Головна » Наша улюблена «Калина» — Гран-прі! (відео)

Наша улюблена «Калина» — Гран-прі! (відео)

15 червня 2018 в 12:26 Переглядів: 486

У цей день навіть сама природа налаштувалась на зустріч із Мафтуляковою Піснею… Пташки, причепурившись із самого ранку, жваво перелітали з гілки на гілку у кронах дерев і радісним щебетом наче запрошували нас у Сокиряни на районний фестиваль-конкурс вокально-хорової творчості знаного нашого земляка, талановитого музиканта і композитора, Заслуженого працівника культури України — Михайла Мафтуляка.

Іще зовсім недавно Михайло Васильович вражав своїм надзвичайно чуттєвим до музичного мистецтва хистом — створював неповторні шедеври-пісні на вірші відомих і маловідомих українських поетів, та, на превеликий жаль, відійшов у Вічність… Минуло три місяці від дня прощання з видатним Маестро, але започаткований Михайлом Васильовичем фестиваль-конкурс продовжує жити!

І ось погожої літньої днини 4 червня у Сокиряни на пісенне свято завітали поважні гості та численні учасники фестивалю. Серед них – улюбленець публіки, народний аматорський хоровий колектив «Калина» з Новодністровська, наші юні зірочки-новодністряночки — учні музичної школи і делегація шанувальників творчості Михайла Мафтуляка.

Рівно об 11.00 у залі Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля урочисто зазвучали фанфари святкового дійства, і ведуча оголосила відкриття ІІІ районного фестивалю-конкурсу вокально-хорової творчості композитора Михайла Мафтуляка — «Свої пісні дарую людям».

Глядачів познайомили із високоповажним журі у складі діячів культури області, яке очолив Михайло Рожко — відомий композитор, музикант, педагог та учень нашого Маестро.

Після молитви за Україну, від якої защеміли серця присутніх у залі, пісні на музику Михайла Мафтуляка були представлені на високому професійному рівні Заслуженим артистом України Василем Данилюком із Чернівців. Зразу ж під гучні аплодисменти естафету прийняв колишній випускник Сокирянської музичної школи Павло Рогач. Мафтулякова пісня злітала все вище і вище над Сокирянським краєм. А Михайло Васильович дивився із траурного портрета теплим, злегка примруженим поглядом… Здавалося, він радів від того, що прожив недарма своє яскраве, наповнене мистецтвом життя, залишивши нам такий щедрий пісенний спадок. Лише його дружина Ольга Василівна не в змозі уявити, що вже з коханим не заспівають дуетом, як це завжди бувало, ковтала гіркі сльози разом зі своїми донечками… Ще дуже свіжа її рана…

А фестиваль набирав сили… Змагання за звання кращих розпочалось між молодшими конкурсантами, які роблять лише перші кроки у складному вокальному жанрі. Глядачі щирими оплесками підтримували кожен вихід юних артистів, а ведуча вже представляла нових учасників конкурсу середньої і старшої вікової категорії. Віддзвонювало намисто голосів талановитої молоді, і відчувалось, скільки натхненної праці вкладено у пісенні творіння професійними наставниками!

До речі, у районному пісенному конкурсі Сокирянщини змагались і вокалісти з райцентрів Буковини — Кельменців, Хотина і Глибокої.

Коли ж на сцену запрошувались хорові колективи, то не стихали у залі аплодисменти. Любить наш народ українську пісню! Із приємною насолодою вслухались присутні у залі в гармонію співу, у злагодженість голосів хорових колективів, серед яких – шановані нами «Доля», «Гроно» та інші.

Нарешті, ми… затамували дихання. На сцені – його величність Народний аматорський хор «Калина» із рідного Новодністровська! Звучить уперше пісня Михайла Мафтуляка на вірш Івана Нагірняка «Скажи мені, батьку…».

Пісенний твір зірвав шквал аплодисментів, бо зачепив тему, яка нам усім болить: війна…, теперішня…, жахлива… Зал не стримував емоцій, лунали вигуки «Браво!».

Аплодисменти не стихали і після виконання другої пісні «Хай живе вільна Україна!» на слова і музику В. Шапошника.

Ну, а результат який? Здогадуєтесь? «Гран-Прі»! І ця заслужена перемога – завдяки кропіткій праці залюблених в українську пісню учасників хору, їхнього керівника Антоніни Камбур і незмінного акомпаніатора «Калини» Михайла Рожка.

Велика гордість Новодністровської музичної школи — юні вокалісти. Перше місце у вокальному конкурсі виборола Альона Івасюк, керівник Крістіна Манаскурова, концертмейстер Галина Ковальчук; друге місце – у Насті Кобзар, керівник Крістіна Манаскурова, концертмейстер Валентина Волошина; третє – у Дар’ї Дубиніної, керівник Альона Дроган, концертмейстер Валентина Волошина. Заворожила глядачів своїм чудовим співом Мирослава Дейбук, керівник Крістіна Манаскурова, концертмейстер Галина Ковальчук.

Вітаємо талановитих новодністровців із перемогами! Досягайте нових висот! Завжди тіште нас своїм пісенним мистецтвом!

Учасники хорового колективу «Калина», керівництво Новодністровської музичної школи висловлюють щиру подяку директору філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» Василю Суботі, головному інженеру Анатолію Жуку за надання транспорту для поїздки на мистецький форум у м. Сокиряни.

Із відчуттям неймовірних фестивальних вражень — Галина Мельник

Джерело відео — Північно-бессарабський інформаційний портал