Головна » Взяття жінок на військовий облік і призов на військову службу

Взяття жінок на військовий облік і призов на військову службу

26 липня 2022 в 11:48 Переглядів: 1159

Наразі у Генштабі зазначають:
жінок братимуть на військовий облік тільки за їхньою згодою,
більшість жінок, які були мобілізовані, це здебільшого медики, психологи, зв’язківці, діловоди, бухгалтери та кухарі,
на сьогодні у Збройних силах залишається потреба в жінках-медиках, радіотехніках та кухарях.
В Україні законодавчо передбачено взяття на військовий облік жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з військово-обліковою спеціальністю з переліку Міноборони, і придатні до проходження військової служби за станом здоров'я і віком. Про це йдеться у частині одинадцятій статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу".
Наказом міністерства оборони України від 11.10.2021 №313 (у редакції наказу Міноборони від 07.02.2022 №35) затверджено перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов'язаних.
З Переліком спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями, після одержання яких жінки беруться на військовий облік військовозобов’язаних можна ознайомитись за посиланням.
Перелік спеціальностей та/або професій, споріднених з відповідними військово-обліковими спеціальностями за посиланням.
Наказ передбачає, що з 1 жовтня 2022 року жінки, які мають спеціальності та/або професії, визначені в додатку 1 до наказу, братимуться на військовий облік військовозобов’язаних.
Водночас, проведення загальної мобілізації під час війни з рф засвідчило, що на військову службу до Збройних Сил України та інших військових формувань призвані близько 1% жінок від загальної кількості мобілізованих.
Більшість жінок призначено на посади медичного персоналу, підрозділів зв’язку, морально-психологічного забезпечення, діловодів, бухгалтерів та кухарів. На даний час у Збройних Силах залишається потреба у жінках-фахівцях з медицини, радіотехніки та харчових технологій.
Таким чином, досвід розгортання військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань до повних штатів воєнного часу доводить, що в державі на сьогодні немає гострої необхідності суттєво збільшувати кількість жінок на військовому обліку.
Зважаючи на це, Головним управлінням персоналу Генерального штабу Збройних Сил України опрацьовано ПРОПОЗИЦІЇ щодо взяття жінок на військовий облік військовозобов’язаних лише за їхньою згодою. Також ПРОПОНУЄТЬСЯ розпочати проведення заходів із включення жінок до військового обліку не раніше ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі.
Окрім того, у випадку наявності невирішених правових питань, отримати безоплатну правову допомогу має можливість кожен, звернувшись:
- сектор "Новодністровське бюро правової допомоги" Кельменецького місцевого центру з надання БВПД, тел. (03741) 3-15-70
- напишіть на електронну адресу - novodnistrovske@legalaid.cv.ua
- зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103
Завідувач сектору Новодністровського бюро правової допомоги Сніжана ВАТРИЧ