Головна » Шановні мешканці сіл Василівка, Розкопинці, Ожеве, Ломачинці та Білоусівка!

Шановні мешканці сіл Василівка, Розкопинці, Ожеве, Ломачинці та Білоусівка!

25 травня 2020 в 21:23 Переглядів: 2508

У 2016 році більшою кількістю голосів на громадських слуханнях ви визначилися за об’єднанням із м. Новодністровськ, адже наші населені пункти давно стали однією громадою. Ви тут маєте рідних і близьких, працюєте, навчаєтесь, лікуєтесь, отримуєте послуги, врешті, купляєте та продаєте продукти.

Добігає кінця реформа децентралізації і сьогодні, як ніколи важливо, аби кожен усвідомив, якого майбутнього він бажає для себе, своїх дітей та онуків. Величезний потік інформації, часто не правдивої та перекрученої, фальсифікація документів продовжують перекреслювати здоровий глузд та утворення спроможної громади, яка має проіснувати десятки, сотні років. Протягування ідеї «Єдиної Сокирянщини» відбувається лише для того, аби зберегти владу руках, у яких вона перебуває останніх 20 років.

Реформа децентралізації першочергово формувала перспективні плани територій з огляду на доступність послуг та спроможність громад. Новодністровська ОТГ у складі міста та 5 сіл – це приклад самодостатньої та успішної громади. Для цього є усі умови – відстань до центру громади (від 5 до 11,5 км), наявна інфраструтура, освітній простір, податкова база. Але протягом останніх років влада Сокирянського району докладала усіх зусиль, аби не втрачати свій вплив на території сіл, які є приваблими через розташування на них потужних підприємств, надр та прибережної зони.

Новодністровську закидають, що він нічого доброго не зробив для навколишніх сіл. Для районних ЗМІ не є аргументом очевидна річ: місто не може фінансувати об’єкти, які не знаходяться на його балансі. Намагання покращити життя у Ломачинцях, з якими з 2019 року Новодністровськ перебуває на спільному бюджеті, наштовхнулися на численні перешкоди. Район відмовляється передавати ОТГ сільські установи, як результат – втрачено майже 800 тисяч тис. грн інфраструктурної субвенція на реконструкцію садка. Вдалося лише встановити дитячі майданчики, зробити вуличне освітлення та благоустрій кладовища.

Також людям вперто нав’язують думку, що керівництво Новодністровська якесь не таке. Але кожен має усвідомити, що влада у цьому році буде змінюватися. І саме вибори-2020  – це шанс для кожного населеного пункту вибрати достойних представників місцевого самоврядування. Це буде абсолютно нова команда, яка працюватиме у новому форматі. Зауважте, що у Новодністровську ніколи не було авторитаризму, тут завжди шанувалися свобода думки та демократія, ніколи не було одноосібного ручного керування. Переконана, що у складі Новодністровської ОТГ голос кожної із громад буде почутий.

Варто нагадати, що при новому територіальному устрої не буде сільських рад та окремого бюджету. У селах будуть старости, представники у депутатському корпусі та виконавчому комітеті. У раді Новодністровської ОТГ буде по 2 депутати від кожного села. У депутатському корпусі Сокирянської ОТГ в складі 18 сіл та міста – в кращому разі по одному представнику від сільських населених пунктів. Крім того, плануються зміни у виборчому законодавстві. Шанси обирати представників за мажоритарною, а не партійною системою, є саме у громадах до 20 тис. населення.

Закликаю зважити очевидні речі. Якщо ви будете перебувати у складі великої громади-району, то і податки будуть направлятися на усі населені пункти. Ваші села продовжуватимуть фінансуватися за залишковим принципом. А це – благоустрій, утримання освітніх та дошкільних закладів, ФАПів. В об’єднаній громаді із Новодністровськом ви поправу отримаєте ті блага, які можуть дати податки із підприємств, розташованих на ваших територіях. У свою чергу у складі повноцінної ОТГ Новодністровськ буде розвиватися, покращувати медичні, освітні та адміністративні послуги, благоустрій.

Утворення Новодністровської ОТГ не вигідна і частині голів сільських рад, адже після проведення виборів буде здійснена повна інвентаризація, яка може виявити їхні зловживання. Маємо розуміти, що у кожному селі є підконтрольні районному керівництву працівники бюджетної сфери, які, здебільшого, є отим локомотивом бажання залишитися у «великій Сокирянській родині». На жаль, багато людей, які мають бажання жити в одній громаді із містом енергетиків бояться її публічно висловлювати.

Відлучення сіл від Новодністровської ОТГ – це свавілля Чернівецької ОДА на догоду місцевим князькам. На сьогодні немає жодного рішення Сокирянської міської ради про надання згоди на об’єднання із селами, які входять до Новодністровської ОТГ. Щодо села Ломачинці – ЧОДА взяла до уваги рішення ліквідованої у 2019 році сільської ради за підписом псевдосекретаря. Така маса порушень з боку формування нового плану територій дає переконання на вирішення ситуації у судовому порядку.

Вірю, що голос громади уже почули на мітингах, мирних акціях та у високих кабінетах. Вірю, що у нашій державі панують закон і справедливість! Ми сподіваємось на потужну підтримку енергетиків міста, адже Новодністровськ – це передусім місто супутник станцій.

На сьогодні, розпорядження про затвердження «безперспективного» плану Новодністровської ОТГ ще не підписане. Громада об’єдналася у прагненні вибороти право на щасливе майбутнє. Переконана – перемога за правдою! Новодністровській ОТГ бути!

З повагою –  секретар Новодністровської міської ради Наталя Цимбалюк