Головна » Із гірким болем непоправної втрати…

Із гірким болем непоправної втрати…

31 січня 2018 в 18:50 Переглядів: 625

Новодністровці глибоко вражені несподіваною звісткою про велику і непоправну втрату – 31 січня 2018 року на 68-му році життя відійшов у Вічність перший космонавт незалежної України, Герой України, кавалер ордена «Золота Зірка», орденів «За мужність» I ст. та «За заслуги» III ст., народний депутат України IV скликання, генерал-майор Збройних Сил України у відставці, державний службовець першого рангу, кандидат технічних наук, почесний громадянин міста Чернівці, славний син українського народу та буковинської громади Леонід Костянтинович КАДЕНЮК.

Леонід Костянтинович Каденюк народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці Хотинського району. У 1967 році вступив до Чернігівського вищого військового авіаційного училища, по закінченні якого продовжив службу на посаді льотчика – інструктора. У 1976 та 1988 роках пройшов відбір та був зарахований до складу загону космонавтів СРСР. У 1989 році закінчив Московський авіаційний інститут за фахом «Інженер-механік». З 1995 року був зарахований до групи космонавтів Національного космічного агентства України. 19 листопада 1997 році у складі міжнародного екіпажу здійснив космічний політ тривалістю 15 діб 16 годин на космічному кораблі «Колумбія». Обіймав низку відповідальних посад у Збройних Силах України, в Адміністрації Президента України, Комітеті Верховної Ради України з питань національної безпеки та оборони, Апараті Прем’єр-міністра України.

Восени 2012 року Леонід Костянтинович побував у нашому місті, радо зустрівся із учнями початкової школи та ЗОШ ІІ–ІІІ ст., депутатами міської ради, воїнами-інтернаціоналістами, побував на Дністровських станціях а також щиро і відверто поспілкувався із колективом редакції «Нашої газети».

На превеликий жаль, так дочасно перестало битися натруджене серце полум’яного патріота України, знаного та шанованого у світі фахівця аерокосмічної галузі, щирої, відкритої та доброзичливої людини, турботливого чоловіка і люблячого батька.

Сповнені жалем і скорботою, новодністровці висловлюють щирі співчуття рідним і близьким покійного та розділяють гіркий біль цієї тяжкої, непоправної втрати… Сердечний спомин про світлу постать Леоніда Костянтиновича КАДЕНЮКА завжди житиме в серцях. Нехай Царство Небесне прихистить чисту душу шановного буковинця і відданого сина України!..

Інна ГОНЧАР