Головна » Новодністровська громада активна та сучасна, розвивається попри виклики воєнного часу

Новодністровська громада активна та сучасна, розвивається попри виклики воєнного часу

5 квітня 2023 в 17:29 Переглядів: 1297

Сьогодні, 4 квітня, на позачерговій сесії Новодністровської міської ради очільниця територіальної громади Наталя Цимбалюк поінформувала депутатський корпус про результати робочого візиту представників обласної та районної військових адміністрацій.
31 березня з нагоди відкриття сенсорної ігрової кімнати у Центрі надання соціальних послуг Новодністровську громаду відвідали перша заступниця начальника Чернівецької ОВА Альона Атаманюк, директор Департаменту соціального захисту ОВА Ольга Ходоба, начальник Дністровської РВА Віталій Якубенко та координаторка проєкту БФ «СОС Дитячі Містечка Чернівці» Анна Бабенко.
Представники благодійного фонду та адміністрації відзначили легкість реалізації цього проєкту, адже зі сторони Новодністровська все робилося дуже швидко та якісно. Тож вони висловили готовність продовжити співпрацю з нашою громадою. У пріоритеті – забезпечення доступності Центру надання соцпослуг, а саме облаштування пандусу.
️Окрім власне сенсорної кімнати, посадовці ознайомились із роботою Центру загалом. Як зазначила Альона Атаманюк, у Новодністровську Центр надання соцпосуг уже є соціальним хабом, над мережею яких лише розпочинається робота в Україні. Адже тут в одному приміщенні діє кризова кімната для осіб, що постраждали від насильства, створені умови для дітей з інвалідністю, є помешкання для проживання внутрішньо переміщених осіб, спортзал для реабілітації, надаються послуги перукаря та організовуєтеся дозвілля старшого покоління, зокрема активно діє фольклорний гурт «Співочі бабусі».
Гості завітали до сімей ВПО, які проживають у Центрі. Нещодавно за рахунок соціальних коштів ПрАТ «Укргідроенерго» у відведених для переселенців приміщеннях завершився ремонт, за гроші місцевого бюджету було придбано меблі. Завдяки співпраці міської ради із міжнародними благодійними організаціями тимчасовий прихисток облаштовано побутовою технікою та усім необхідним. Загалом спільними зусиллями вдалося створити дуже комфортні умови проживання для осіб, які втратили домівки через війну.
Приємно вразив гостей своєю сучасністю та креативністю простір для віддаленої роботи – коворкінг, який розташувався у незадіяних приміщеннях територіальної громади (цокольний поверх буд. 24 м-ну «Сонячний»). Цей проєкт бізнесу із соціальною спрямованістю невдовзі розпочне свою повноцінну роботу. Тут відбуватимуться зустрічі, семінари, майстер-класи, передусім створені зручні умови для віддаленої роботи та переговорів.
У рамках візиту керівництво області та району відвідали також денний стаціонар Центру ПМСД м. Новодністровськ. Тут в режимі сім днів на тиждень діють 25 дорослих та 5 дитячих ліжок. Відвідали і Новодністровську поліклініку, обговорили можливості розширення послуг, які надає медзаклад.
Завітали і в Дністровську районну організацію товариства Червоного Хреста, яка працює в місті вже декілька місяців. Тут діє пункт видачі гуманітарної допомоги, банк одягу, прокату реабілітаційного приладдя, кімната пихосоціальної підтримки, волонтери організації постійно проводять різноманітні акції.
На завершення візиту міський голова Наталя Цимбалюк ознайомила делегацію із місцем майбутньої реконструкції центральної площі Новодністровська. Проєкт планують здійснити до жовтня 2023 року – з нагоди 50-річчя від заснування міста енергетиків.
Посадовці запевнили міського голову, що зі сторони військових адміністрацій буде повне сприяння проєкту, який буде реалізовуватись за соціальні кошти «ПрАТ «Укргідроенерго».