Головна » Ми не зупинимось! Освітяни заявляють, що блокуватимуть дороги до тих пір, поки їх не почують у владних кабінетах

Ми не зупинимось! Освітяни заявляють, що блокуватимуть дороги до тих пір, поки їх не почують у владних кабінетах

22 травня 2020 в 13:15 Переглядів: 1697

Закриття одного із садочків, злиття ЗОШ ІІ-ІІІ ст. та гімназії та переведення усіх дітей в одне приміщення – такі наслідки утворення Новодністровської ОТГ лише у складі одного міста. Уже сьогодні в умовах зменшення податкової бази міста утримання наявної мережі закладів освіти є досить важким тягарем для місцевого бюджету. Адже ПДФО працівників філії «Дністровська ГАЕС», діти яких відвідують навчальні заклади Новодністровська, сплачується до районного бюджету. А це блицько 10 млн грн на рік.
Але таку непопулярну оптимізацію протягом останніх років стримувала перспектива створення Новодністровської ОТГ у складі міста та 5 сіл. Така конфігурація ОТГ разом із організацією довезення сільських дітей забезпечило надання якісних освітніх послуг дітям міста та прилеглих сіл.
Утім поданий на затвердження Кабміну «безперспективний» план Новодністровської ОТГ зводить нанівець і децентралізацію, і освітню реформу.
Саме для того, аби привернути увагу до кричущої ситуації, освітяни Новодністровська влаштували мирну ходу на в’їзді до міста. Оскільки педагоги безперервно переходили через пішохідний перехід – це частково блокувало проїзд транспорту.
Мирна акція транслювалася в прямому ефірі у мережі «Фейсбук», тож освітян прийшли підтримати і працівники культури. Адже бездумне відлучення сіл від Новодністровської ОТГ призведе також до скорочення закладів культури та позашкілля.
Мирна акція видалася досить масовою і тривалою. Працівники енергетичних підприємств, які службовими автобусами та особистим транспортом добиралися додому, долучалися до мітингувальників. Вони висловлювалися за створення спроможної громади із центром у Новодністровську.
Як повідомив Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України, 27 травня буде підписано урядове розпорядження щодо затвердження територій ОТГ.

Ситуацію щодо затвердження Перспективних плані прокоментував експерт із децентралізації Тарас Прокоп

В ЗМІ з'явилась інформація, що перспективний план Чернівецької області не будуть змінювати. Цю новину взяли зі слів міністра КМУ Олега Немчінова. Проте не варто сприймати все буквально, що нібито вже неможливо нічого змінити, оскільки сам міністр зауважив, що "є можливість точкового коригування".

Але й навіть, якщо наш перспективний план не зазнає корегування, то варто звернути увагу на зміни в ЗУ "Про місцеве самоврядування", які вступили в силу позаминулого тижня (законопроект 2653). Тепер в Законі зазначено наступне:
"До прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України визначення адміністративних центрів територіальних громад та територій територіальних громад (громад), а також подання до Верховної Ради України проектів законодавчих актів щодо утворення і ліквідації районів здійснює Кабінет Міністрів України".

Закон про адміністративно-територіальний устрій України поки не прийнято, тому зараз вже все руках КМУ і маю надію, що міністри звернуть увагу на ті проблеми, з якими стикнулась Чернівецька область під час формування перспективного плану.