Головна » Поводження із вибухонебезпечними предметами – знання необхідні українцям сьогодення і майбутнього, адже близько 100 років потрібно, щоб очистити Україну від забруднень внаслідок війни

Поводження із вибухонебезпечними предметами – знання необхідні українцям сьогодення і майбутнього, адже близько 100 років потрібно, щоб очистити Україну від забруднень внаслідок війни

17 лютого 2023 в 15:18 Переглядів: 1410

Навіть живучи на території, де не відбуваються активні бойові дії, необхідно володіти інформацією про види і правила поведінки із вибухонебезпечними предметами. На жаль, ці навички знадобляться не лише нам та нашим дітям, а й онукам, адже за оцінками експертів Україна є найбільш забрудненою країною світу – мінами й снарядами та іншими смертоносними предметами. Очистити територію нашої держави вдасться лише за 100 років – розповіли спікери Handicap International. Вікторія Вдовичук та Михайло Царик провели низку просвітницьких семінарів у Новодністровську: в освітніх закладах та у міській раді на тему «Правила поводження з вибухонебезпечними предметами» та «Як захистити себе під час збройного конфлікту» .
Організація Handicap International працює понад 40 років у більш ніж 10 країнах світу, де відбуваються катаклізми природного і техногенного характеру. В Україні – з березня 2022 року надає допомогу з фізичної та психологічної реабілітації, інформує про вибухонебезпечні предмети тощо.
Як розповіли спікери, у період 2014-2021 рр. близько 2 тис. українців постраждали від вибухонебезпечних предметів, у 2022 та на початку 2023 року – 20 тис. осіб. І кожного дня кількість постраждалих збільшується.
Чому замінування територій є таким популярним під час військових дій? Головний аргумент: вартість однієї міни стартує від декілька доларів, у порівнянні із сотнями тисяч та мільйонами, які коштують авіаційні бомби та крилаті ракети.
Слухачам розповіли про види вибухонебезпечних предметів, особливості їхньої дії. Правила поведінки, коли бачиш підозрілий предмет, що робити, коли зайшов чи заїхав на заміновану територію, як підготуватись до термінової евакуації, якою має бути поведінка під час артобстрілів та багато іншої корисної інформації. Наголошували на трьох головних правилах, коли зустрів підозрілий предмет:
1. Не підходь.
2. Не чіпай.
3. Повідомляй 101.
Також було роздано комікси, де в доступній і цікавій для дітей формі подано інформацію щодо протимінної безпеки.