Головна » Не чіпай, повідомляй 103! Сапери Територіальної оборони провели навчання із мінної безпеки для школярів, комунальників та працівників місцевого самоврядування

Не чіпай, повідомляй 103! Сапери Територіальної оборони провели навчання із мінної безпеки для школярів, комунальників та працівників місцевого самоврядування

17 березня 2023 в 18:11 Переглядів: 413

Попри те, що наш край наразі є відносно чистою територією від забруднень вибухонебезпечними предметами, усім потрібні знання щодо мінної безпеки. Продемонструвати навчальні зразки, розповісти про види вибухонебезпечних предметів та правила поведінки у разі виявлення підозрілих предметів учням, працівникам органів місцевого самоврядування та комунальникам до зали засідань Новодністровської міської ради 16 березня прийшли бійці місцевої територіальної оборони – солдат, старший сапер Ілля та старший солдат, командир інженерно-саперного відділення Юрій.
Безпосереднє сусідство із територією іншої країни, наявність поблизу стратегічних об’єктів – усе це фактори, котрі збільшують можливість зустрічі місцевих мешканців із військовими загрозами. Окрім того, не варто забувати і про небезпечний спадок часів Другої світової війни. Адже час від часу на нашій території виявляються та знешкоджуються снаряди, які сюди потрапили ще у 40-х роках минулого століття.
Один день активного збройного конфлікту тягне за собою місяць робіт з розмінування постраждалої території. За попередньою оцінкою, щоб повністю очистити Україну від небезпечного забруднення, потрібно щонайменше 100 років. Тому неприємні сюрпризи на деокупованих територіях очікуватимуть нас, наших дітей та онуків – розповіли військові.
Вони наголошували на основних правилах мінної безпеки. Заборонено:
наближатися до вибухонебезпечного предмета;
пересувати його або брати до рук;
розбирати, кидати, бити по ньому;
розпалювати поряд багаття або кидати в нього предмет;
приносити вибухонебезпечний предмет додому.
Про усі подібні знахідки потрібно повідомляти рятувальників за номером 101 або Національну поліцію – 102.
Звертали увагу і на те, що вибухонебезпечні пристрої можуть бути замасковані в іграшках, гаджетах, книжках – у будь чому. Тому, задля безпеки, не варто брати в руки знайдені предмети.
Необхідно пам’ятати, якщо ви зустріли якийсь пристрій, то, скоріше за все, він такий не один, отже потрібно дуже обережно пересуватися в тому напрямку, звідки ви прийшли: бажано по власних слідах.
Дія повного ураження від вибухових пристроїв – не менше 50 м. Це мінімальна відстань, на яку потрібно відійти від небезпечної знахідки і знайти укриття, з якого і повідомляти рятувальників чи поліцію. Саме це – правильна поведінка в такій ситуації, яка врятує життя і здоров’я.
Інтернет мережею ширяться ролики, де цивільні громадяни власноруч переносять чи знешкоджують вибухові пристрої. Брати з них приклад категорично не можна, адже це – виключення. Відео, де цивільні страждають від таких дій, в інтернет не потрапляють, адже після вибухів не лишається ні сміливців, ні операторів.
Докладніше у відео