Головна » НОВОДНІСТРОВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ПРО ТЕ, ЯК ПРИМУСОВО ЗНЯТИ ОСОБУ З РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

НОВОДНІСТРОВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ПРО ТЕ, ЯК ПРИМУСОВО ЗНЯТИ ОСОБУ З РЕЄСТРАЦІЇ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ

9 липня 2018 в 11:04 Переглядів: 545

З травня 2018 року Уряд змінив порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг. Як наслідок, до Новодністровського бюро правової допомоги почали звертатись громадяни нашого міста з питання зняття з реєстрації осіб, які фактично не проживають за місцем реєстрації. Тому вважаємо за необхідне надати роз’яснення з цього питання.

Досить часто у громадян виникає питання, як примусово зняти особу із реєстрації у своїй квартирі чи будинку, якщо вона не є власником і не проживає там, адже ця обставина позбавляє їх права на отримання субсидії, а добровільно знятися із місця реєстрації особа не бажає або немає можливості, оскільки проживає в іншій місцевості чи за кордоном.

Статтею 41 Конституції України закріплено принцип непорушності права приватної власності, який означає право особи на безперешкодне користування своїм майном та закріплює право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном на власний розсуд, вчиняти щодо свого майна будь-які угоди, відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Статтями 316, 317, 319 та 321 Цивільного кодексу України визначено наступне:

  • правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб,
  • власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном,
  • власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд та має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону,
  • право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Закон надає власнику право вимагати усунення будь-яких порушень його прав, хоч би ці порушення і не були поєднані з позбавленням володіння чи користування. Способи захисту права власності передбачені нормами статей 16, 386, 391 Цивільного кодексу України, згідно з якими кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу і вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

Відповідно до ст. 72 ЖК Української РСР визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку. Статтею ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» визначено, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі судового рішення про позбавлення права користування житловим приміщенням, яке набрало законної сили.

Відтак, якщо ви є власником квартири чи будинку і реєстрація місця проживання іншої особи у вашому житлі здійснює перешкоди у вільному володінні, розпорядженні та користуванні своїм житлом, ви маєте право звернутися до суду із позовною заявою про усунення відповідних перешкод, зокрема, шляхом зняття особи з реєстрації місця проживання та визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням.

Якщо у вас залишились запитання, радимо звертатись за роз’ясненнями до Новодністровського Бюро правової допомоги.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ. НОВОДНІСТРОВСЬКЕ бюро правової допомоги.

Адреса: м. Новодністровськ, м-н «Юність», буд. 1 «Г».

Режим роботи: понеділок – четвер, 800–1700, п’ятниця – 800–1545.

Вихідні дні: субота, неділя.

Контактний телефон: (03741) 3-15-70. 

Електронна адреса: novodnistrovske@legalaid.cv.ua

Начальник відділу: ШЕНДЕРЮК Олександр Олександрович.

Головний спеціаліст відділу: ПЕТРАЩУК Ольга Володимирівна.                                                                                                                         

Єдиний телефонний номер системи БПД – 0 800 213 103 (дзвінки на вказану телефонну лінію зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України є безкоштовними та приймаються цілодобово).