Головна » Не можливо лишатися осторонь – «безперспективний» план формування ОТГ знищить освітній простір

Не можливо лишатися осторонь – «безперспективний» план формування ОТГ знищить освітній простір

21 травня 2020 в 11:39 Переглядів: 1183

Сьогодні у Новодністровську добре розвинена мережа шкільних і позашкільних закладів. Для учнів із Новодністровська та прилеглих сіл гостинно відчинені двері музичної школи, Будинку дитячої творчості, ДЮСШ, а також школи та садки. Однак формування ОТГ лише у складі одного міста неминуче призведе до скорочення мережі освітнього простору.
Наразі у закладах культури та освіти діти міста та сусідніх сіл мають змогу здобувати знання високого рівня, розвивати свої таланти в стінах позашкільних установ, а також займатися спортом у розвиненій мережі секцій. Це дуже зручно, адже села Ломачинці, Ожеве, Білоусівка та Василівка знаходяться в безпосередній близькості до міста енергетиків, сприяє цьому і регулярне автобусне сполучення.
Якщо таки буде затверджена конфігурація ОТГ, подана Чернівецькою ОДА на розгляд Кабміну, то місцевий бюджет буде неспроможний утримувати існуючу мережу шкіл, садочків та позашкільних навчальних закладів. Це ставить здобуття якісної освіти та розвитку підростаючого покоління під загрозу. Таким чином перекреслюється одне із головних завдань децентралізації, яка покликана наблизити послуги до людей.
З метою привернення уваги до цієї проблеми 20 травня відбулася мирна акція. На подвір’ї ЗОШ І ст. зібралися батьки та учні, які тримали у руках плакати із надписами «Новодністровська ОТГ – гарант освітніх можливостей для дітей Новодністровська та сусідніх сіл», «Наші діти – наше майбутнє». Люди подіваються, що владні структури під час прийняття рішень будуть керуватися законом та засадами реформи децентралізації – утворення спроможних громад.