Головна » Пошанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи та поспілкувалися про наболіле

Пошанували ліквідаторів Чорнобильської катастрофи та поспілкувалися про наболіле

14 грудня 2022 в 18:48 Переглядів: 1256

14 грудня у Новодністровському міському історичному музеї відбувся захід з нагоди відзначення Дня вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Міський голова Наталя Цимбалюк подякувала ліквідаторам за їхній життєвий подвиг, коли у 1986 році вони не роздумуючи затуляли своїми життями від атомної загрози не лише Україну, а й увесь світ, у тому числі росіян, які сьогодні бездушно вбивають наших доньок і синів та влаштовують ядерний терор.
Але завдяки тому, що українці сміливі та незламні, ми змогли витримати випробування Чорнобильською катастрофою, обов'язково здобудемо і перемогу над окупантами - зазначила Наталя Олександрівна.
️Поговорили й про наболіле у житті громади - медицину та відключення електропостачання.


Уже декілька років з місцевого бюджету доводиться дофінансовувати поліклініку, щоб зберегти для населення звичні медичні послуги вузькопрофільних спеціалістів (отоларинголога, офтальмолога, дерматолога, травматолога, хірурга, гінеколога, фізкабінет, лабораторні дослідження тощо).
Наразі держава покриває лише близько 30 відсотків від фінансових потреб медустанови. Наступного року не буде і цієї підтримки - адже Національна служба здоров'я запланувала кошти для фінансування нашої і подібних поліклінічних закладів лише на І квартал 2023 року. Тому у 2022 р. з місцевого бюджету на КНП "Новодністровська поліклініка" було направлено понад 8 млн грн, а наступного року це вже може бути 12 млн грн.


Зберегти медичні послуги для населення доступними, особливо для "чорнобильців" й інших пільгових, незахищених категорій населення - одне з пріоритетних завдань міської влади - наголосила Наталя Цимбалюк.
Щодо ситуації із вимкненням елекроенергії, то вже відбулися неодноразові зустрічі адміністрації міської ради із керівництвом Чернівціобленерго. Вдалося досягти домовленості, щоб не вимикали лінію, на якій знаходиться котельня, котра обігріває заклади освіти і лікарню.
Не лишили осторонь і будинки, які потерпають від тривалого знеструмлення: також направлено в Обленерго відповідне клопотання. Адже в Новодністровську немає центрального опалення, тому без світла індивідуальні газові котли не працюють, а мешканці мерзнуть.


Можливо, вдасться досягти, щоб світло не вимикали вночі, аби квартири встигали прогріватися. Усе залежне від місцевої влади у цьому напрямку робиться.
Окрім того, того вже діють Пункти незламності в освітніх закладах, де можна обігрітися, зарядити гаджети, попити чаю. А в Центрі надання соціальних послуг (в примішенні ДНЗ "Теремок") наші енергетики "Укргідроенерго" облаштували "Острівець тепла і світла", де є потужний генератор, підведений зв'язок, наявний запас їжі і води. Тож у разі настання повного знеструмлення - блекауту - людям буде, де отримати допомогу.
Так, очікується, що зима буде важкою, але ворогу не вдасться нас зламати, бо ми єдині та робимо усе можливе, щоб підготуватися до випробувань, які попереду, щоб громада була надійно захищена - наголосила міський голова.
Також традиційно на заході вручили відзнаки.

ЩЕ ФОТО


За мужність і самовідданість, виявлені під час ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, активну громадську позицію та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС нагородили Почесними грамотами Новодністровської міської ради ліквідаторів: Столярка Михайла Васильовича, Бурячка Івана Михайловича, Дунаєвського Бориса Володимировича, Грищук Валентину Валентинівну, Дідика Василя Івановича, Кметюка Михайла Петровича, Кремняка Віктора Васильовича, Музаффарова Асада Ахмед огли, Павлюка Василя Федоровича, та Савчука Анатолія Васильовича.
На самкінець присутні поклали квіти до пам'ятного знаку "чорнобильцям" землякам на Центральній алеї.