Головна » Усупереч беззаконню та карантину – Новодністровська ОТГ бунтує за право існувати!

Усупереч беззаконню та карантину – Новодністровська ОТГ бунтує за право існувати!

11 травня 2020 в 19:22 Переглядів: 1399

Сьогодні, 11 травня, новодністровці та мешканці прилеглих сіл, попри діючий карантин, вийшли на центральну площу міста. Близько тисячі людей висловлювали своє обурення поданим Чернівецькою ОДА планом, який залишає Новодністровьську ОТГ у складі одного міста. Молодь. ветерани будови, преставники енергетичних підприємств, мешканці сіл, які хочуть бути в громаді з центром у Новодністровську, кричали "Ганьба!" губернатору області Сергію Осачуку. Тому що саме він на догоду місцевим князькам, із грубими порушеннями методики формування територіальних громад, подав на затвердження Уряду змінений перспективний план.

Потім частина мітингуючих перекрили дорогу у наряму до Дністровьскої ГЕС.

Пряма трансляція із площі

Пряма трансляція із перекриття дороги

Довідково

25 серпня 2016 року було прийняте остаточне рішення про утворення Новодністровської ОТГ у складі Ломачинець, Білоусівки, Ожеве та Василівки. Рішення про надання добровільної згоди на об’єднання із Новодністровськом насьогодні є чинними. Усі спроби скасувати їх у судах були марними. Усі ухвали сільських рад, які усупереч бажанню більшості населення їхніх сіл, надавали згоду на об’єднання із Сокирянами не мають юридичної сили.

Новодністровська ОТГ у складі міста і 5 сіл повністю відповідає методиці формування спроможних громад – за територією і кількістю населення, доступністю послуг. Новодністровськ як місто обласного значення  має першочергове право бути центром об’єднаної громади.

Новодністровська ОТГ пройшла усю законну процедуру створення.

Усупереч волевиявленню більшої частини населення, нехтуючи законом, Чернівецька облдерадміністрація  таємно на догоду районній владі, подала на затвердження Кабміну Перспективний план, у якому села, які проголосували за приєднання до Новодністровська, відходять до Сокирянської ОТГ.

Це руйнує всю ідею реформи децентралізації – наближення адміністративних, освітніх, медичних  послуг для населення.

Зменшення податкової бази Новодністровська призведе до погіршення надання освітніх і медичних послуг громадянам. Така конфігурація формування громад призведе до зниження рівня життя як у місті, так і в прилеглих селах.

Протягом останніх років районна влада робила усе можливе, щоб знищити Новодністровську ОТГ.