Головна » 15% відсотків новодністровських дітей не мають усіх планових щеплень

15% відсотків новодністровських дітей не мають усіх планових щеплень

10 вересня 2019 в 15:34 Переглядів: 1017

5 вересня за ініціативи групи батьків вихованців садочків та школярів у залі засіданнь Новодністровської міської ради відбулася зустріч за участі представників міської влади, освіти та медицини із приводу обов'язковості щеплень у новому навчальному році.

В Україні вже більше двох років спостерігається несприятлива ситуація щодо поширення інфекційних хвороб, зокрема, почастішали спалахи корі. Тож Міністерство охорони здоров’я та Міністерство освіти і науки направили у відділи освіти звернення, у яких йдеться, що невакциновані діти, окрім тих, які мають протипоказання до щеплень, не зможуть відвідувати дошкільні і шкільні установи. Стаття 15 ЗУ «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачає, що дітям, які не отримали щеплення відповідно до Національного календаря, відвідувати заклади освіти не дозволяється. У судовій практиці є Постанова Верховного суду, що садочки і школи мають право не допускати невакцинованих дітей до освітніх закладів. У Постанові ВС йдеться про те, що держава має забезпечити баланс між правом дитини отримати дошкільну освіту і правами інших дітей. Коли індивідуальний інтерес протиставляється загальному інтересу суспільства, то перевагу має загальне благо на безпеку та охорону здоров’я. Це рішення – остаточне в справі, яка розглядалася в судах різних інстанцій ще з 2016 року, та не підлягає оскарженню.

Позиція МОН та ВОЗ щодо обов’язковості вакцинації набула певного резонансу в Україні, не став вийнятком і Новодністровськ, адже у нашому місті також є відсоток батьків, які з різних причин не щеплюють дітей.

Отже, до 15 вересня повинні бути визначені списки вихованців садочків та шкіл, які не мають планових щеплень, а їхніх батьків закликати вакцинувати дітей. У разі відмови від щеплень та відсутності медичних протипоказань, рекомендовано не допускати в колективи таких вихованців.

За інформацією начальника відділу гуманітарної політики Людмили Пастушок у місті налічується 51 дитина, у якої немає жодного щеплення, і загалом 15% дітей наразі не дотримуються Національного календаря щеплень.

Лікар-педіатр Марія Мігайчук поінформувала присутніх батьків щодо тих питань, які найчастіше виникають з приводу вакцинації: графік щеплень, країни-виробники та якість вакцин, можливі ускладнення, умови зберігання ампул, важливість колективного імунітету тощо. Наразі наш медзаклад забезпечений усіма необхідними вакцинами, тож є можливість здійснити будь-яке пропущене щеплення. Якщо батьки не довіряють наявним препаратам, вони можуть придбати інші – лікарі виписують відповідні рецепти. Громадяни, які хвилюються за можливі ускладнення після вакцинації, можуть перед щепленням додатково обстежити своїх дітей в Чернівцях та госпіталізувати їх протягом доби після вакцинації у медзакладі. Щеплення не дає 100% гарантії, що людина не захворіє, але у разі інфікування перебіг хвороби буде набагато легшим – стверджувала педіатр та навела дані: у Новодністровську з початку цього року на кір захворіло 6-ро осіб, з них – 4 дитини, одна з яких була щепленою.

Батьки наголошували на праві дітей отримати освіту та добровільності прийняття рішення про вакцинацію і що вони готові нести відповідальність за здоров’я власних дітей у разі їхнього захворювання на інфекційні хвороби. Основним аргументом батьків проти щеплень було небажання наражати своїх дітей на небезпеку від можливих ускладнень після вакцинації, яка, на їхню думку, більш суттєва, ніж наслідки перенесення інфекційної хвороби. А дистанційна освіта, яку пропонує МОН для невакцинованих дітей, їх не влаштовує.

Заступник міського голови Микола Козак наголосив, що міська влада не має повноважень надати освітнім закладам дозвіл на відвідування установ нещепленим дітям.  Кожна ланка – освіта та медицина – повинні працювати для забезпечення освітнього процесу та виконувати розпорядчі документи вищих інстанцій. В умовах ускладненої епідемічної ситуації в Україні потрібно докладати максимум зусиль, щоб середовище колективного перебування дітей було безпечним.

Отож, чи відвідуватимуть діти, які не мають усіх планових щеплень, освітні заклади Новодністровська залежить від керівників цих установ.

<