Головна » Добігає кінця термін подачі проектів для громадського бюджету Новодністровська

Добігає кінця термін подачі проектів для громадського бюджету Новодністровська

22 серпня 2018 в 9:58 Переглядів: 6931

Як уже повідомлялося, у 2018 році на реалізацію громадських ініціатив у Новодністровську передбачено 200 тис. грн. Нагадаємо, що громадський бюджет – це частина бюджету міста, з якого здійснюється фінансування заходів, виконання робіт та надання послуг, визначених безпосередньо членами територіальної громади та відповідно оформлених проектних пропозицій, які стали переможцями конкурсу. Автором такого проекту може бути громадянин України віком від 16 років, який в порядку визначеному положенням «про громадський бюджет Новодністровська» підготував та подав проект для фінансування міською радою.

Бюджет участі – це співпраця влади і громади, близькість до діалогу та взаєморозуміння. Керівництво міста зосереджує свою увагу на глобальних проблемах, а для містян важливе також і вирішення локальних питань. Саме програма бюджету участі дає можливість пересічним громадянам втілити свою ідею за рахунок коштів міської ради. Що цікаво, кожен автор проекту буде брати участь у його реалізації від початку і до кінця. Тобто зможе зрозуміти, як це втілюється та працює (розробка проектів, експертизи, погодження з відповідними інстанціями тощо). До речі, хочемо запровадити цікаву традицію: поряд із проектом розміщуватиметься табличка з ім’ям автора.

Проект має бути оформлений згідно із вимогами Положення і включати пропозицію, реалізація якої може відбуватися за рахунок коштів громадського бюджету Новодністровська та інших джерел фінансування. Він подається до Центру надання адміністративних послуг Новодністровської міської ради, звідки направляється у відділ інвестицій та енергоефективності, який аналізує повноту і правильність заповнення форми проекту.

Проекти поділяються на малі і великі. Загальна вартість реалізації малих проектів становить до 50 тис. грн, великих – від 100 до 200 тис. грн. Також необхідно заручитися підтримкою інших співгородян, а саме зібрати підписи. Для великого проекту – не менше 50, для малого – від 25.

Подавати свої пропозиції до громадського бюджету можна до 1 вересня 2018 року. Наразі в ЦНАПі проходять реєстрацію уже близько 15 проектів. Основна тематика – облаштування дитячих майданчиків. Є проекти і в медичній, і в освітній галузях. А саме створення сучасного офтальмологічного кабінету, де наші діти робитимуть вправи для покращення зору, та створення STEM-лабораторії в школі.

Варто зазначити, що усі реалізовані проекти будуть для загального користування, безкоштовними та доступними для всіх мешканців міста. Ні в якому разі не розміщуватимуться на приватній території. Треба врахувати і той факт, що подальше утримання проекту не повинно перевищувати суму на його реалізацію.

Із 1 вересня розпочнеться новий етап – голосування. Воно відбуватиметься протягом 15 днів. Кожен мешканець міста, якому виповнилося 16 років, може проголосувати лише двічі – за один великий і один малий проект. Для цього потрібно заповнити друковану анкету у приміщенні Центру надання адміністративних послуг міської ради. Відповідно переможуть ті проекти, які наберуть найбільше голосів. Кількість переможців залежатиме від вартості проектів, які можна реалізувати за суму, яка передбачена міською радою у статті «громадський бюджет». Цього року планується виконати чотири чи більше малих проекти на загальну суму 200 тис. грн та визначити переможців великих проектів, фінансування та реалізація яких здійснюватиметься вже у наступному році.

Тож, якщо ви ще не встигли подати свій проект і не маєте уявлення, які до нього вимоги, звертайтеся за детальною інформацією у відділ інвестицій та енергоефективності Новодністровської міської ради. Можна скористатися таким «лайфхаком»: у багатьох містах України аналогічні програми бюджету участі вже давно працюють. Є їх успішні приклади, описи та реалізація. Якщо ваша ідея подібна до вже існуючих проектів, їх сміливо можна брати за основу.

Після отримання усіх проектних пропозицій, відбудеться засідання комісії, яка визначить перелік проектів на відповідність Положенню.

Обговорити бюджет участі та отримати консультації в режимі он-лайн можна у мережі Facebook, долучайтеся до спільноти «Громадський Бюджет Міста Новодністровськ».

Сподіваємося, що така ініціатива міської ради виділить активних та небайдужих мешканців Новодністровська, які дійсно бажають допомогти покращити благоустрій. Тож запрошуємо жителів міста енергетиків, а в подальшому і громадян Новодністровської ОТГ прийняти участь у цьому цікавому та корисному нововведенні. І якщо населення виявить активність цього року, то така практика продовжуватиметься і надалі.

Ігор НАЖИГА, фахівець відділу інвестицій та енергоефективності