Головна » Людмила Пастушок - про готовність закладів освіти до нового навчального року в умовах адаптивного карантину (+фото, відео)

Людмила Пастушок - про готовність закладів освіти до нового навчального року в умовах адаптивного карантину (+фото, відео)

4 вересня 2020 в 10:45 Переглядів: 219

Розпочався новий навчальний рік, залишивши позаду період, який практично перевернув уяву про те, яким може бути освітній процес. Досвідченні педагоги, вихователі дитячих садочків та позашкілля, діти і батьки не були готові до нових реалій. Тож і закінчення навчального року було маленьким шоком для учасників освітнього процесу. Ми всі дуже сподівалися, що ця «коронована» хвороба відступить від нас дуже швидко, але минав тиждень, місяць, іще один місяць... Потрібно було пристосовуватись до нових умов та опановувати дистанційну форму навчання. Учителі міста продемонстрували, що вміють швидко самоорганізовуватись, адже час і ситуація вимагали проводити уроки і для дітей, і для їхніх батьків, швидко вчитись працювати на різних платформах та витримувати шалене навантаження, бо освітній процес для деяких педагогів тривав із ранку до ночі.

Ми навчились думати по-іншому, працювати по-іншому, спілкуватись по-іншому. Пережили стрес щодо закінчення навчального року, наразі – така ж ситуація і на початку навчального року, бо нещодавно місто додали до помаранчевої зони, в якій забороняються масові заходи, на які ми дуже розраховували. Перше вересня в цьому навчальному році відбулось у навчальних кабінетах із класними керівниками т класоводами.

На жаль, коронавірус нас не залишає. Сьогодні наростає друга хвиля поширення хвороби, як кажуть нам фахівці, але наша свідомість, виховання наших дітей та їхніх батьків зможе суттєво збити цю хвилю. Тож в умовах сучасних викликів маємо бути на передовій сучасних технологій, уміти мотивувати учнів не втрачати інтерес до навчання, навіть, якщо доведеться на деякий час перейти на дистанційне навчання.

Під час адаптивного карантину ми відпрацювали чіткий алгоритм дій в умовах різних зон, прописали в планах роботи і програмах розділи щодо дистанційного навчання. Але в яких би умовах ми не працювали, якість освіти – понад усе.

19 серпня комісія та районна держспоживслужба здійснила  попередній огляд навчальних закладів Новодністровська щодо готовності до нового навчального  року в умовах адаптивного карантину, а 27 серпня – відбулась планова перевірка з боку обласної держспоживслужби . Оглянувши наші освітні заклади гості з області зазначили, що ми гідно підготувались до початку нового навчального року. Тож дякую за розуміння та співпрацю міській раді та депутатському корпусу у виділенні майже 200 тис. грн на закупівлю всього необхідного, щоби діти знаходились в безпечних умовах. Відрадно, що міська рада в умовах карантину і тотального недофінансування міського бюджету все ж винайшла кошти на всі ці потреби та зберегла заробітну плату педагогам та технічному персоналу.

У цьому навчальному році міська рада прийняла ще одне важливе рішення для освітян і учнів міста – про створення в нашому місті опорного закладу. Не просто відбувався процес, але 20 серпня було проведено конкурс на призначення керівника опорного закладу, на якому перемогла Лариса Василівна Козак, а 25 серпня 2020 року заклад було зареєстровано в Єдиному Державному реєстрі України. Тож вітаю директора  з призначенням на цю посаду та реєстрацію закладу! Уже з 1 вересня гімназія починає працювати як нова структура – Новодністровський опорний заклад загальної середньої освіти «Новодністровська гімназія»

Опорні заклади зараз в пріоритеті щодо ресурсів та інвестицій. І це вже бачимо на прикладі Новодністровського ОЗЗСО, тому що в цьому році, згідно з державною субвенцією, вже надійшли кошти для облаштування харчоблоку опорного закладу на суму 245 000 грн. Обладнання нове, сучасне і вже закуплене. Перша парті обладнання вже надійшла.

Ще очікуємо кошти з субвенції «Сучасний освітній простір» в розмірі 2 млн 800 тисяч гривень: плануємо зробити капітальний ремонт харчоблоку, їдальні і повністю всього першого поверху, враховуючи гімнастичну залу опорного закладу.

Держава та наша місцева влада піклуються про освіту навіть у таких складних умовах. Хочу назвати цифри, які свідчать про те, що Новодністровська міська рада та депутатський корпус серйозно відносяться до проблем освіти. За кошти місцевого бюджету на загальну суму 210 000 грн для ЗДО було придбано:

6 телевізорів для трьох садочків – 100 000 грн (для забезпечення програми «Впевнений старт», за якою зараз працюють діти середньої та старшої груп),

м’ясорубку для ЗДО «Ромашка» – 20 000 грн,

електроплиту для ЗДО «Теремок» – 20 000 грн,

електроплити (2 шт.) для ЗДО «Радість» – 50 000 грн.

За підтримки держави та міської ради у співфінансуванні школи отримали найбільшу суму коштів. З інклюзивної субвенції було закуплено оснащення для сенсорної кімнати вартістю 35 500 грн, ноутбук для кабінету логопеда – 9 980 грн, багатофункціональний пристрій для кабінетів логопеда і психолога – 26 000грн, програмне забезпечення для логопедичного кабінету «Живий звук» на суму 6 300 грн. Міська рада долучилася до цього у співфінансуванні (20 тис. грн).

Для Нової української школи (1-4 класи) були закуплені дидактичні матеріали – 102 400 грн, шкільні меблі – 267 557 грн (111 007 грн з цієї суми надав місцевий бюджет), БФП 4 шт. 53 400 грн (15 500 грн – місцевий бюджет), ноутбуки (10 шт.) на суму 120 000 грн.

За рахунок місцевого бюджету було придбано мультимедійні комплекси (21 шт.) – 1 068 000 грн, інтерактивна панель (1 шт.) – 126 000 грн на загальну суму 1 1940 00 грн.

Оснащення харчоблоку опорного закладу – 245 000 грн (75 000 грн –місцевий бюджет).

Відбувається оснащення системою протипожежного захисту та сповіщення в опорному закладі на суму 345 000 грн, ще 355 000 грн – для ЗЗСО ІІ–ІІІ ст. на загальну суму 700 000 грн, які також були виділені міською радою.

На запобігання поширенню коронавірусної інфекції  було виділено близько 200 000 грн.

Загальна сума коштів, виділена на освітню галузь на придбання оснащення для забезпечення повноцінного, сучасного і безпечного освітнього процесу з міського бюджету, складає 2 041 507 грн. Для такої невеличкої територіальної громади, як наша, на шість закладів – це досить вагомий і відчутний внесок. Тож від імені освітян Новодністровська дякую за це міській владі.

Про пріоритети, які розставляє нам держава та обласний департамент освіти та науки.

Безпека перебування всіх учасників освітнього процесу в навчальних закладах, збереження психологічного та психічного стану учасників освітнього процесу. Справа в тому, що діти давно не спілкувалися один з одним, давно не були у стінах навчального закладу. Це їх розслабило і вони могли забути, як себе потрібно поводити. До того ж наразі діють умови адаптивного карантину. На дітей лягає відповідальність за своє здоров’я. Вони повинні знати, як одягати маску, через який час її треба міняти, як себе поводити на перервах, в їдальні, як часто мити руки. Це – додаткове навантаження на психологічний стан дитини. Тому на серпневій конференції ми націлювали керівників навчальних закладів, щоби вони на це звернули серйозну увагу, щоб не здійснювали тиск на дітей.

Підвищення якості освіти, оновлення змісту і форм освіти, впровадження і вдосконалення дистанційної освіти. У нових реаліях на це звертається дуже велика увага, тому у планах робіт навчальних закладів є окремі розділи, присвячений дистанційній формі навчання. Я вважаю, що перші батьківські збори та наради якраз цьому і будуть присвячені – щоби навчити батьківську громадськість працювати в нових умовах.

Ніщо не може замінити живе спілкування педагога та дитини, але все ж до дистанційного навчання потрібно бути готовими, тому що фахівці налаштовують нас на те, що наростає друга хвиля хвороби. Нам під силу зменшити її потужність: потрібно дотримуватися елементарних правил гігієни і рекомендацій фахівців в умовах карантину.

Модернізація системи управління. Це також один із пріоритетів, на який ми звертаємо увагу.

Найдорожчий скарб – це наші діти. Виховувати треба, перш за все, людину: здорову, людяну, господаря нашої країни. І це – наша головна задача.

Ще раз хочу привітати всіх учасників  освітнього процесу з початком нового навчального року! Бажаю нам всім міцного здоров’я, живого спілкування, толерантності, стриманості, взаємної поваги. Бережімо себе, бережімо своїх близьких.