Головна » Про ситуацію із коригуванням тарифу на воду у Новодністровську

Про ситуацію із коригуванням тарифу на воду у Новодністровську

16 серпня 2019 в 16:56 Переглядів: 2744

44 грн 60 коп. за метр кубічний – саме такий тариф на водопостачання і водовідведення у Новодністровську затвердив виконавчий комітет 17 липня. Однак, у зв’язку із соціальною напругою у місті, депутатський корпус 25 липня скасував рішення виконкому, а ДКП «Управління "Тепловодоканал"» пообіцяли компенсувати із місцевого бюджету різницю між діючим та економічно-обґрунтованим тарифом.
У розмові із начальником ДКП «УТВК» Ігорем Цибульським говоримо про причини здорожчання послуг водопостачання і водовідведення та нинішню ситуацію зі зміною тарифу:
Основна причина коригування тарифу на водопостачання і водовідведення – це скасування тризонного обліку електроенергії для юридичних осіб із 1 січня 2019 року. Внаслідок цього витрати на електропостачання в Управлінні «Тепловодоканал» збільшились на 90%. Якщо за 2018 рік «УТВК» сплатило за енергоносії 1 млн 700 тис. грн, то лише за І півріччя 2019 року – 1 млн 500 тис. грн. Із цифр зрозуміло, що вартість електроенергії, дійсно, збільшилася майже у 2 рази. Тому комунальне підприємство змушене було коригувати тариф в частині енергоносіїв.
На сесії міської ради було прийнято рішення про відміну тарифу і про виділення коштів в частині різниці між економічно-обґрунтованим і діючим тарифом. Ми розробили і затвердили на сесії програму економічної підтримки нашого підприємства з метою прискорення процесу виділення коштів для покриття збитків. При нинішньому тарифі 35 грн за 1 м3 «Тепловодоканал» несе збитки орієнтовно 300 тис. грн на місяць.
Разом із тим потрібно дотримуватися термінів виплати заробітної плати, вчасно розраховуватися за енергоносії та сплачувати податки до державного і місцевого бюджетів. Наразі наше підприємство єдине в Чернівецькій області та одне з небагатьох у державі, яке не має кредиторської заборгованості. Це у той час, коли наші споживачі не розрахувалися за послуги у сумі 685 тис грн (станом на 17 липня 2019 р.).
Мешканці нашого міста повинні зрозуміти, що коригування тарифу – це не наша забаганка, а необхідність, щоб мати змогу своєчасно надавати якісні послуги. Для недопущення заборгованості по податкам, а також для упередження можливого відключення підприємства від енергоносіїв (внаслідок чого місто залишиться без водопостачання та водовідведення), ДКП «УТВК» подало позовну заяву до суду щодо скасування рішення міської ради про відміну тарифу.
Економічно-обгрунтований тариф на послуги має бути затверджений у будь-якому випадку. Саме він буде підставою для компенсації підприємству різниці між вартістю, за якою сплачуватимуть споживачі, і тією, що відповідає реальним витратам підприємства.
– На засіданні виконавчого комітету було озвучено, що ДКП «УТВК» має прибутки. Розкажіть про це докладніше.
– Управління «Тепловодоканал» працює за двома основними напрямками діяльності – водопостачання/водовідведення і теплопостачання нашим бюджетним установам. Надаючи послуги опалення, підприємство отримує прибуток, тому що тариф на тепло вчасно затверджується міською радою і він є економічно-обґрунтованим. За І півріччя 2019 року «УТВК» отримало 585 тис. грн прибутку за теплопостачання і 320 тис. грн збитків по водопостачанню/водовідведенню. Різниці вистачає на 1-2 місяці для покриття витрат підприємства в теплу пору року.
– Яким чином ви боретесь із недобросовісними споживачами?
– Наразі ми проводимо активну претензійну роботу. Разом із контролерами та начальниками дільниць комісійно відвідуємо наших боржників, проводимо відключення води. Є споживачі, які мають великі борги – 10-15 тис. грн. Тому ми просимо всіх, щоби вони своєчасно розраховувалися за надані послуги.
Усі повинні розуміти, що тариф на воду – це не тільки постачання, а ще й водовідведення. І якщо без води можна обійтися 1-2 дні, то без каналізації буде дуже важко.
Підприємство несе втрати водиу межах 25-30%. Основна їх причина – використання споживачами різних засобів економії: застосування магнітів, набирання води тонкою цівкою та інше. Уже протягом 3-4 років контролери встановлюють протимагнітні пломби. Ними охоплено близько 70-80% споживачів.
– Диференційним обліком електроенергії можуть користуватися юридичні особи, у яких встановлено систему АСКОЕ. Чи може «Управління «Тепловодоканал» встановити її, щоб знову економити електроенергію за рахунок «нічного» тарифу?
– АСКОЕ в «УТВК» є на дільниці з теплопостачання. Ми звернулися до нашого надавача послуг, щоби він розробив технічні рекомендації щодо встановлення цієї системи по водовідведенню. Поки відповіді немає, але відомо, що критерієм встановлення системи є кількість споживання електричної енергії. За попередніми даними на АСКОЕ може претендувати тільки наша насосна другого підйому, а не підприємство загалом.
Ми робимо все для того, щоби оптимізувати, зекономити, здешевити вартість наших послуг і надавати їх своєчасно і якісно.
– Який подальший перебіг коригування тарифу на воду?
– Наразі ми чекаємо рішення суду. Але вже тариф 44,6 грн наразі не є економічно-обґрунтованим, збитки підприємства збільшуються. Поки я не можу остаточно сказати, яка вартість буде оптимальною. Повторюсь: коригування тарифів – це необхідність для підприємства, щоби воно могло функціонувати та надавати свої послуги споживачам якісно та своєчасно. А справжня соціальна напруга виникне тоді, коли в місті не буде води. Тому спільними зусиллями ми повинні зробити все, щоб не допустити цього.

Хочу звернутися до усіх мешканців Новодністровська! Будь ласка, сплачуйте за послуги водопостачання та водовідведення щомісяця. Це сприятиме тому, що тариф буде переглядатися рідше. Адже, коли ви розрахувуєтесь за спожиті послуги не регулярно (раз на 2-3 місяці, чи рідше), це збільшує збитки підприємства, а це, в свою чергу, призводить до підвищення вартості послуг водопостачання і водовідведення.
Записала Анастасія Жалюк