Головна » Українські обереги як символи незламності духу та волі українського народу

Українські обереги як символи незламності духу та волі українського народу

2 грудня 2019 в 17:43 Переглядів: 196

Нехай живуть традиції чудові,
Що в Україні нашій збереглись!

         Вкотре на власному досвіді переконуємося, що немає нації без патріотизму та самоідентифікації, немає українців без відданості своїй землі, своєму прапору, своїй державі. Тому моральними засадами художньо-естетичного виховання дітей та учнівської молоді в закладах освіти є популяризація всього українського: вірувань, звичаїв, традицій, пісень, свят. Отож з метою визначення перспектив розвитку художньо-естетичного виховання в сучасних умовах, а також налагодження співпраці й обміну досвідом між закладами загальної середньої та позашкільної освіти міста 21 листопада 2019р.  на базі Новодністровського БДТ відбулася міська конференція з художньо-естетичного виховання «Український оберіг».

         Щиро і радо вітали учасників міської конференції – заступників директорів з виховної роботи, педагогів-організаторів, вчителів предметів художньо-естетичного циклу ЗЗСО та директорів і методистів ЗДО – вихованці «Літературної студії» (керівник Долинна С.Г.), танцювального гуртка (керівник Скутельник О.А.), зразкового художнього колективу вокального гуртка (керівник Чайка О.В.) літературно-музичною композицією «Обереги мої українські».

         Відкрила конференцію Іванова Т.М., методист відділу гуманітарної політики, зазначивши, що художньо-естетичне виховання – складова гармонійного розвитку особистості в умовах розбудови Нової української школи.  

         Із повідомленням та фотопрезентацією «Обереги українського народу: із глибини віків – до сучасності» виступила Глушко Н.Г., директор, керівник фольклорно-етнографічного гуртка «Баюр».

         Екскурс в історію виникнення бісерних прикрас – оберегів українських жінок провела Трофанюк О.В., керівник гуртка «Бісероплетіння».

         Певну зацікавленість учасників конференції викликала історія виникнення вірувань і оберегів, які сягають  сивої давнини, а завершальним етапом заходу став майстер-клас з виготовлення українського оберегу «Лялька-подорожниця», який провели Здібняк С.Г., керівник гуртка «Сувенірний», і Войчук Г.І., керівник гуртка «Крій та шиття».

          Слід зазначити, що міська конференція стала ще однією яскравою сторінкою масових заходів, присвячених  Дню Гідності та Свободи, тож учасники заходу, який проводився саме в цей день, вшанували патріотів, які полягли у боротьбі за незалежність України.

 

Долинна С. Г., заступник директора з навчально-методичної роботи НБДТ