Головна » Представники громадськості Новодністровська звертаються до голови Чернівецької ОДА

Представники громадськості Новодністровська звертаються до голови Чернівецької ОДА

4 червня 2020 в 16:45 Переглядів: 403

Третього червня у міському історичному музеї на зустріч за круглим столом зібралися небайдужі жителі Новодністровська: представники громадських організацій, почесні громадяни та відомі митці, для кого це місто – не просто назва населеного пункту у їхніх трудових книжках, а окремий великий розділ життєвої книги, нерозривно пов’язаний у долі з часу заснування міста-супутника Дністровського каскаду.
Саме тому присутніх болить і обурює неприпустима ситуація навколо формування (без)Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Чернівецької області, а точніше – подання Чернівецькою ОДА плану Новодністровської ОТГ, де у складі громади залишається одне місто.
Із детальними роз’ясненнями та короткою хронологією подій до присутніх звернулася депутат Новодністровської міської ради Наталя Кримняк, котра окреслила всі дії міської влади, нагадала про всі протистояння з боку районного керівництва і, що найбільше вражає, ігнорування численних звернень крайовим очільником та усіма вищими структурами, зокрема і Президентом України.
Після діалогу з учасниками зібрання, котрі висловились за ініціативу нового звернення- запрошення на зустріч із мешканцями міста до губернатора Буковини уже від громадськості Новодністровська, його текст було погоджено і підписано містянами.

 

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ ДО ГОЛОВИ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ОСАЧУКА С. Д.

Шановний Сергію Дмитровичу!
Відповідно до ст.ст.1, 4 Закону України «Про звернення громадян» ми, представники громадськості м. Новодністровськ та депутати Новодністровської міської ради Чернівецької області, звертаємося до Вас, аби Ви як голова Чернівецької обласної державної адміністрації забезпечили дотримання прав та законних інтересів жителів м. Новодністровськ, які були порушені при здійсненні адміністративно-територіальної реформи в Сокирянському районі, зокрема при формуванні Перспективного плану формування спроможних територіальних громад Чернівецької області (далі – Перспективний план) в частині Новодністровської ОТГ.
Пунктом 13 Методики формування спроможних громад (далі – Методика), затвердженої постановою Кабміну від 8.04.2015 р. № 214 (редакція від 24.01.2020 р. № 34) передбачається проведення уповноваженою облдержадміністрацією посадовою особою консультацій з уповноваженими представниками органів місцевого самоврядування та їхніх асоціацій, а також суб’єктами господарювання та їхніми громадськими об’єднаннями з метою врахування інтересів територіальних громад під час розроблення проекту Перспективного плану.6.05.2020 р. ми отримали відповідь на наш запит на інформацію від 15.05.2020 р. Розглянувши копії документів, ми були неприємно вражені тим, що консультації щодо формування ОТГ в Сокирянському районі проводились із головами сільських рад, які підтримують ідею «один район – одна громада» (у протоколі вказані поіменно), з «ініціативною групою с. Ломачинці» та «представниками ОТГ» (не вказано, яких саме). В одному з протоколів засідань міжвідомчої обласної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Чернівецької області (до речі, до її складу чомусь не включено жодного представника від Новодністровської та Сокирянської ОТГ) записано Ваш виступ, в якому Ви наголошуєте на необхідності «урахування всіх офіційних позицій» при обговоренні та наданні пропозицій до проекту Перспективного плану.
Особисто Ви, Сергію Дмитровичу, неодноразово відвідували Сокирянську районну раду, де зустрічалися все з тими ж прихильниками «єдиної Сокирянщини», неодноразово зустрічались у с. Ломачинці, яке входить до Новодністровської ОТГ, з тією ж «ініціативною групою». Проте, жодного разу Ви не відвідали і не поспілкувалися з жителями єдиного в області міста обласного значення Новодністровськ та жителями навколишніх від нього сіл, що мають свою думку щодо формування ОТГ у Сокирянському районі!

21 травня 2020 року представники громадськості Новодністровської ОТГ в присутності державних високопосадовців А. Авакова та О. Немчінова запрошували Вас зустрітися з громадою Новодністровської ОТГ. Ваша реакція на це запрошення свідчить про неповагу та ігнорування Вами більше 10 тис. людей – жителів Новодністровська та навколишніх сіл: 2 червня 2020 року Ви вкотре відвідали Сокирянську райраду, поспілкувалися з так званою «ініціативною групою с. Ломачинці» у с. Ломачинці, що розташоване всього за 5 км від Новодністровська, і знову обминули своєю увагою наше місто!
Зважаючи на викладені вище обставини, ми запрошуємо Вас приїхати до м. Новодністровськ, аби ознайомитись з його інфраструктурою та зустрітися з громадою Новодністровської ОТГ.
Просимо невідкладно надати відповідь на наше звернення, в якій буде призначено дату та час Вашого візиту.
3.06.2020 р.
Представники громадськості та депутати Новодністровської міської ради.