Головна » Новодністровська гімназія відзначила День гідності та свободи

Новодністровська гімназія відзначила День гідності та свободи

25 листопада 2019 в 16:50 Переглядів: 642

Здавалося б, зовсім недавно свідоме українське суспільство вийшло на вулиці столиці виявити свій громадський протест. Майдан. Ці події навіки закарбувалися в серцях, душах та в історії нашої Батьківщини, єдиної, неподільної, соборної України. Саме на Майдані, в Києві, українці виборювали справжню свободу своєю кров’ю та ціною життя. З початку Революції Гідності з’явилася необхідність вибороти собі справжню незалежність. Довести собі, що не дарма гинули патріоти за всю історію існування України. Довести, що українці – НЕ РАБИ! Показати, що справжня влада — в руках народу! Українці мають пам’ятати і шанувати Героїв Небесної Сотні, які гинули за СВОБОДУ всіх наступних поколінь. Наша з вами відповідальність — продовжити цю святу справу в кожному своєму подиху. Міняючи себе, ми міняємо Україну.
Піснею «Я не дозволю» у виконанні учениць 6-го класу Дар’ї Дубиніної Дар’ї та Віталіни Заболотної розпочався захід, який провели в Новодністровській гімназії (керівники – заступник директора Наталія Довбенко, педагог-організатор Світлана Гнатюк), присвячений Дню Гідності та Свободи» за участю учнів 10-го класу.
Його відзначають в нашій країні з недавніх часів. Гімназисти говорили про його виникнення, познайомилися з героїчними сторінками історії України, що стали основою для запровадження відзначання цього пам’ятного дня.
Головний символ Революції Гідності, як і нашої держави – прапор України. Єдиний духовний помічник – національний гімн.
Революція відбулася не лише в політичному житті країни. Вона відбулась у нас самих, у нашій свідомості. Адже Україна – це територія гідності і свободи. Такими нас зробили ці дві революції – Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013–2014 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли її громадяни продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.
Після подій Революції Гідності і до сьогодні на території нашої держави, на жаль, ідуть військові дії на сході України, під час яких було втрачено вже кілька тисяч життів солдат та мирних жителів.
Тим, хто в боротьбі за волю і кращу долю України не дожив до сьогоднішнього дня, спить у незнаних і безіменних могилах, в знак поваги і скорботи – схилили голови всі присутні та вшанували хвилиною мовчання.
На завершення заходу у виконанні Катерини Грищук та Аліни Мамедової прозвучала пісня «Рідна Україна», якою підбадьорили всіх, побажали миру, порозуміння та злагоди.
Наталя Довбенко, заступник директора гімназії