Головна » У Новодністровську обговорюють питання стягнення заборгованості зі сплати ЄСВ

У Новодністровську обговорюють питання стягнення заборгованості зі сплати ЄСВ

15 червня 2018 в 11:47 Переглядів: 537

На жаль, чимало роботодавців недобросовісно виконують обов’язки щодо сплати внесків та обов’язкових платежів, створюючи заборгованість перед Пенсійним фондом України. В таких випадках управління Фонду стягують заборгованість у примусовому порядку через органи Державної виконавчої служби. Спільно з державними виконавцями спеціалісти Фонду проводять роботу із боржниками, застосовуючи передбачені законодавством засоби впливу.

Начальник Новодністровського сервісного центру Наталя Якубовська спільно з юрисконсультом Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області Аурікою Мойсеєнко та начальником Новодністровського міського відділу ДВС Василем Скрипчуком провели рейд із перевірки боржників, які ухиляються від сплати заборгованості зі страхових внесків та відшкодування пільгових пенсій. Загальна сума заборгованості новодністровських роботодавців, які перебувають на виконанні в міській ДВС, становить 59 тис. грн. Матеріали щодо боржників, які не проживають за місцем реєстрації, місцевий відділ ДВС направлятиме до суду для порушення питання щодо їх розшуку.

У м. Новодністровськ відбулося засідання міської комісії з погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Участь у заході взяли представники відділу з обслуговування громадян (сервісного центру) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області.

Учасники зустрічі розглянули питання про наявність на підприємствах міста заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; факти виплати на підприємствах та установах заробітної плати в розмірі, нижчому за визначений державою мінімальний розмір оплати праці; підбили підсумки проведеної роботи з керівниками підприємств, які одержують заробітну плату на рівні або меншому за мінімальний.

На засідання були запрошені керівники підприємств Новодністровська, які станом на 1 травня 2018 року мали заборгованість зі сплати ЄСВ та відшкодування пільгових пенсій.

Учасники заходу поінформували про вжиті заходи, спрямовані на захист прав найманих працівників: виїзні обстеження, співбесіди з фізичними особами-підприємцями, надсилання офіційних листів роботодавцям-порушникам з рекомендаціями щодо обов’язкової легалізації найманої праці.

Начальник Новодністровського відділу обслуговування громадян Наталя Якубовська підкреслила, що своєчасна сплата платниками внесків до Пенсійного фонду забезпечує виплату пенсій у встановлені терміни. Наявність заборгованості з внесків на економічно активних підприємствах – це результат безвідповідального ставлення до виконання чинного законодавства з боку керівників цих підприємств, зауважила представник Фонду. Вона наголосила на важливості вжиття й надалі дієвих заходів, спрямованих на соціальний захист працівників, забезпечення виконання мінімальних гарантій з оплати праці та зростання рівня середнього заробітку працівників.

Надія Заришняк, завідувач сектору з питань призначення та перерахунків пенсій в м.Новодністровську