Головна » Активність громади – запорука прозорості та чесності

Активність громади – запорука прозорості та чесності

19 вересня 2016 в 12:16 Переглядів: 1847

Нещодавно до нашої редакції звернулись активні білоусівчани, стурбовані ситуацією, що склалась навколо Сокирянського УТМР (Українське товариство мисливців та рибалок). За їхніми словами, голова УТМР привласнив чужу зарплатню, використовував кошти організації не за цільовим призначенням та користувався державними землями, як своїми. Та. коли прихована під нашаруванням хитрощів та брехні правда попросилася на сонце, серце керівника спілки почуло недобре, і, довірившись йому, він ліг у лікарню, сподіваючись сховатись від народного гніву. А фінансова документація за минулий рік, певно, не бажаючи компрометувати поважну людину, заховалась так надійно, що годі й шукати.
Вивчивши копії наданих нам документів, ми дійшли висновку, що низка порушень та незрозумілостей таки є, і тому вирішили скористатись запрошенням членів УТМР, налаштованих на пошуки загубленої правди та відновлення справедливості, бути присутніми на засіданні Ради УТМР, яка відбулася у вівторок, 13 вересня, у районному центрі. Саме там мали зачитати акт перевірки Сокирянської ГО УТМР вищою обласною організацією.
Спочатку розгорілись галасливі дебати, бо дехто з присутніх бажав, щоб оприлюднення результатів перевірки не було включене до порядку денного, попри те, що, згідно зі Статутом, такий акт має зачитуватись на нараді.
Представник обласної організації УТМР Григорій Васильович Рудяга таки зміг оприлюднити на зібранні акт, у якому було сформовано такий перелік порушень. По-перше, за 2013 рік, при кошторисі 3 тис. грн на господарські потреби було витрачено майже 18 тис. грн. По-друге, за 2014 рік недоотримано коштів близько 2,5 тис. грн за пільгові відстрільні картки на пернату дичину та 3,3 тис. грн за картки на хутрового звіра. По-третє, фінансова документація за 2015 рік, головна книга та прейскурант цін на відстріл цінного звіра відсутні, а касова книга не заповнена. Окрім того, неможливо дослідити видачу пільгових карток у 2015 році, оскільки прибуткових касових ордерів немає. Також у журналі зафіксовано 97 рейдів у боротьбі з браконьєрством, але не вказані місця проведення та не збігаються звітні дати із записаними в журналі.
В акті, зокрема, йшлося і про став, який Сокирянська УТМР орендувала на території Білоусівської сільської ради. У лютому 2016 року без згоди Сокирянської районної ради та без обговорення на президії голова організації в односторонньому порядку розірвав договір оренди. Встановити обсяг коштів, які надходили від використання водойми, також неможливо, оскільки фінансові документи відсутні.
Окрім того, посилаючись на нестачу коштів, голова УТМР умовив єгерський склад написали заяви про перехід на неповний робочий день терміном на 6 місяців, але після закінчення цього терміну заробітну платню зазначеним працівникам продовжили виплачувати із розрахунку 0,5 ставки, що є грубим порушенням чинного законодавства, і тому кожен з них недоотримав близько трьох тисяч гривень.
На зібранні прозвучало ще чимало інших цікавих фактів про роботу місцевого осередку мисливців і рибалок.
Після тривалих дебатів рада прийняла рішення, в якому йшлося про те, що після одужання голови УТМР його заступник має ініціювати зібрання ради, на якому керівнику буде надана можливість відзвітувати про свої дії, після чого прийматиметься рішення про подальшу долю очільника мисливців та рибалок і відшкодування нанесених ним збитків.
Також нам стало відомо, що Кельменецькою місцевою прокуратурою прийнято рішення внести відомості про неправильне нарахування та невиплату заробітної плати до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175 Кримінального кодексу України.
Ось так громадська ініціатива робить свій внесок у боротьбу з корупціїєю. Не потрібно чекати на покращення, яке колись прийде згори. Уже сьогодні у руках людей є вагомі важелі впливу.
Ігор Лалак