Головна » Не мовчи — захисти себе!

Не мовчи — захисти себе!

8 січня 2020 в 16:14 Переглядів: 338

Захист дітей від жорстокості, попередження злочинів проти них є надзвичайно важливим, соціально значущим і актуальним завданням, вирішення якого носить масштабний характер. Діти є найнезахищенішою і найуразливішою частиною суспільства, повністю залежною від дорослих. Саме з провини дорослих діти стають жертвами домашнього насильства і з кожним днем ця проблема набирає широкого розголосу у нашому суспільстві. Засоби масової інформації, інтернет, телебачення, радіо переповнені випадками й розповідями про вчинене над дитиною насильство. Вирішення проблеми насильства ускладнюється тим, що про його випадки не кожен готовий розповісти, просити про допомогу, звертатися до компетентних органів, а надто, коли мова йде про дитину.

З метою привернення уваги суспільства до проблеми насильства в сім’ї, щорічно триває Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Наприкінці 2019 року службою у справах дітей Новодністровської міської ради було заплановано й проведено низку заходів на території міста. Співпрацюючи з уповноваженими представниками Новодністровського відділення поліції та фахівцем Новодністровського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служба у справах дітей відвідала навчальні заклади міста та провела лекції з елементами тренінгу на тему насильства. Яскравим акцентом у організації заходів стало виготовлення «Долоньок доброти» з вихованцями дитячих садочків міста. Підсумком проведення щорічної акції «16 днів проти насильства» було нагородження учасників гуртка образотворчого мистецтва Будинку дитячої творчості за виконання малюнків та оформлення тематичної виставки. Усі гуртківці долучилися до флеш-мобу «Синя стрічка», яким привернули увагу до проблеми насильства, зокрема насильства над дітьми, символом боротьби проти якого якраз є синя стрічка.

Насильство над дітьми – проблема, яка завжди існувала й розв’язання якої залежить від спільної роботи працівників органів Національної поліції, представників соціальної та педагогічної сфери. Важливо пам’ятати: більшість дітей соромляться зізнатися у тому, що над ними знущаються. Вони можуть нікому про це не розповідати. Тому, якщо ви стали свідком насильства над дітьми або якщо дитина звернулась до вас по допомогу, поставтесь до цього серйозно. Ви можете повідомити поліцію (102), службу у справах дітей Новодністровської міської ради (3-15-45), Новодністровський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (І поверх 0986584972), зателефонувати на безкоштовну дитячу гарячу лінію (0-800-401-000).Не мовчіть – захистіть себе і своїх близьких!

Служба у справах дітей Новодністровської міської ради