Головна » Результати перших місцевих виборів у Новодністровській ОТГ і не тільки

Результати перших місцевих виборів у Новодністровській ОТГ і не тільки

5 листопада 2020 в 17:48 Переглядів: 311

25 жовтня 2020 року підтвердилася тенденція попередніх років: на місцевих виборах українці голосують не так охоче, як на президентських чи парламентських. До прикладу, на президентських виборах 2019 р. по Україні явка становила 62%.
На нинішніх виборах обирали голів та депутатів рад у 1 439 громадах України, а також представників районних та обласних рад. Минуло вже більше тижня, остаточних результатів виборів іще немає, але вже можна провести попередній аналіз результатів. Якщо говорити про абсолютних лідерів, в цілому по Україні то їх виділити важко. Президентська партія «Слуга народу» очікувано втратила свою шалену довіру, яку вона мала на парламентських виборах, проте це не завадило їй отримати депутатів та голів по всій країні. Наприклад, у Києві впевнено лідирує нинішній голова В. Кличко, якого підтримали за попередніми даними близько 50% виборців. Партія нинішнього мера «УДАР» з різницею в кілька сотень голосів ділять перші два місця з партією «Європейська солідарність», вони набрали по 20% голосів, також прохідний бар’єр долають «Єдність» - 8,6%; ОПЗЖ - 7,7%; «Батьківщина» - 7.4%; «Слуга Народу» - 7,4%; «Голос» - 5,9%. Що стосується великих обласних центрів, можна зазначити, що нинішні міські голови є або беззаперечними лідерами (Харків, Вінниця), або ж будуть боротися за перемогу в другому турі (Львів, Одеса, Дніпро).
Щодо активності виборців, які в умовах пандемії прийшли виконати свій громадянський обов’язок, то вона склала за даними ЦВК 36,88%, що майже на 10% менше ніж на місцевих виборах 2015 року. Воно і не дивно, адже останні кілька тижнів масштаби пандемії лише збільшуються. Багато населених пунктів, у тому числі Новодністровськ, знаходяться в червоній зоні. Найактивнішими на виборах виявилися такі області: Тернопільська – явка виборців 44,68%; Львівська – 43,82% Волинська – 41,89%; Чернігівська – 41,64%. Найгірший результат показали: Донецька – 31,67%; Миколаївська – 32,02%; Харківська – 32,33%; Херсонська – 32,39%. У Чернівецькій області, незважаючи на складну епідеміологічну ситуацію, явка була 34,84%. До речі, Сокирянський район один із лідерів за явкою в області – близько 34,2%.
Конкретно в Чернівецькій області були певні проблеми у день виборів: на одній з дільниць виявили масові фальсифікації з протоколами, з однієї з виборчих дільниць визнали недійсними майже всі бюлетені. Політична партія «Батьківщина» заявила, що найбільші фальсифікації на місцевих виборах відбулися у Чернівцях та Сокирянському районі. Тому на цих дільницях вимагатимуть перерахунку голосів.
Щодо підсумків виборів у Новодністровську: дільниці розпочали роботи вчасно, згідно із вимогами чинного законодавства з 8.00, завершили о 20.00. Як повідомила голова територіальної виборчої комісії Юлія Борейко, під час виборчого процесу жодного порушення зареєстровано не було, а усі карантинні вимоги виконувалися. Незважаючи на те, що Новодністровськ знаходиться в червоній зоні, місцеві жителі показали одну з найвищих явок в області 35,6%. Проте це значно менше ніж, наприклад, у першому турі президентських виборів 2019 року, де явка склала 57%.
За словами голови Новодністровської ТВК на жодній дільниці не було жодних фальсифікацій, вибори пройшли прозоро. Кількість виборчих бюлетенів виготовлено на замовлення територіальної виборчої комісії – 8303, кількість виборчих бюлетенів одержаних дільничними виборчими комісіями – 8339, кількість не використаних бюлетенів – 5360, кількість виборців включених до списків виборів на виборчій дільниці – 8238, кількість виборців, які отримали бюлетені – 2979, кількість виборців, які взяли участь у голосуванні – 2979.
Результати голосування на посаду Новодністровського міського голови: Волошин Р. І. отримав 149 голосів, Дмитрук А. П. – 101 голос, Жулепа Р. В. – 339, Кокош Ф. І. – 487, Мельник В. П. – 176, Нажига І. М. – 188, Паламарчук С. С. – 94, Присакар А. А. – 47, Рачинський І. О. – 67, Стоян Т. Г. – 113, Цимбалюк Н. О. – 978,
Шевчук А. В. – 148, Шундрій Р. В. отримав 53 голоса.
Отже беззаперечну перемогу на виборах отримала діючий секретар міської ради Цимбалюк Наталя Олександрівна, яку підтримало 33,26% виборців Новодністровська. До речі, Сокирянську ОТГ за результатами виборів очолив Василь Васильович Козак, який отримав 71,36% голосів (між іншим показово, що у селах Ожеве та Василівка отримав перевагу його опонент – Олександр Гуменний).
Найбільшу кількість депутатів у Новодністровській міській раді становлять самовисуванці – 36,4%. По 3 мандати у раді отримали партії «Батьківщина», «Європейська Солідарність», «ОПЗЖ» та «Рідне місто», 2 депутати у ПП «Сила і честь». Президентська партія «Слуга народу» матиме одного представника у раді за умови, якщо представниця «ЄС» пройде до Чернівецької обласної ради.
Депутати в Новодністровську міську раду отримали підтримку виборців: округ №1 – Нажига І. М. – 53 голоси, Орновицька О. М. – 38, Довбенко О. М. – 33; округ №2 – Кокош Ф. І. – 64, Мандебура О. В. – 47, Кримняк Н. І. – 42 голоса; округ №3 – Горохов А. Б. – 69, Батраков М. Ю. – 56, Карп Г. Г. – 41; округ №4 – Ліщук В. О. – 48, Пітькін М. І. – 37; округ №5 – Бойчук С. В. – 59, Якубовська Н.О. – 38, Скиба А.О. –33; округ №6 – Лутчак В.М. – 50, Рудик Т.В. – 41; округ №7 – Фігурський С.М. – 73, Гуцул О. М. –39, Петращук О. В. – 38; округ №8 – Жалюк А. Д. – 50, Грохольська Г. Ф. – 36, Мафтуляк Н. Г. – 33 голоса.
Район та область на сьогоднішній день ще очікують здачі протоколів від територіальних виборчих комісій. Деякі з них із-за тог, що мають багато виборчих дільниць, не встигають обробити свої результати і подати їх в район та область. Відповідно до виборчого законодавства , не пізніше 6 листопада будуть оголошені результати. Оскільки частина обраних депутатів місцевої ради балотувались у ради вищого рівня, то за цей час в них буде можливість визначитись куди саме підуть.
Підготувала Дейбук Марія, студентка ВДПУ