Головна » У Новодністровських закладах освіти 30% дітей харчується безкоштовно та за 50% вартості

У Новодністровських закладах освіти 30% дітей харчується безкоштовно та за 50% вартості

7 березня 2023 в 14:26 Переглядів: 666

Із початку ІІ семестру цього навчального року в закладах загальної середньої освіти Новодністровської ТГ відновили гаряче харчування. Вартість однієї шкільної порції їжі становить 30-35 грн. Для порівняння: 3-разовий прийом їжі в дошкільних установах коштує 52-57 грн на день.
Із 1460 дітей, які відвідують садочки та заклади загальної середньої освіти Новодністровська, на пільгових умовах харчуються 445 маленьких громадян: 90 дітей із багатодітних сімей – за половину вартості, решта пільговиків – безкоштовно.
Витрати на харчування дітей пільгових категорій покриваються із бюджету громади. В місяць на одного вихованця садочка це – 1 254 грн, на школяра – 770 грн. У середньому на місяць, коли діти не перебувають на шкільних канікулах, на харчування дітей громади планується витрачати близько 445,7 тис. грн.
Міський голова Наталя Цимбалюк неодноразово наголошувала на засіданнях виконавчого комітету та апаратних нарадах, що вихователі та класні керівники можуть ініціювати клопотання щодо безкоштовного харчування тих дітей, чиї сім’ї перебувають в скрутному становищі, але не мають офіційного статусу визначеної пільгової категорії.
Перелік пільгових категорій, які харчуються безкоштовно:
діти–сироти;
діти, позбавлені батьківського піклування;
діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);
діти із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ ям»;
діти з числа внутрішньо переміщених осіб;
діти, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
діти, з числа осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,
діти, батьки яких мають посвідчення учасника бойових дій; діти, батьки яких мобілізовані, проходять військову службу та беруть безпосередню участь в бойових діях, або задіяні в здійсненні заходів з національної безпеки і оборони.