Головна » Грамотне використання електроприладів вбереже і вашу техніку, і мережі

Грамотне використання електроприладів вбереже і вашу техніку, і мережі

13 грудня 2022 в 15:55 Переглядів: 1531

Шановні буковинці.
️Останніми днями надходить дуже багато звернень з приводу раптового вимкнення електроенергії у ваших домівках невдовзі після відновлення електропостачання. Така ситуація свідчить, що мережа перевантажена і спрацьовує автоматичне вимикання на лінії. Таке відбувається через те, що споживачі вмикають усі прилади одночасно.
Дуже просимо не вмикати побутові прилади одночасно, бо це штучно створює аварійні ситуації. Більша частина виїздів аварійних бригад енергетиків пов’язані з ліквідацією вимкнень і аварій внаслідок перевантаження мереж.
Нам доводиться постійно здійснювати заміну дефіцитних компонентів енергообладнання. Через пікове навантаження на мережу внаслідок одночасного увімкнення споживачами усіх електроприладів в перші хвилини відновлення енергопостачання виходять з ладу електричні розподільні щити, трансформатори, кількість яких обмежена, а заміна потребує дуже багато часу.
Будь ласка, намагайтеся дотримуватися простих правил:
-на час відключення електроенергії вимикайте з розеток всі енергоємні прилади — пральні машини, електрочайники, бойлери, електроплитки; а також ті прилади, які перебувають в режимі очікування;
-вимикайте світло в приміщеннях, якими не користуєтеся;
-після увімкнення електроенергії не включайте одночасно всі енергоємні прилади, користуйтеся ними почергово;
-якщо енергоємні прилади мають таймер, то скористайтеся цим: запрограмуйте роботу приладів на нічний час з 0:00 до 6:00;
-вмикайте електродвигуни та помпові станції через 20-30 хвилин після появи електроенергії. Ці прилади дають надзвичайно високе навантаження на електромережі під час свого пуску;
-представників бізнесу наполегливо просимо не використовувати зовнішнє освітлення фасадів. Воно створює високе одночасне навантаження на мережі під час увімкнення електроенергії.
Просимо поставитися до цього питання дуже відповідально, адже грамотне користування елекроприладами вбереже їх від пошкоджень та зменшить навантаження на мережі. Крім того, найменша економія електрики надає можливість заживити більшу кількість споживачів і тим самим зменшить соціальну напруженість у регіоні у надзвичайно складний для усіх нас час.
Дякуємо, за розуміння і підтримку!