Головна » День пам’яті захисників України

День пам’яті захисників України

29 серпня 2022 в 9:05 Переглядів: 241

Щороку 29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за батьківщину, як нагадування про одну із найкривавіших подій війни на сході України – Іловайську трагедію.
29 серпня 2014 року під час виходу сил АТО з оточення під Іловайськом, російське керівництво порушило домовленості і ворожі збройні сили впритул розстріляли з важкого озброєння колони українських військових. Таке віроломне вбивство кваліфікується міжнародним гуманітарним правом, як воєнний злочин. Тоді полягло 366 українських воїнів, 429 зазнали поранень, 158 зникли безвісти, 300 опинилися в полоні.
Смертельний для наших захисників «зелений коридор» пролягав через поля із соняшниками. Саме під ними сотні українців поклали в боротьбі з ворогом свої життя на вівтар свободи, гинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Тому, символом Дня пам’яті захисників України стала квітка соняха.Низький уклін та світла пам'ять загиблим героям!!! Царство Небесне!!!
Згадаємо тих, хто віддав своє життя за Україну і за нас з вами:

Роман Вихопницький
Сергій Сімчіна
Руслан Донець
Гимплюк Олексій
Сергій Крайник
Микола Козак
Голенок Едуард
Вічна і світла пам'ять загиблим Героям ....