Головна » Важливий природоохоронний захід - екологічно-репродукційний попуск із Дністровського водосховища 2019 року.

Важливий природоохоронний захід - екологічно-репродукційний попуск із Дністровського водосховища 2019 року.

9 квітня 2019 в 11:34 Переглядів: 444

Щорічний екологічно-репродукційний попуск з Дністровського водосховища має на меті забезпечення оптимальних умов для нересту риби у нижньому Дністрі і Дністровських плавнях, враховуючи також інтереси рибного господарства Дністровського водосховища.
5 квітня в м.Київ Міжнародною Міжвідомчою комісією по узгодженню режиму роботи Дністровського водосховища з питань проведення екологічного попуску у 2019 році, керуючись Правилами експлуатації водосховищ Дністровського комплексного гідровузла, враховуючи пропозиції учасників водогосподарського комплексу басейну Дністра, фактичну водогосподарську ситуацію у квітні та рекомендації науковців, запропоновано:
- Враховуючи температурний режим води у пониззя Дністра на водпосту Маяки (9,50С) та прогноз Укргідрометцентру, розпочати екологічний попуск з 15 квітня 2019 року, що триватиме 30 діб. Основна фаза попуску триватиме 21 день, де витрати води з Дністровського водосховища перевищуватимуть середні параметри наджодження до нього води відповідно прогнозу водності, що спричинить спрацювання водосховища, а максимальні витрати сягатимуть 550 м.куб/сек. Загальний обсяг попуску не перевищуватиме минулорічні параметри.
- У випадках ускладнення погодних умов, збільшення водності р.Дністер вище прогнозованої, зменшення припливу до Дністровського водосховища, у випадках формування дощових паводків, Міжвідомчою комісією, в робочому порядку будуть коригуватися та узгоджуватися параметри екопопуску, у кожному конкретному випадку з урахуванням прогнозу Укргідрометцентру.
- При досягненні рівня води в Дністровському водосховищі 117,0 мБС буде розглянуто питання про подальшу можливість проведення екологічного попуску.
В роботі наради прийняли участь та надали свої пропозиції Сокирянська районна рада, Чернівецька та Хмельницька обласні державна адміністрація, ДП НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», Басейнове управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, Управління Державного агентства рибного господарства України в Одеській області, Державне агентство рибного господарства України, Нижньодністровський національний природний парк, ТОВ «Інфокс» Філії «Інфоксводоканал», Агентство «APELE MOLDOVEI» (Республіка Молдова).
Важливими висновками та акцентами Міжвідомчої комісії, враховуючи забезпечення виконання зазначеного регламенту екопопуску; є:
- надавати перевагу екологічним вимогам над енергетичними потребами;
- забезпечувати постійний моніторинг водогосподарськими організаціями за дотриманням сторонами встановленого режиму екологічного попуску;
- громадськими, природоохоронними, водогосподарськими організаціями, своєчасно інформувати громадськість про проведення екологічного попуску, як важливого природоохоронного заходу.

Володимир Семченко провідний гідролог Служби Дністровських водосховищ