Головна » 100 днів роботи нової команди - Наталя Цимбалюк

100 днів роботи нової команди - Наталя Цимбалюк

18 березня 2021 в 17:30 Переглядів: 302

Ось уже й минуло 100 днів із того часу, як розпочала роботу новообрана влада. Саме 20 листопада 2020 року ми, новий депутатський корпус та новообраний міський голова, приступили до своїх повноважень.

Першим поставленим завданням було налагодження роботи нового скликання. Усі засідання сесій та виконкомів, щотижневі апаратні наради, а також засідання комісії ТЕБ та НС постійно висвітлюються на сайті Новодністровської міської ради, сторінках у соцмережах («Новодністровська міська рада» та «Новодністровське радіо»), а також у місцевій газеті.

Новий депутатський корпус

Нове депутатське скликання – це, здебільшого, оновлений склад. І хоч депутати переважно молодшого віку, але дуже приємно працювати у такому колективі. Особливо хочеться відзначити ефективну та злагоджену роботу постійних депутатських комісій, на яких розглядаються питання, котрі в подальшому приймаються на сесіях.

Депутати у нас активні та небайдужі, тож піднімають дуже багато важливих питань. Разом ми формуємо низку важливих звернень як у державні органи, так і до організацій рівня «Укргідроенерго» для того, щоб покращити життєдіяльність нашої громади.

Так, між депутатами бувають різні погляди на ті чи інші питання, але в цілому вдається знаходити компроміси і почути один одного. Важливо, що вони вміють із повагою ставитися один до одного. Дякую їм за таку гарну і плідну працю! Звісно, що це – лише початок, і ще багато чому нам разом потрібно вчитися, але в цілому я вірю в це скликання.

За 3 місяці проведено сім пленарних засідань сесій, де було розглянуто та прийнято 118 рішень. Більшість із них стосуються вирішення питань, за якими звертаються наші громадяни (переважно земельного характеру). Головним документом, що ми прийняли, був бюджет на 2021 рік.

Бюджет міста

Затверджуючи бюджет на 2021 рік, ми аналізували бюджет попереднього року, який був досить дефіцитним через те, що надходження, що мали поступити у бюджет міста, не надійшли у зв’язку з карантинними обмеженнями. Тому на 2021 рік депутатський корпус затвердив бюджет, орієнтуючись на цифри попереднього року, але з врахуванням того, що наразі не відомо, як саме складеться ситуація до кінця року. Поряд із тим вдалося забезпечити поточне функціонування основних життєво необхідних напрямків нашої громади. Сподіваємось, що цей рік буде для міста менш болісним. А ми зі свого боку будемо робити все можливе для того, щоб все складалося на краще.

Стратегія розвитку нашої громади на 2021 рік буде зосереджена на вирішенні важливих для усіх мешканців питань: розвиток медичної галузі, освіти та культури, ремонт спорткомплексу й облаштування Територіального центру, ремонт доріг і каналізаційної системи, благоустрій міста, вивіз побутових відходів та облаштування кладовища. І усе це – на фоні постійної боротьби з коронавірусом, роботі щодо скорочення поточних витрат та збереження перспектив розвитку Новодністровської громади. Далі зупинимося більш детально на кожному з питань.

Соціальні кошти та співпраця «Укргідроенерго»

Варто зазначити, що на початок 2021 року у нас є залишок соціальних коштів, які з вагомих причин не були освоєні минулого року і наразі знаходяться на рахунках Чернівецької облдержадміністрації. Уже ближчим часом вони будуть повернені на рахунки Новодністровської міської ради, тож продовжиться виконання проєктів, що були заплановані ще у 2020 році. Розроблена проєктно-кошторисна документація, проведені тендери і визначені підрядні організації, які проводитимуть роботи.

За рахунок соціальних коштів «Укргідроенерго» заплановано проведення ремонтних робіт у спортивному комплексі, зокрема встановлення котельні. За результатами проведеної експертизи з’ясували, що вона знаходиться у гарному стані та придатна для використання. Тож працюємо над тим, щоб у спорткомплексі вже нарешті було вирішено питання опалення.

Також у 2021 році ми звернулися з проханням виділити соціальні кошти на ремонт актової зали у школі ІІ–ІІІ ступенів.

Окрім того, триває співпраця з «Укргідроенерго» щодо розробки спільної стратегії розвитку Новодністровської громади на наступні роки. Така стратегія затверджуватиметься на сесії Новодністровської міської ради депутатами нинішнього скликання.

Медична галузь

Варто зупинитися на тому, що у Новодністровську функціонують два медичних заклади – некомерційні комунальні підприємства «Новодністровська міська поліклініка» (вузькі спеціалісти) та «Новодністровський центр ПМСД» (сімейні лікарі). На сьогоднішній день проводяться ремонтні роботи в обох.

У поліклініці – на першому поверсі, куди планується перемістити фізкабінет, якій зараз знаходиться на третьому поверсі, що досить не зручно.

Також – на першому поверсі Центру ПМСД, де буде розташований денний стаціонар. Роботи там вже на стадії завершення, наразі вирішується питання закупівлі сучасних меблів.

Взагалі щодо роботи таких медичних закладів є певні вимоги Національної служби здоров’я України. У першу чергу, це доступність: облаштування пандусів, таблички Брайля, тривають роботи над облаштуванням ліфта. Важливо, щоб люди з інвалідністю мали доступ до наших медичних закладів.

На сьогоднішній день у Новодністровську працює швидка допомога при Центрі ПМСД, яка утримується за рахунок коштів місцевого бюджету. Окрім того, у нас є екстрена медична допомога, що утримується за рахунок обласного бюджету. Наразі вирішується питання щодо ще однієї бригади екстреної допомоги, котра обслуговуватиме Новодністровськ і ближні села та буде також утримуватися за рахунок обласного бюджету. Для неї планується закупівля додаткового реанімобіля. У 2020 році для лікарні було придбане якісне медичне обладнання. Але на цьому ми не плануємо зупинятися, адже медицина – життєво важлива галузь, і не лише для мешканців нашої громади. Тож, залежно від ситуації з бюджетом, розглядаються варіанти подальшого розширення сфери медичних послуг.

Освіта

У зв’язку із тим, що Чернівецька область наразі знаходиться у червоній зоні, навчальний процес у наших закладах освіти триває переважно дистанційно. Очно навчаються лише діти молодшої школи (1–4 класи) та діти, які відвідують дошкільні установи. Сподіваємось, що ближчим часом щось зміниться і вже після весняних канікул діти зможуть повернутися до шкіл, та, на жаль, це залежить зовсім не від нас.

Харчування у дошкільних установах здійснюється за принципом співфінансування: 70 % сплачують батьки, 30 % – місцевий бюджет. Харчування дітей шкільного віку для деяких пільгових категорії безкоштовне, інші категорії сплачують 50 %.

За рахунок залишків освітньої субвенції вже цього року планується провести оновлення матеріально-технічної бази закладів загальної середньої освіти з дотриманням санітарного регламенту. На цьому етапі директори подають свої пропозиції щодо придбання усього необхідного для того, щоб осучаснити та покращити умови у навчальних закладах.

Територіальний центр

Триває реорганізація Новодністровського терцентру шляхом об’єднання з Центром сім’ї та молоді. Нова установа матиме назву Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг Новодністровської міської ради». Переважно всі працівники будуть переведені у новий заклад, а керівник обиратиметься на конкурсних засадах.

Головне завдання – покращити умови для відвідувачів та працівників закладу. Наші дітки з інвалідністю до цього часу займалися у приміщенні на другому поверсі лікарні, де не було доступності. Через це багато з них не мали можливості відвідувати заняття. Новий центр буде розташовано у будівлі садка «Теремок», де є окремий вхід у приміщення на першому поверсі. Зараз там тривають ремонтні роботи, та сподіваємось, що ближчим часом діти зможуть займатися у новому приміщенні.

Дороги

Наприкінці 2020 року, завдяки добрій волі та фінансуванню «Укргідроенерго», у нашому місті було проведено капітальний ремонт доріг. Він продовжуватиметься і в цьому році, адже ще є низка робіт, передбачених за проєктом. Зараз питання стоїть тільки у фінансуванні.

Благоустрій міста

Щороку міська рада проводить конкурс на надавача послуг з утримання благоустрою: прибирання міста (загальних територій, які не відносяться до прибудинкових), озеленення і вуличне освітлення. Нещодавно було проведено тендер щодо прибирання міста, переможцем якого стало ТОВ «Аванті+». Перше завдання – проведення місячника санітарної очистки, план заходів якого був затверджений на березневому виконкомі. Також є низка робіт, що планується завершити до Великодня і травневих свят.

Важливим є вирішення питання ліфтів у будинку 1 «Б», адже це єдиний житловий будинок, у якому вони досі відсутні.

Побутові відходи

Вивозом твердих побутових відходів з міста займається ТОВ «Аванті+». Підприємство уклало угоду з Сокирянською ОТГ щодо завозу сміття на Ожівське сміттєзвалище, яким ми і раніше користувалися.

Наприкінці роботи депутатського корпусу минулого скликання у нас була можливість продати нашу котельню. Міська рада вже виготовила на неї низку документів та здійснила необхідні процедури, адже був інвестор, який бажав купити котельню, провести там певні роботи та відкрити сміттєпереробний завод. Та у зв’язку із тим, що під час розгляду цього питання на сесії не вистачило одного голосу (декілька депутатів взяли на себе таку відповідальність і не проголосували), проєкт було зірвано. Інвестор, на жаль, уже встановив усе обладнання, яке повинно було бути у Новодністровську, у Тернополі. На сьогоднішній день це питання відкрите. Ще є шанс, що інвестор повернеться сюди, тому ми маємо велику надію, що сміттєпереробний завод у Новодністровську буде.

Кладовище

У цьому році ми нарешті прийняли остаточне рішення щодо зміни цільового призначення території, на якій облаштували кладовище. Управління економічного розвитку та інвестицій уклало угоду з Тепловодоканалом щодо обслуговування та утримання кладовища. Цьогоріч за рахунок міського бюджету планується облаштувати там огорожу та доріжки.

Каналізаційна система

У минулому році ми мали ситуацію з колектором, який потрібно було ремонтувати. Це все затягнулося у часі, адже кошти були виділені з запізненням, що потягнуло додаткові витрати у часі на проведення тендеру. Окрім того, упродовж виконання робіт підрядною організацією виникали неприємні ситуації. Усі мережі мають дуже великий термін експлуатації, і через це виникають аварійні ситуації, часто бувають пориви. У таких ситуаціях ми оперативно реагуємо, не відкладаючи на потім. Маємо надію, що найближчим часом це питання буде закрито, і відповідальна за це організація завершить усі роботи. Просимо пробачення у наших громадян за те, що виникали тимчасові незручності.

Оптимізація витрат

У нашій країні триває непростий період, пов’язаний із введенням карантинних обмежень. Це тягне за собою зменшення надходжень до бюджету, у зв’язку із чим і нам доводиться постійно проводити заходи з оптимізації витрат.

Апарат Новодністровської міської ради є порівняно не таким великим. Функції, які в інших громадах раніше перекладались на адміністрації, у нашому місті завжди виконує апарат міської ради. Але, проаналізувавши ситуацію, ми скоротили 10 штатних одиниць. Також для працівників міської ради відбулось зменшення стимулюючих виплат (надбавок за високі досягнення, премій).

Культура

Хоч усі масові заходи поки що заборонені, та ми плануємо святкування Дня міста на 10 липня. З цього приводу вже збирався оргкомітет. Дуже сподіваємось, що на той момент будуть дозволені культурно-масові заходи.

Із приємних новин – найближчим часом у нашому місті буде встановлено пам’ятник Т. Г. Шевченку. Постамент вже виготовлено – це подарунок від профспілок енергетиків. Найближчим часом проводитиметься його відкриття.

Індустріальний парк та перспективи розвитку

Питання з Індустріальним парком наразі відкрите. На сесії міської ради були представники з ПАТ «Гравітон», які задекларували, що в подальшому продовжать працювати над цим проєктом. Але у зв’яжу із карантином підприємство має певні труднощі, а отже доведеться ще чекати.

Також є декілька інвесторів, які готові взяти участь у проведенні аукціонів на здачу в оренду (або продаж) земельних ділянок. Можливо, в подальшому у Новодністровську буде проводитися й інше будівництво. Треба навчитися на все це спокійно і позитивно реагувати, якщо ми хочемо, щоб наше місто процвітало, розвивалося та створювалися нові робочі місця, завдяки яким буде наповнюватися бюджет.

Боротьба з пандемією

Короновірусна інфекція продовжує наступ, а отже остерігатися і берегтися потрібно усім, особливо людям похилого віку і тим, хто має супутні захворювання. Маємо пам’ятати про основні правила безпеки: миття та дезінфекція рук, носіння маски, зменшення контактів, уникнення скупчень. Це залежить від кожного з нас! Кожна людина має берегти своє здоров’я, та здоров’я близьких і рідних.

Хочу висловити велику подяку нашим медикам, які весь останній рік були на передовій. Їм дуже багато довелося пережити і перетерпіти морально, матеріально і фізично. Спрацювали вони гарно – нам є ким пишатися! Також подяка за облаштування кабінету щеплень. Лише вакцина сюди поступить – усі, хто має бажання, будуть вакциновані.

Також дякую всім тим, хто у процесі боротьби з коронавірусною інфекцією був свідомий, хто допомагав, долучався та підтримував.

За 100 днів нашої роботи було зроблено багато, ще більше – у планах. Звісно, що зараз непросто і не все, що заплановано, відбувається одразу. Та ми зі сподіваннями дивимося у майбутнє і віримо, що позитивні результати будуть.

З повагою, міський голова Н. Цимбалюк