Головна » Починаючи з 1 лютого елекропостачання відключатимуть усім - включно із лініями, на яких знаходяться об'єкти критичної інфраструктури

Починаючи з 1 лютого елекропостачання відключатимуть усім - включно із лініями, на яких знаходяться об'єкти критичної інфраструктури

31 січня 2023 в 17:47 Переглядів: 1132

31 січня за ініціативи міського голови Наталі Цимбалюк відбулася зустріч мешканців громади із очільником Дністровської районної ради Віталієм Якубенко та
начальником Кельменецького РЕМ АТ «Чернівціобленерго» Іваном Рибаком.
Присутні громадяни - депутати та мешканці, які відгукнулись на пропозицію Наталі Цимбалюк, отримали відповіді на питання щодо нерівномірного розподілу між споживачами електричної енергії у Новодністровську з перших вуст.
На початку енергетичної кризи керівництву Новодністровська вдалося обґрунтувати потребу у заживлені ліній, де перебувають такі об'єкти, як міська котельня, лікарня та ін.
Тому від тривалої відсутності електрики потерпала лише частина будинків мкрн "Діброва", а не два мікрорайони, як було на початку масованих атак окупантів на енергосистему України у жовтні-листопаді минулого року.

Зробити справедливий розподіл лімітів споживання електрики між усіма споживачами - результатом такого завдання від керівництва держави є новий підхід до формування графіків.

Як повідомив голова РВА Віталій Якубенко з 1.02.2023 р. будуть діяти графіки із сірими зонами. Це означає, що червоні зони - гарантовано світла немає, зелені - гарантовано є, сірі - час протягом якого рішення прийматимуть у залежності від обставин: загальний рівень споживання, температура повітря тощо.

Іван Рибак наголосив, щр відтепер на Буковині і в Новодністровську відключатимуть світло усім, навіть тим споживачам, які знаходяться на одній лінії з об'єктами інфраструктури - це дозволить збільшити час протягом якого буде гарантоване елекропостачання.

Також Іван Миколайович розповів, наскільки великий вплив на кількість електрики має погода - в області є значна кількість сонячних панелей, тому в дні, коли ясне небо проміжки із електрикою довші. Зазвичай область споживає близько 400 МВт, наразі ліміти на Буковину коливається близькл 100 МВт тому і ситуація така, що світла немає більше, ніж є.
Утім нові графіки мають забезпечити більш справедливий розподіл наявних потужностей між споживачами.

Також на зустрічі було вкотре підтверджено, що Обленерго не узгоджує графіків відключень із місцевою владою, а діє в рамках лімітів, які йому доводить Укренерго.