Головна » Версія Сокирянських ЗМІ: Надлишковий суглинок використовують для завершення будівництва гідроспоруд та коментар директора філії "Дністровська ГАЕС" щодо цього

Версія Сокирянських ЗМІ: Надлишковий суглинок використовують для завершення будівництва гідроспоруд та коментар директора філії "Дністровська ГАЕС" щодо цього

10 липня 2018 в 14:33 Переглядів: 4866

Після публікації 8 липня статті Новодністровці скаржаться на потік вантажівок на порталі novod.info на сайті nordbess-news.cv.ua з’явився допис під заголовком «Ресурси Ломачинецького кар’єру залучають для завершення будівництва гідроспоруд». Надаємо текст у повному обсязі: «В останніх кілька тижнів значно пожвавився рух великовантажного автотранспорту з Ломачинецького піщаного кар’єру через місто Новодністровськ. З чим пов’язана така активність і хто замовив велику кількість будівельних матеріалів, журналісти вирішили поцікавитись у засновника підприємства, яке отримало дозволи на видобуток надр на території Ломачинецької сільської ради – Ломачинецьке ХС Сергія Хована.

Як повідомив підприємець, відповідно до проекту будівництва Дністровських гідроспоруд на замовлення державного підприємства Дністровська ГАЕС вивозять надлишкові суглинки, які не плануються застосовувати для подальшої рекультивації родовища. При цьому родючий шар землі складується на території кар’єру окремо і не відпускається. Транспортування суглинок здійснює підприємство «Будмонтажсервіс-1», ними укріплюються береги водосховища. Використання зайвого матеріалу з Ломачинців, за словами Сергія Хована, дало змогу заощадити державні кошти та не розбудовувати новий кар’єр поряд із гідроспорудами».

Відповідь директора філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Василя Йосиповича Суботи на публікацію «Ресурси Ломачинецького кар’єру залучають для завершення будівництва гідроспоруд», що була розміщена на сайті nordbess-news.cv.ua 9 липня о 13.25, ексклюзивно для «Нашої газети» записала фахівець зі зв’язків з громадськістю Інна Гончар:

«Ломачинецький піщаний кар’єр не має ніякого відношення до будівництва гідроспоруд Дністровської ГАЕС. Генеральним проектувальником будівництва є ПрАТ «Укргідропроект», який здійснює авторський нагляд за будівництвом. Для виконання земельних робіт генеральним проектувальником розроблено відповідний баланс ґрунтів, що передбачає відповідні виїмки використання ґрунтів.

У цьому балансі відсутні ґрунти Ломачинецького піщаного кар’єру. Наразі є пропозиція керівництва Ломачинецького кар’єру щодо можливості використання його надлишкових ґрунтів. Ця пропозиція опрацьовується генеральним проектувальником».

Як уже повідомляли у неділю, 8 липня, потік великовантажного транспорту припинився. Рух відновився у понеділок, 9 липня, щоправда, вантажівки почали рухатися попри будинки зі значно меншою швидкістю, а відрізок дороги постійно поливався і замітався спецтранспортом.

Фото надані небайдужим мешканцем м. Новодністровськ.