Головна » Першій школі міста енергетиків – 45 років! (фото)

Першій школі міста енергетиків – 45 років! (фото)

5 вересня 2019 в 11:56 Переглядів: 1055

Для ЗОШ ІІ–ІІІ ст. цьогорічні урочистості з нагоди початку нового навчального року були особливими, адже цієї вересневої пори заклад відзначає солідний 45-літній ювілей. Велика шкільна родина – учні, педагоги, батьки та гості – зібралися на подвір’ї першої освітньої установи Новодністровська.

Прикметно, що до ювілею перша школа міста енергетиків прийшла із чималими здобутками. Літом заклад отримав перемогу у Громадському бюджеті, а в кінці серпня команда школи «Дністровські гайдамаки» здобула абсолютну перемогу у Міжнародному вишколі «Нащадки вільних». Про це та багато іншого у своєму вітальному слові розповів директор школи Тарас Серевко:

«До сьогоднішнього ювілейного дня, завдячуючи ініціативі наших вчителів, у нас є перемоги. Зокрема ми вибороли проект «Громадського бюджету» школа цього року отримає комп’ютерний клас вартістю 150 тис. грн. Наші вчителі фізкультури були на навчанні в Києві у «Фонді Кличка» і за це отримали винагороду – комплект спортивного спорядження для того, щоб уроки проходили змістовніше та якісніше.

Особливо хочеться привітати команду «Дністровські гайдамаки», які прославили нашу школу не тільки серед українських команд, а й серед міжнародних – в с. Урзуф Донецької області відбувся Міжнародний етап національно-патріотичного вишколу «Нащадки вільних».

Дякую батькам і техперсоналу за проведену роботу, завдяки якій учні та вчителі прийшли на уроки у затишні, чисті, відремонтовані приміщення. Усім – натхнення, бажання вчитися і мирного неба!»

На ювілей школи завітало чимало гостей, які вітали заклад та учнівство із Днем знань. Від відділу гуманітарної політики було вручено низку грамот, зокрема і першому директору першої школи Новодністровська – Анатолію Васильовичу Шамбрі, який поділився спогадами:

«Усього у перший рік було 109 школярів: у 1-му класі – 21 учень, у 10-му (тоді ще була десятирічка) – 10. Ми розвивалися разом із будівництвом Дністровської ГЕС. 1 січня 1975 року перейшли уже в приміщення цієї школи, а до цього часу навчалися в Ожівській восьмирічці. Було дуже важко возити дітей багнюкою, бо міста ще не було. Ми були першими його жителями.

У 1991 році, коли утворилася наша незалежна держава, з 62 класів 42 були українськими. Це був апогей учнів у школі – 1751. На лінійку завжди виходило вісім 1-х класів.

Багато води в Дністрі протекло через Дністровську ГЕС, а ми все продовжуємо розвиватися. І сьогодні хочу поздоровити з початком навчального року, зі славним ювілеєм нашого закладу. Хочу побажати всім учням, щоб ви завжди пишалися цією школою та своїми вчителями!»

Як годиться, особлива увага була приділена поповненню школи – двом 5 класам та нинішнім випускникам – 11-му класу. Вони старанно створювали святковий настрій яскравими танцювальними флеш-мобами.

Насамкінець ієрей храму Покрови Пресвятої Богородиці Тарас Раковецький прочитав молитву за успіх у навчанні учнів та початок праці вчителів.

Більше фото