Головна » Ринок праці за І півріччя 2020 року

Ринок праці за І півріччя 2020 року

8 вересня 2020 в 15:53 Переглядів: 164

Моніторинг поточного ринку праці, проведений фахівцями Новодністровської міської філії Чернівецького ОЦЗ, показав, що вірус КОВІД-19 вніс свої корективи та зміни у роботу та діяльність підприємств, організацій, установ та фізичних осіб – підприємців міста та регіону.
Карантинні обмеження заставили ПОУ звільнити своїх працівників, відправити у відпустки за власний рахунок або провести скорочення робочого часу.
Навіть підприємства, які стабільно працювали на будівельних майданчиках Дністровської ГАЕС, не отримали належного фінансування робіт та змушені були звільнити своїх працівників, а ті, в свою чергу, змушені були зареєструватися у службі зайнятості. Але на сьогодні роботи на цих об’єктах відновилися і знову є потреба в кадрах.
Також у період карантину роботодавці масово звільняли продавців непродовольчих товарів, офіціантів, барменів, кухарів. Наразі заклади торгівлі та громадського харчування відновили роботу і безробітні ідуть на свої попередні місця роботи.
Підприємства, що працюють у сільському господарстві, наразі мають потребу у водіях, комбайнерах, трактористах та робітниках.
У зв’язку з закінченням будівництва четвертого агрегату Дністровської ГАЕС генпідрядник — філія Консорціуму «НВО «Укргідроенергобуд» у м. Новодністровськ та інші будівельні фірми мають постійну потребу в робітниках будівельних професій. Завдяки активній співпраці Новодністровської філії Чернівецького ОЦЗ з цими роботодавцями всі подані вакансії укомплектовуються з числа безробітних та осіб, що у пошуку.
На 01 січня 2019 року на обліку в Новодністровській міській філії Чернівецького ОЦЗ перебувало 288 безробітних громадян.
Упродовж січня—червня 2020 р. за допомогою у працевлаштуванні звернулося 378 громадян, найбільша кількість звернулася у квітні 2020 року – 132 особи.
У цілому ринок праці за 6 місяців 2020 року склав 666 осіб.
Станом на 01 липня 2020 року на обліку перебувало 446 безробітних громадян.
За сприяння державної служби зайнятості за 6 місяців 2020 року працевлаштовано 117 безробітних осіб. Двадцять осіб направлено на профначання шляхом стажування на робочому місці. На громадських та тимчасових роботах працювало 26 громадян.
Для підтримки бізнесу в період карантину держава надає допомогу по частковому безробіттю роботодавцям та підприємцям.
До Новодністровської міської філії Чернівецького обласного центру зайнятості для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину подали документи 67 роботодавців, з них 62 фізичні особи-підприємці.
Загалом підприємці отримали вже 456 тис. грн допомоги по частковому безробіттю
Наші фахівці опрацьовують подані пакети документів вчасно та якісно, аби допомогти підприємцям пережити карантин, зберегти бізнес і робочі місця та отримати кошти.
Валентина Вовківська,
директор Новодністровської філії ЧОЦЗ