Головна » Порядок відновлення втрачених документів

Порядок відновлення втрачених документів

14 червня 2022 в 14:28 Переглядів: 815

1. Якщо документ є протермінованим.
В умовах воєнного стану всі, хто перебувають на території України, повинні мати документи, що підтверджують особу:
-паспорт громадянина України у формі картки чи книжечки;
-паспорт громадянина України для виїзду за кордон.
Для іноземців та осіб без громадянства:
-вид на постійне проживання в Україні;
-дозвіл на тимчасове проживання в Україні;
-посвідчення біженця;
-посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту.
У період воєнного стану можливість обміну документів, що засвідчують особу, обмежена. А тому, паспорт та інші документи, терміни дії яких закінчилися, або які вчасно не вклеєні фото, залишаються дійсними для підтвердження особи.
Подати документи на оформлення ID-картки та закордонного паспорта, а також відновити втрачені документи можна у центрах надання адміністративних послуг (ЦНАП). Мапа ЦНАПів, які працюють за посиланням https://cutt.ly/iFpEBKl
Крім того, з 15.03.2022 паспортні послуги знову доступні в підрозділах Державної міграційної служби, які знаходяться в безпечних районах, де не ведуться активні бойові дії. Підрозділи ДМС відновлюють роботу з прийому та надання адміністративних послуг, зокрема, документів для оформлення ID-картки, закордонного паспорта громадянина України, посвідок на постійне та тимчасове проживання.
2. єДокумент на порталі "Дія"
Відповідно до положень Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр і документи, що засвідчують особу або спеціальний статус", для ідентифікації громадян на території України, які втратили або в яких знищено документи, можна використовувати електронний паспорт та електронний паспорт для виїзду за кордон, сформовані засобами мобільного додатка "Дія".
Усі паспорти, які відображаються у додатку "Дія", визнаються дійсними.
Згенерувати єДокумент можна в додатку та на порталі "Дія", його можна використовувати для посвідчення особи. Він містить усю необхідну інформацію для ідентифікації людини, зокрема:
-дані паспорта громадянина України,
-індивідуальний податковий номер,
-місце реєстрації,
-QR-код для перевірки автентичності інформації.
Для ідентифікації громадян на території України, які втратили або у яких знищено документи, можна використовувати електронний паспорт та електронний паспорт для виїзду за кордон.
3. Як відновити посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію ТЗ
Посвідчення водія, а також свідоцтва про реєстрацію — діятимуть на території України навіть після закінчення їхнього терміну.
Для відновлення посвідчення необхідно звернутися до Сервісних центрів МВС. Дізнатися про графік роботи можливо за посиланням: https://www.hscmvs.com/
Під час воєнного стану сервісні центри МВС здійснюють обмін посвідчення водія тільки тим громадянам, які за законом мають право виїзду за межі України та тим, хто залучається до оборони.
4. Як відновити свідоцтво про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть
Для відновлення свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу, смерть необхідно звернутися до будь-якого підрозділу державної реєстрації актів цивільного стану (ДРАЦС), що працює.
Під час воєнного стану державне мито за повторну видачу свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану і свідоцтв, що видаються у зв’язку із зміною і поновленням актових записів цивільного стану, не справляється.
5. Як відновити пенсійне посвідчення
У разі втрати пенсійного посвідчення, необхідно подати особисто або через законного представника заяву на виготовлення нового пенсійного посвідчення до будь-якого територіального органу Пенсійного фонду України.
6. Як отримати дублікат ідентифікаційного податкового номеру
Для видачі дубліката ідентифікаційного податкового номера необхідно звернутися до будь-якого з центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП), що працює. Для цього необхідно:
-паспорт,
-свідоцтво про народження, якщо йдеться про дитину.
7. Як отримати дублікат втраченого документа про загальну середню освіту
Для отримання дубліката документа про загальну середню освіту необхідно звернутися до будь-якого закладу освіти (на території, де не ведуться бойові дії) із заявою щодо надання інформації про отриманий в Україні документ.
Якщо особа володіє інформацією про серію та номер власного документа про загальну середню освіту, вона має можливість за посиланням оформити електронний запит і отримати на електронну пошту інформацію з Реєстру документів про освіту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (у формі виписки з кваліфікованими електронними підписом і печаткою технічного адміністратора ЄДЕБО).
8. Як відновити втрачені або зіпсовані нотаріальні документи
На сьогоднішній день досить актуальним є питання про відновлення втрачених або зіпсованих нотаріальних документів, наприклад, таких як заповіт, договір (дарування, купівлі-продажу, міни тощо), свідоцтво (про право на спадщину), довіреність тощо.
Відповідно до статті 53 Закону України «Про нотаріат» - кожен громадянин має право у разі втрати або зіпсування документа звернутись до нотаріуса для отримання дубліката утраченого або зіпсованого документа, який був посвідчений нотаріусом.
Дублікатом є другий примірник документа, який має таку ж юридичну силу, як і оригінал, який було втрачено або пошкоджено.
Дублікат утраченого або зіпсованого документа видається нотаріусом за місцем його зберігання, тобто за місцем посвідчення (до передачі його до архіву). Після передачі в архів примірників документів, посвідчених або виданих нотаріусом, їх дублікати видають державні нотаріуси Державного нотаріального архіву.
Дублікат документа повинен містити весь текст посвідченого або виданого документа, оригінал якого вважається таким, що втратив чинність. На дублікаті документа робиться відмітка про те, що він має силу оригіналу, і вчиняється посвідчувальний напис. Крім того, про видачу дубліката нотаріус робить відмітку на примірнику документа, який зберігається у справах державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву чи приватного нотаріуса.
При видачі дубліката втраченої довіреності нотаріус перевіряє дійсність цієї довіреності за даними Єдиного реєстру довіреностей.
Дублікати втрачених заповітів та довіреностей підлягають обов’язковій реєстрації у Спадковому реєстрі, Єдиному реєстрі довіреностей. В умовах воєнного або надзвичайного стану за відсутності доступу до Спадкового реєстру та Єдиного реєстру довіреностей як нотаріальне посвідчення заповіту, внесення змін до нього та його скасування, так і нотаріальне посвідчення довіреностей, припинення їх дії здійснюється без використання цих реєстрів з подальшим внесенням до них відповідних відомостей протягом п’яти робочих днів з дня відновлення такого доступу.
9. Як відновити документи за межами України
Для оформлення втрачених документів чи продовження дії прострочених закордонних паспортів необхідно звертатися до українських посольств та консульств.
У консульстві можна:
-отримати інформаційну підтримку;
-продовжити термін дії закордонного паспорта;
-внести відомості про дітей, молодших 16 років, до паспорта одного з батьків;
-оформити Свідоцтво про підтвердження особи на випадок, якщо у вас є лише внутрішній паспорт (старого зразка), де відсутні записи латиницею.
Окрім того, у випадку наявності невирішених правових питань, отримати безоплатну правову допомогу має можливість кожен, звернувшись:
- сектор "Новодністровське бюро правової допомоги" Кельменецького місцевого центру з надання БВПД
- напишіть на електронну адресу - novodnistrovske@legalaid.cv.ua
- зателефонувавши на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103
Завідувач сектору Новодністровського бюро правової допомоги ВАТРИЧ Сніжана