Головна » Домашнє насильство над дитиною – злочин!

Домашнє насильство над дитиною – злочин!

27 листопада 2020 в 13:30 Переглядів: 355

З метою привернення уваги суспільства до проблеми насильства в сім’ї, щорічно з 25 листопада по 10 грудня проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Серед ключових завдань такої акції є активізація партнерського руху органів місцевого самоврядування, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства,  проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення з питань попередження насильства в сім'ї, жорстокого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Сімейні взаємовідносини – найперші та найміцніші соціальні стосунки, які безпосередньо впливають на майбутнє дитини, її відчуття безпеки та благополуччя. Саме повсякденна атмосфера в сім’ї є підґрунтям для становлення особистості дитини. Однак не всім дітям пощастило зростати в сім’ях, де панує любов, взаєморозуміння та повага, зокрема повага до честі й гідності дитини. Тоді дуже часто в родині має місце домашнє насильство, в тому числі над дітьми. І навіть якщо агресія не спрямована безпосередньо на дитину, і від насильства страждає хтось із членів сім’ї, то дитина, будучи свідком цього, автоматично стає жертвою насильства.

Більшість дітей соромляться зізнатися у тому, що над ними знущаються, вони можуть нікому про це не розповідати, з кожним днем піддаючись все гіршим й жорстокішим формам насилля. З дня в день сварки, лайка, стусани починають ставати буденною справою в сім’ї; роль агресора для батьків здається єдиним виходом, щоб впливати на поведінку дитини, натомість дитина починає ставитися до щоденного знущання як до неминучого з’ясування стосунків з батьками. В таких випадках розірвати коло насилля стає дуже важко.

Припинити домашнє насильство можна, навчившись поважати іншу думку, індивідуальні особливості дитини та інший стиль поведінки, адже жорстокість простіше попередити, ніж вести з нею боротьбу. Варто пам’ятати про те, що діти – це особистості, хоча ще й маленькі. Потрібно не тільки любити, але й поважати їх. Не варто вимагати від дитини бути ідеальною. Не потрібно порівнювати своїх дітей з іншими, натомість варто звертати увагу на попередні досягнення самої дитини. І найважливіше: потрібно частіше показувати дітям любов, не забувати про обійми та приємні слова. Важливо пам’ятати, що саме батьки найкраще впливають на впевненість дитини в собі, батьки є підтримкою для дитини. Від того, який стиль виховання обирають батьки залежить доля кожної дитини.

Протидія домашньому насильству по відношенню до дітей – це співпраця органів, установ, організацій, зацікавлених у збереженні життя й здоров’я дитини. І якщо виникає потреба звернутися за допомогою, то надати вам її можуть у службі у справах дітей Новодністровської міської ради (3-15-45), в Новодністровському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (098-658-49-72), в Новодністровському відділенні поліції (102), або по телефону безкоштовної дитячої гарячої лінії (0-800-401-000).

Пам’ятаймо, коли ми мовчимо про насильство над дитиною, ми не тільки руйнуємо її майбутнє, ми свідомо ставимо життя й здоров’я дитини під загрозу.

Служба у справах дітей Новодністровської міської ради