Головна » Карантинно-дистанційні випускні 2020! (фото+відео)

Карантинно-дистанційні випускні 2020! (фото+відео)

15 липня 2020 в 13:23 Переглядів: 1532

Які ж вони хвилюючі і трепетні, пам’ятні миті, коли позаду усміхається розчулено дитинство, а попереду – з цікавістю споглядає на нову стежку життя квітуча юність!
Та з усіх цих історичних моментів травень 2020 року став для випускників особливим: напрочуд тремтливим на відстані душі – у несподівано непростих умовах карантину. Саме це, на диво, і подарувало можливість переоцінити й поцінувати, збагнути й відчувати, слухати і чути, дивитися і бачити, хоч і дистанційно! Тож і фінал навчального року зчепив єство теж по-особливому: класні керівники, педагоги-організатори, одинадцятикласники та їхні батьки натхненно забарвили усю палітру своїх знань, навичок, вражень, вдячності у передчутті розлуки із альма-матер та звичними дівчатками і хлоп’ятами, котрі раптом так подорослішали і помудрішали!


Свята останнього дзвоника у новодністровських закладах освіти – ЗОШ ІІ–ІІІ ст. та гімназії – були хоч і не традиційно яскравими та гучними, зате неповторно душевними і пам’ятними. Карантинне життя зробило свій особливий відбиток на сприйнятті цього світу і нас у ньому, тому кожне слово, обійми, побажання і спогади з відтінком дистанційної весни ще довго відлунюватимуть шкільним дзвінком у серцях і випускників, і вчителів, і батьків. І кольорові стрічки «Випускник 2020» таки нагадуватимуть і повертатимуть у несподіване завершення шкільного навчання із неочікуваним присмаком «дистанційно».
Та головне, що не тільки YouTube заряснив цікавими творчими знахідками цьогорічних ось таких прощальних свят, а й душевні скарбнички уже таких дорослих синочків і донечок поповнились неповторною мелодією весни, щедро заквітчаною любов’ю батьків, рясно зрошеною мудрістю вчителів і вимріяною такою бажаною юністю.
Щасливих вам доріг, діти!
Інна ГОНЧАР


Загалом у 2020 році «допобачення» школі сказали майже 70 одинадцятикласників: два випускних класи гімназії та один клас ЗОШ ІІ-ІІІ ступенів.
Наразі усі активно вчаться, адже триває період здачі зовнішнього незалежного тестування. Саме за його результатами вирішиться подальша доля колишніх школярів. І хоч через карантин прохідні бали дещо знижені, та це не дуже впливає на загальну картину – конкуренція у топові ВНЗ і на найпопулярніші спеціальності шалена.
За словами абітурієнтів, багато хто розглядає можливість виїзду на навчання за кордон. Так, до прикладу, цього року Польща спростила умови вступу до своїх вишів, тож і новодністровські випускники розглядають можливість навчання у сусідній країні.


Дещо інакша ситуація з 9-ми класами. Через карантинні обмеження для них була скасована державна підсумкова атестація. Наразі ще немає точної інформації скільки саме з 4-х випускних класів (по два з кожної школи) продовжить своє навчання у 10-11 класах, а хто вже завершив шкільне навчання та піде здобувати професію.
Залишилися без урочистостей з нагоди завершення свого першого навчального закладу і дошкільнята.
Цього року з трьох садочків випустилося 103 майбутні школярі, які були розподілені у 4 перші класи. Щоправда, деякі батькі зараз роздумовують з приводу того, чи не лишити дітей ще на рік, тод станом на 1 вересня картина може дещо змінитися.
Ірина ШУНДРІЙ