Головна » Новодністровській міській бібліотеці – 45

Новодністровській міській бібліотеці – 45

30 вересня 2020 в 11:15 Переглядів: 315

Символічно, що саме в день Віри, Надії, Любові і матері їхньої Софії (мудрість) відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Сама назва – Всеукраїнський свідчить, що це свято не тільки професійне, а й загальнонародне, адже кожна людина хоча б раз у житті була у бібліотеці, а для багатьох стала невід'ємною частинкою життя. А ще це свято підносить бібліотечну справу на високий щабель визнання державою праці хранителів людської мудрості.
Ще з часів Ярослава Мудрого в особливій пошані були книги: «Велика користь буває людині від учення книжного. Книги ж учать і наставляють нас на путь покаяння, і мудрість, і стриманість здобуваємо ми зі слів книжних, бо це є ріки, що наповнюють всесвіт» («Повість минулих літ»).
Острівцем духовності і знань для мешканців Новодністровська є наша міська бібліотека, якій виповнюється в нинішньому році 45 літ. Майже разом із народженням населеного пункту під назвою «Новодністровськ» запалав вогник культури – бібліотека. У витоків бібліотечної справи Новодністровська стояли справжні подвижники, а нині – ветерани бібліотечної справи Кузема М. О. та Скакун Г. Й. Згодом естафету прийняли творчі і віддані справі фахівці – Зозульська С. М., Курган В. М, Щаслива Г. П., Чорна Н. С., Стоян А. А., для яких бібліотекар – не просто професія, а стан душі.
Першою зареєстрованою книгою, яка збереглася і донині, була «Історія міст і сіл Чернівецької області». А першим місцезнаходженням книгозбірні була загальноосвітня школа № 1. За 45 років свого функціонування змінювалася адреса бібліотеки, форми і напрямки роботи, але не змінилося основне її призначення – бібліотека була і залишається культурно-освітньою та інформаційною установою Новодністровська, берегинею розуму і знань.
Міська бібліотека сьогодні – це затишний і зручний для відвідування заклад з цікавими книжковими виставками, експозиціями, краєзнавчими куточками, які широко і змістовно розкривають перед відвідувачами книжкове розмаїття. Великий інтерес викликають у користувачів книжкові виставки «Історія України: минуле і сучасне», «Буковина – край, де варто жити», «Відкрий для себе рідне місто», «Влада і громада – партнери», «Літературно-мистецька Буковина» тощо. Зріс інтерес до історії, традицій і звичаїв українців, краєзнавства, сучасної української книги.
Шановні друзі, про бібліотеку можна говорити безкінечно, тому що вона є не тільки берегинею книжкових скарбів, але й місцем приємного відпочинку і спілкування. Бібліотека є місцем зустрічі з літературою, культурою і мистецтвом, місцем приємного відпочинку і спілкування. В її стінах проводяться цікаві тематичні вечори, літературні зустрічі, народознавчі години, соціологічні дослідження та громадські слухання. Це той куточок духовного життя, де кожен відвідувач може знайти для себе щось цікаве, корисне і повчальне. Та найбільше бібліотека пишається своїми читачами, для яких вона є храмом, де завжди народжується і зберігається духовність. Недаремно ж у давнину бібліотеку називали «Дім життя», «Притулок мудрості», «Аптека для душі».
Так, як кисень потрібен людині, щоб дихати, бібліотеці потрібні читачі, щоб вона могла продовжувати жити, адже тільки разом ми зможемо підвищити імідж української книги, української мови, української нації, бо книга завжди була і залишається скарбницею розуму і знань і вічним поштовхом для розвитку особистості.

Шановні бібліотекарі!
Сердечно вітаю вас із професійним святом – Днем бібліотек!
У всі часи бібліотека була джерелом отримання різноманітних знань, накопичених людством. Книга і сьогодні залишається джерелом інформації, а бібліотекар – хранителем і двигуном людської культури.
Сьогодні бібліотеки міста знаходять і впроваджують нові форми спілкування з читачами. Вони беруть участь у створенні сучасного інформаційного простору, сприяють формуванню моральних принципів підростаючого покоління. А працівники бібліотек – незамінні помічники в оперативному і якісному забезпеченні інформацією.
Ви несете своїм читачам радість знань, високу культуру, любов до мистецтва. Нехай ваша працьовитість, життєва цілеспрямованість і високий професіоналізм допоможуть зберегти і примножити інтелектуальний і культурний потенціал нашого рідного краю.
Бажаю вам нових ініціатив, цікавих перспективних проєктів під час виконання свого професійного обов'язку. Нехай ваша праця хранителів людської мудрості завжди користується заслуженою повагою в суспільстві і знаходить гідний відгук у людських серцях!
Міцного всім вам здоров'я, щастя, благополуччя та нових творчих здобутків у вашій благородній справі!
Людмила МІДРІГАН, завідуюча міською бібліотекою