Головна » Конференція Чернівецької обласної організації інвалідів Союзу організації інвалідів України

Конференція Чернівецької обласної організації інвалідів Союзу організації інвалідів України

9 серпня 2019 в 11:40 Переглядів: 586

1 і 2 серпня на території «Лісової казки» відбулась конференція ЧООІ «СОІУ» за участю представників Хотинського, Кельменецького, Кіцманського, Заставнівського районів, Чернівців та нашого міста на чолі з головою обласної спілки людей з інвалідністю Миколою Васильовичем Рошко.
У «Лісовій казці» гостей радо зустрів з піснями Новодністровський фольклорний гурт Територіального центру «Співочі бабусі» під керівництвом Валентини Іванівни Федишиної. Ошатні та веселі, вони зачарували усіх своїм виступом: ліричні та жартівливі пісні лунали у лісі серед розлогих старих дубів, кленів та смерек – здавалося, що й вони слухали прекрасне виконання гарних, усміхнених, доброзичливих співачок. Присутні були зачаровані їхньою програмою. Панувала аура доброти та доброзичливості.
Учасникам конференції були запропоновані незабутні екскурсії. У перший день їх вразив Галицький монастир, звідки видно, як виблискує на сонці своєю величчю та красою Дністровське водосховище; Ломачинецьке лісництво, де майстер відтворив чудо-звірів із дерева, а також добротні лавочки та столи для відпочинку, прекрасну гойдалку. Пощастило побачити поважних страусів, як так і норовили своїм дзьобом доторкнутись до кожного, маленькі поні та віслюк просували свої голови між огорожею з надією на смачні ласощі, а в хащі від літньої спеки заховались величні олені та косулі.
Другого дня гостей заворожили знамениті місця Наддністров’я – гордість не тільки нашого краю, а й України: з оглядового майданчика вдалося осягнути масштаби Дністровській ГАЕС, де з висоти пташиного польоту видніються краєвиди Вінницької та Чернівецької областей і Молдови. Дорогою уже до ГЕС-1 дивились на р. Дністер, яка усміхалась нам своїми мешканцями – білими лебедями та дикими качками.
За величчю Дністровської ГЕС спостерігали з Вінницької сторони (лівий берег) та пляжу (правий берег). Скільки було здивувань та задоволення від побаченого!
А вже у кафе «Діана» в супроводі «Співочих бабусь» продовжувалось знайомство та спілкування. Лунали пісні, які запали в душу всіх присутніх. Та найбільше вразила заключна пісня і танець на візку гостя із Кіцманщини, багаторазового чемпіона України, учасника європейського фестивалю у м. Шверін (Німеччина) Олександра Загарія. А Євгенія Семенівна Батракова розсмішила всіх присутніх гуморесками.
Прикметно, що відпочивали люди з інвалідністю в «Лісовій казці» у будиночку, відремонтованому силами людей з інвалідністю, а саме: Марією Петрівною Галкіною та Ольгою Іванівною Стародуб, які свій вільний час присвячували хорошій справі – допомагали приводити до ладу будинок, виділений для Новодністровської спілки людей з інвалідністю. За таку благородну працю директор Терцентру Оксана Анатоліївна Шеверюк нагородила їх грошовою премією. Ремонт став можливим завдяки небайдужій людині зі щирим та добрим серцем – директору кооперативу «Маяк» Валентину Михайловичу Кушніру, котрий підтримав фінансово та допоміг у придбанні матеріалів для ремонту будиночка. Велике спасибі за порозуміння, підтримку та спонсорську допомогу! Нехай добро повернеться до вас сторицею!
За підтримку та організацію заходу хочеться подякувати і невтомним членам Спілки людей з інвалідністю: Георгію Георгійовичу Остафію, Ганні Іванівні Файден, Галині Федорівні Москалюк, Марії Петрівні Галкіній, Ользі Іванівні Стародуб, Оксані Федорівні Дробот та сім’ї Лутчаків.

Ганна Рутковецька, голова спілки людей з інвалідністю м. Новодністровськ

***
Веде мелодію тонку
Солістки голос вмілий.
Танцює хлопець на візку,
Дарма, що нерухоме тіло.
Колеса крутять руки в такт,
В очах – німе натхнення…
Дивлюсь і плачу, Боже, як?
Він теж – твоє творЕння!
Чому одним даєш ти все:
Здоров'я, гроші, крила,
А інший хрест такий несе…
Мій Господи, дай сили
Їм всім, знедоленим, щоб йти
По цій важкій дорозі...
Будуйте із добра мости
Для тих, хто йти не в змозі.
Діліться словом і теплом
І все воздасться Небом!
Добро примножиться добром,
Повернеться до тебе!
3.08.2019.
Олена Богуцька