Головна » Головний лікар ЦПМСД Тетяна Щаслива про ситуацію із поширенням коронавірусу

Головний лікар ЦПМСД Тетяна Щаслива про ситуацію із поширенням коронавірусу

5 листопада 2020 в 17:45 Переглядів: 273

– Інформація щодо епідеміологічної ситуації з приводу поширення КОВІД-19 по м. Новодністровськ наступна. Наразі ми спостерігаємо стрімке зростання захворюваності. Для порівняння: за вересень у нас було 33 позитивних пацієнта, а з 267 відібраних зразків для проведення ПРЛ тесту у жовтні позитивними виявилися 128. Це велика цифра. На жаль, вона стрімко нарощує оберти. Тільки з 1 по 16 жовтня було зареєстровано 48 пацієнтів, позитивних на КОВІД-19. Майже кожен день лікарі ЦПМСД направляють на госпіталізацію до Сокирянської ЦРЛ важких хворих від поодиноких випадків до декількох. Ситуація складається досить серйозна.
У медичних працівників на сьогодні дуже велике навантаження. Важко виконувати все необхідне, адже кількість хворих зростає. Як покращити ситуацію? У першу чергу, нам всім потрібно повернутися до дотримання протиепідемічних заходів, як це було у квітні. Захворювань у той період було значно менше – тільки 15 позитивних тестів на COVID-19. Влітку траплялися поодинокі випадки, а з вересня почалося зростання. Зі своєї сторони ми робимо всі можливі заходи: частіше проводимо прибирання в лікувальному закладі, дотримуємося вимог захисту медичних працівників, а також наголошуємо пацієнтам відвідувати лікувальний заклад тільки у масках. А ось коли люди йдуть у магазин чи на ринок – забувають про свій особистий захист.
Місто Новодністровськ опинилося у червоній зоні тому, що статистика захворюваності стрімко збільшується.
В умовах такого навантаження перед адміністрацією та владою стоїть питання підсилення роботи денного стаціонару медпрацівниками. Багатьом було запропоновано місце роботи за контрактом, відповідно – заробітна плата, яка вища, ніж колись. Однак, позитивні результати у цьому напрямку незначні. На сьогоднішній день денний стаціонар працює по суботах та неділях.
Крім того, раніше в нас був один ізолятор, а віднедавна розгорнуто три ізолятори для огляду пацієнтів із підвищеною температурою та з підозрою на COVID-19.
Зауважую, що нам треба берегти наших працівників, сімейних лікарів. Турбувати тільки за нагальною потребою: звертатися лише тоді, коли дійсно є необхідність. Електронний рецепт можна отримати по телефону, як і консультацію, але в робочі години.
Усі повинні берегти один одного, тому що саме основне – здоров’я людини, ближніх та оточуючих. КОВІД не обирає ні за віком, ні за посадою. Для нього ми всі рівні. Зверніть увагу на збалансованість харчування, приймайте вітаміни! Будьте обережними. Шануйте себе! І що дуже небезпечно: у жодному випадку не займайтеся самолікуванням: вживання антибіотиків без огляду і призначення лікаря – хибний шлях! Дотримуйтесь усіх видів захисту, не нехтуйте масками, антисептиком, дистанцією!
Коментар щодо випадку із померлим біля лікарні – розуміючи стурбованість сторонніх з того приводу, що людина залишалася лежати під стінами закладу, пояснюю: у випадку смерті на вулиці існує чітко прописана процедура за участю поліції, від якої ми не мали права відступати. Дякую усім за розуміння!