Головна » «Дністер фест 2018» – спорт, розваги, пінна вечірка та якісна українська музика (ФОТОРЕПОРТАЖ - оновлено)

«Дністер фест 2018» – спорт, розваги, пінна вечірка та якісна українська музика (ФОТОРЕПОРТАЖ - оновлено)

6 серпня 2018 в 15:28 Переглядів: 2573

«Дністер-фест» 2018 – спорт, розваги, пінна вечірка та якісна українська музика

Цілий рік передчуття – і от, нарешті, 4–5 серпня на березі древньої ріки відбувся мегаграндіозний туристичний етнофестиваль «Дністер-фест». Приємно, що, незважаючи на складний час та певні труднощі, організаторам вдається продовжувати традицію проведення етнофестивалю у Новодністровську. Так уже третій рік поспіль благодійний фонд «Smart Angel» та ГО «Молодь фест» були локомотивом, який змусив запрацювати складний механізм проведення гіперсвята. Зазначимо, що цього року Новодністровська міська рада здійснювала виключно організаційну підтримку. Усі витрати лягли на ініціаторів та меценатів.

На щастя, літо схаменулося і натиснуло паузу в обридлих дощах, подарувавши справжні спекотні вихідні гостям фестивалю. Гаряче на пляжі було не тільки від сонця, а й від насиченої програми «Дністер-фесту».

Тож ті, хто потрапив на етнозахід, не пожалкували, адже він вкотре вразив своєю різноплановістю. Усім, хто прийшов на берег разом із дітьми, отримали яскраві емоції  від атракціонів і майстер-класів, яток із сувенірною продукцією та смаколиками. Картопелька і шашличок, вино і медовуха були доречними для любителів пасивного гастрономічного відпочинку біля річки. А для найбільш стійких духом і заощадливих – безкоштовне пригощання гранчаком домашньої-міцненької від козака в українському «сомбреро» – щоправда, тільки для тих, хто наважився випити залпом і закусити повітрям.

Шанувальникам народної музики і аматорів сцени із радістю тішили своєю творчістю найкращі виконавці Новодністровської громади та гості не лише із сусідніх населених пунктів, а й з інших регіонів. І головне – для фанатів якісного українського музичного контенту Новодністровський міський пляж протягом минулих вихідних став справжньою Меккою та  потужним джерелом драйву. Сцену та публіку розривали уже знайомі «TaRuta», «Гуцул Каліпсо», «JORYJ KŁOC», «Монополія», а також новачки «Дністер-фесту» – «Петрос», «Denomen», «БУК», «TOLOKA» та «Шосте чуття». Про виступи гуртів та аматорів сцени докладніше читайте трохи згодом.

Вечірня сцена переходила в нічну дискотеку, на якій запалювали t-Zhuk та Disstyle. Щоправда, цього року задля збереження правопорядку танці завершились близько першої ночі.

«Дністер-фест», незважаючи на юний вік, уже має свої традиції, однією із яких є незмінний склад ведучих. Це – начальник відділу культури Альона Присакар, яка завжди майстерно представляє новодністровських виконавців і гостей, котрі виступають на денній сцені. Чи можливо уявити «Дністер-фест» без фірмового західноукраїнського гумору Гуцула Дракона Іллі Клима? І знову приємно було бачити професійного ведучого Ігоря Оршака, котрий відмінно справлявся зі своєю роллю, знайомлячи публіку із гуртами.

Як і анонсувалось, цьогорічний захід мав суттєвий спортивний акцент. Протягом двох днів не вщухали баталії у традиційному пляжному волейболі. Але на піску не лише ганяли м’яча – чоловіки проявили свою спритність та міць у двобоях один на один. Близько 30 осіб із числа відпочивальників взяли участь у пляжній боротьбі. Абсолютну перемогу здобув наш знаний земляк – борець Владислав Душкевич.

Нинішній фестиваль подарував новинку і дністровим хвилям. 4 серпня федерація із веслування на човнах стоячи (сапбордингу) провела у рамках «Дністер-фесту» свій Перший Чемпіонат України, у якому виступали спортсмени із шести областей нашої держави, серед яких була і дворазова олімпійська чемпіонка Інна Осипенко-Радомська. Не обійшлося без змагання із веслування на байдарках, адже воно є візитівкою міста енергетиків. Вийшов на воду і місцевий човен «Дракон». Випробували себе у веслуванні на драгонботі гості фестивалю. Прикметно, що серед сміливців був у повному складі львівський гурт «Шосте чуття».

Мабуть, максимальна концентрація посмішок і веселого настрою панувала під час пінної вечірки, яка стала родзинкою другого дня фестивалю. І великі, і малі із захватом купалися у лавині піни під запальні сети dj MALKER.

Як і минулого та позаминулого року, перехоплювало дух від майстерності приборкання вогняної стихії формацією «Тіні вогню».

А тепер – докладніше про найголовнішу складову «Дністер фесту»: музичне наповнення

Для аматорів цей фестиваль став чудовим майданчиком, щоби виступити на великій сцені і продемонструвати свої таланти та вміння широкому загалу. Про те, що на Дністрі розпочався фестиваль, гучним багатоголоссям автентичних народних інструментів першою оголосила уже добре знайома «Карпатська тайстра». Народний аматорський хор «Калина» та «Співочі бабусі» теж радували відвідувачів фесту своїм музичним доробком. Завітав і колектив із с. Барнашівка «Мальви». Також було надзвичайно приємно бачити майже всіх випускниць гурту «Інтермецо», які цього річ виступали сольно – Ксенію Малджан, Дар’ю Лотоцьку та Дарину Білоконь. Окрім того, співали Вікторія Маковій, Катерина Барабаш, Тетяна Даниленко, Іван Самараш, Сніжана Джус, ломачинецькі красуні Христина Закурена, Вікторія Василашко та Олександра Вершинина із м. Вінниці.

Відкрив вечірню сцену першого дня фестивалю гурт, який направду можна вважати уособленням ідеї «Дністер-фесту», що покликаний популяризувати українську музику та давати поштовх до розвитку молодим артистам. Гурт «Петрос» із Ворохти подивував і своїм складом, і надзвичайною потужністю якісного звучання. Сімейний ансамбль Ониськівих у складі зовсім юних трійнят Тетяни, Влада та Мирослави разом зі старшою сестрою Вікторією чудово володіли грою на цимбалах, флейті, бас-гітарі та ударних. Разом із неймовірним виконанням народних пісень подарували кавер на відомий хіт старих добрих рокерів з гурту «ВВ». А для поціновувачів електронної музики зіграли свою версію світового хіта «Omen» гурту «The Prodigy». Важко було повірити, що це виступали школярі, а не справжні дорослі зірки сцени.

Оригінальному напрямку музики була присвячена наступна година фестивалю – етно хіп-хопу. Речитативи від харизматичного чернівчанина Устима БУКа не лише запалювали публіку гумором, але й вражали глибоким змістом. У другій половині виступу до репера приєдналася голосиста Ольга Ворохта.

Не даючи перепочинку відвідувачам фестивалю, підвищував децибели та силу звучання кам’янець-подільський гурт «TOLOKA». Вокал солістки Катерини Тіарової дивував невтомною потужністю.

Київський гурт «TaRuta» уже втретє дарував нашій сцені надзвичайно якісну проникливу музику, базовану на українському фольклорі та хорошій естраді із фантастичним інструментальним супроводом. Їх сміливо можна вважати маркером істинної української культури етнофестивалю.

Під час другого дня сцену «Дністер-фесту» ділили чернівецькі та львівські ватаги. Хлопці із рок-гуртів «Denomen» та «Монополія» впевнено розкачували розімлілу від сонця публіку. А коли на дворі почало сутеніти, за справу взявся новачок «Дністер-фесту», але далеко не новачок у музиці, львівський гурт «Шосте чуття». Запал та робота із глядачами були відмінними, динамічність на сцені зашкалювала. Здавалося, що ейфорія вже сягає максимальної відмітки, аж ось на сцену вийшов «JORYJ KŁOC». Ще минулого року ці хлопці змусили у себе заохатися усіх, кому небайдужа українська пісня чи музика загалом. Хлопці цього гурту дуже драйвові, артистичні, щирі, запальні та аутентичні, вони володіли публікою від першої до останньої секунди виступу. Їхня гра на скрипці та стародавній колісній лірі, гітарі та ударних, гумор, спілкування з глядачами та поведінка на сцені – лише тільки заради цього варто було відвідати цьогорічний «Дністер-фест».

Трохи видихнути і перейти в більш легке іронічне русло фолькового реггі змогли присутні за допомогою чернівецького гурта «Гуцул Каліпсо», виступ яких став завершальним акордом «Дністер-фесту» перед традиційною дискотекою.

Ось такі загальні обриси «Дністер-фесту» 2018. Звісно, багато чого залишилося за кадром, передусім – титанічна організаційна робота дуже багатьох людей і структур. Важко передати увесь калейдоскоп емоцій і вражень від неймовірного туристичного етнофестивалю. Неодмінно потрібно на такі заходи приходити особисто, щоб отримати заряд енергії на наступний рік. Хай живе «Дністер-фест»!

Анастасія Жалюк

Фото Ліни Лисенко та Івана Зарульного