Головна » Актуальна інформація щодо Covid-19 по новодністровській громаді:

Актуальна інформація щодо Covid-19 по новодністровській громаді:

25 жовтня 2021 в 11:41 Переглядів: 329

за минулий тиждень 87 «позитивних», 174 – на амбулаторному лікуванні

25 жовтня на традиційній щопонеділковій апаратній нараді під керівництвом міського голови Наталії Цимбалюк першочергово було заслухано інформацію головного лікаря Центру ПМСД Тетяни Щасливої.

Протягом минулого тижня тричі передавалися зразки ПЛР:

19 жовтня – з 32-х виявилися позитивними 29;

20 жовтня– з 21-ого – 18,

22 жовтня – з 50-ти – 40.

Усього за тиждень було відібрано 103 мазки, з них – 87 позитивних

Наймолодшим хворим 13-18 років, найстаршому – 85.

Експрес-тестування – відібрано 84 зразки, виявилися позитивними – 28. Таке тестування проводиться за показами сімейного лікаря або перед плановою госпіталізацією.

7-ро новодністровців із Covid-19 госпіталізовано до Сокирянської опорної лікарні. Там наразі для розміщення ковідних хворих уже залучають дитяче відділення.

На амбулаторному лікуванні знаходяться 174 новодністровця

Спостерігається збільшення кількості охочих вакцинуватися. Минулої п’ятниці та суботи отримали щеплення 54 та 48 осіб відповідно, у неділю – лише 6, хоча бригада працювала цілий робочий день.

Зростанню кількості охочих щепитися посприяли введення в дію нових правил міжобласних перевезень. Тетяна Іванівна звернула увагу, щоб особи, які вакцинуються у зв’язку із поїздками, не відкладали це на останній день. Адже виготовлення відповідних документів може відтерміновуватись через збої в електронній системі. Це, на жаль, деколи трапляється.

У Новодністровську наявні вакцини AstroZeneca, Pfizer та CoronaVac. Щеплення двома першими вакцинами підходить для перетину кордону в усіх країнах. Сертифікати із CoronaVac низка країн не приймає.

Головний лікар вкотре наголосила, що вакцинація це єдиний безпечний спосіб вберегтися від потрапляння на ліжко реанімаційного відділення та летального випадку.

Наразі 12 вакцинованих новодністровців лікують Covid-19 амбулаторно, переносять хворобу у легкій формі.