навіть  існуючий Старостинський округ – с. Ломачинці – який другий рік поспіль визнано на державному рівні і котрий перебуває в одному бюджеті із містом.

Ще у березні цього року Міністерство розвитку громад та формування територій за підписом заступника міністра В. Негоди надавало на розгляд і погодження Новодністровській міській раді проєкт розпорядження «Про затвердження Перспективного плану формування територій Чернівецької області» , згідно із яким Новодністровська ОТГ значиться у складі, що відповідає волевиявленню громад 2016 року.

Перекроювання території Сокирянського району Чернівецькою ОДА викликало низку протестних заходів: двічі мітингувальники були під облдержадміністрацією, один – у Києві під Кабміном, попри карантин на центральну площу міста прийшли сотні мешканців громади. І от уже вчетверте відбулася мирна хода –  на дорозі, яка блокувала рух транспорту. «Вимагаємо від керівників енергетичних підприємств активно долучитися до збереження повноцінної Новодністровської ОТГ», «Вимагаємо від ЧОДА, Кабміну та ЦВК виконати законне рішення щодо формування Новодністровської ОТГ!»

Працівникам підприємств, які потрапили в затор через проведення мирної ходи, було передано звернення до їхнього керівництва. Також громадяни нагадували про обіцянки відвідати Новодністровськ губернатора області Сергія Осачука, народного депутата Валерія Божика та Міністра МВС Арсена Авакова.
Приємно, що переважна більшість водіїів і пасажирів підтримували вимоги учасників ходи та навіть приєднувалися до акції. На завершення, коли проїзд було відновлено, водії у знак підтримки подавали сигнали активним громадянам, які ще певний час стояли із плакатам уздовж узбіччя.
Далі надаємо текст зврення.

«Генеральному директору ПрАТ «Укргідроенерго» Сироті І.Г.

Директору філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» Суботі В.Й.

Директору Філії «Дністровська ГЕС» ПрАТ «Укргідроенерго» Климу В.С.

Директору ПрАТ «Нижньодністровська ГЕС» Луніну С.С.

Директору філії Консорціуму «НВО Укргідроенергобуд» Філіповичу О.Ю.

Керівникам підприємств та організацій м.Новодністровськ

Дністровські електростанції вже понад 35 років успішно працюють в енергосистемі України. Зараз продовжується спорудження однієї з унікальніших в світі Дністровської ГАЕС, яка формується як візитна картка енергетики України.

Але тепер Новодністровську загрожує величезна небезпека.

У ході розпочатої у 2015 році реформи децентралізації Новодністровськ мав стати центром об’єднаної територіальної громади у складі сіл Ломачинці, Ожеве, Василівка, Розкопинці та Білоусівка. У 2016 році відбулися громадські збори та  були прийняті відповідні рішення сільськими радами цих населених пунктів. У 2018 році офіційно була створена Новодністровська ОТГ у складі нашого міста та с.Ломачинці. Але ці факти проігноровані Чернівецькою обласною державною адміністрацією, яка подала на затвердження Кабінету Міністрів України проект Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області, де Новодністровська ОТГ відображена тільки в складі міста Новодністровськ. Це не відповідає Методиці формування спроможних територіальних громад в частині економічної ефективності. Адже при затвердженні такого Перспективного плану Дністровські ГЕС та ГАЕС відходять в іншу ОТГ і перестають бути донорами для міста, де проживають будівельники станцій, енергетики, гідробудівці, їхні діти та внуки.

Не можна допустити затвердження Кабінетом міністрів України проекту Перспективного плану формування територій громад Чернівецької області у тому форматі, який поданий на розгляд Чернівецькою ОДА. Місто, яке будувало гідроелектростанції та більшість мешканців якого працюють сьогодні на станціях, не може залишитися без свого дітища – каскаду ГЕС і ГАЕС!

Залишившись без основних бюджетоутворюючих підприємств – Новодністровськ буде приречений. Не буде коштів на утримання дитячих садків, музичної школи, будинку дитячої творчості, спортивного комплексу, територіального центру соціального обслуговування пенсіонерів та інвалідів, пожежної команди, на заходи соціальної підтримки малозабезпечених громадян. Відпаде потреба в функціонуванні органу місцевого самоврядування, тож за адміністративними послугами новодністровцям доведеться їхати за 30 кілометрів.

За час своєї 45 – річної історії новодністровці ніколи не пасували перед труднощами, ніколи не були пасивними споглядачами складних і важливих подій в державі. І тепер ми будемо боротися за право жити достойно, за право гідного ставлення до громади посадовців будь-якого рівня! Громадяни висловлюють готовність захищати своє місто та Новодністровську ОТГ до останнього, використовуючи всі методи мирного протесту!

Ми – громада Новодністровської ОТГ – звертаємося до Вас із закликом: не залишайтеся осторонь від подій, та підтримайте наші звернення до вищих державних органів влади своїми колективними зверненнями! Сподіваємося на Ваші офіційні зверненння  до Чернівецької ОДА, Кабінету міністрів, ЦВК з вимогою виконати законне рішення щодо формування Новодністровської ОТГ у відповідності до волевиявлення громадян, методиці формування та узгодженого Перспективного плану.

Віримо, що саме Ваші звернення матимуть вагоме, і  вирішальне значення для створення, у відповідності до законодавства, Новодністровської ОТГ у складі міста та 5-ти сіл. Просимо Вас визначитися і публічно висловити свою позицію. Сподіваємося, що саме за Вашим сприянням громаді вдасться зберегти цілісність міста та Новодністровської ОТГ!

З повагою, громадяни Новодністровської ОТГ»