Головна » То що таке органи місцевого самоврядування і для чого вони потрібні у Новодністровську?

То що таке органи місцевого самоврядування і для чого вони потрібні у Новодністровську?

12 січня 2023 в 16:42 Переглядів: 419

Органи місцевого самоврядування – такий собі міні державний апарат в кожній окремо взятій територіальній громаді, уповноважений в межах Конституції та законів України вирішувати питання місцевого значення і, що головне, саме за його наявністю/відсутністю визначається спроможність громади забезпечувати своїх мешканців адміністративними та іншими послугами. Тобто саме ОМС є ідентифікатором громади, спроможної самостійно вирішувати питання місцевого значення, в тому числі формування місцевого бюджету та напрямки використання зібраних коштів.
Найвищий щабель в ОМС займає депутатський корпус, що вважається законодавчим органом. Він складається з депутатів, обраних мешканцями ТГ, і наділяється правом приймати рішення, обов’язкові для виконання на території громади. Працюють депутати місцевих рад на безоплатній основі. У Новодністровську кількісний склад депутатського корпусу - 22 представника громади.
Виконавчий комітет, кількісний і персональний склад якого затверджується депутатами. До складу цього колегіального органу обов’язково входять окремі посадовці ОМС та залучені на громадських засадах особи: представники усіх сфер життєдіяльності громади: медицина, освіта, цивільного захисту, енергетичних підприємств та бізнесу. Склад виконкому у Новодністровську - 19 осіб.
Основна його функція – координація діяльності відділів, управлінь, комунальних підприємств та інших виконавчих органів ради.
Виконавчі органи ОМС – власне, відділи, управління, служби та окремі посадовці, які входять до затвердженої депутатами структури міської ради і приймаються на роботу міським головою.
Варто зауважити, що, крім питань місцевого значення, міською радою здійснюються делеговані державою повноваження щодо реалізації державної політики у сфері освіти, культури, соціального захисту, захисту прав дітей тощо.
Кожна структурна ланка виконавчого апарату міської ради виконує свою певну функцію. Назви відділів, управлінь, служб, підприємств вказують на їхню спеціалізацію. Хтось формує стратегію міста, хтось планує фінансове забезпечення, хтось контролює надходження і видатки, хтось опікується соціально-незахищеними особами і дітьми, хтось забезпечує юридичний супровід, хтось веде облік військовозобов’язаних і розробляє «безпекові» документи, хтось здійснює юридичний супровід, хтось готує проекти рішень сесії та виконкомів і т.д.
Цих «хтось» є дуже багато, але не завжди передбачає окрему людину. Іноді один посадовець ОМС забезпечує виконання кількох обов’язків водночас. Працівники виконавчого апарату несуть відповідальність як перед громадою, так і перед законодавством, що регламентує їхню діяльність.
Крім прямих службових обов’язків, працівники міської ради виконують чимало суспільно-важливих функцій. Беруть участь у благоустрої міста, санітарній очистці, озелененні, долучаються до благодійних заходів і самі активно волонтерять, жертвують кошти на потреби ЗСУ та ВПО, часто витрачають свій час та ресурси на проведення масових публічних заходів та багато іншого.
️Не варто забувати, що вони також є ж мешканцями територіальної громади і платниками податків до бюджетів. Тобто мають права і обов’язки членів ТГ нарівні з усіма іншими.