Головна » Потрібна ініціатива: створюємо Інвестиційну програму міста разом

Потрібна ініціатива: створюємо Інвестиційну програму міста разом

12 лютого 2016 в 8:02 Переглядів: 1499

Нещодавно ми вже розповідали про перспективу співпраці Новодністровська з фондом «Україна-Хабітат». Саме з метою обговорення умов роботи з фондом та можливі напрямки розвитку бізнесу зібралися 8 лютого новодністровські підприємці на нараду у кабінеті міського голови. Частина з них відвідала навчальний тренінг, який організовує фонд, та поділилася інформацією з іншими міськими бізнесменами.
Цілями фонду є сприяння залученню інвестицій у розвиток малого і середнього підприємництва в регіонах України; зміцнення економічного потенціалу регіонів, які беруть участь у реалізації в Україні Програми ООН по населених пунктах; створення умов для викорінення бідності шляхом здійснення інвестиційної діяльності на місцевому рівні, яка базується на взаємній відповідальності, і партнерство між підприємцями і місцевими органами влади; сприяння місцевим органам влади в реалізації інвестиційної моделі регіонального розвитку «Моделі Прориву».
Фонд організовує фінансування та адміністрування не окремих інвестиційних проектів, а Інвестиційних програм, в які входять декілька десятків підприємств, об’єднаних в кластери (галузеві або територіальні). Тобто програма фінансування працюватиме в нашому місті, тільки якщо назбирається, як мінімум, 10–20 підприємців, загальна сума інвестицій яких складе хоча б 5 мільйонів доларів.
Суть співпраці полягає у тому, що фонд організовує фінансування інвестиційних проектів у рамках Місцевої інвестиційної програми. Розмір допомоги може становити для малого бізнесу від 100 до 250 тис. доларів, для середнього бізнесу – від 250 тис. до 2 млн доларів.
Важливо, що фонд «Україна-Хабітат» надає своїм членам тренінгову, організаційну та консультаційну підтримку при розробці та реалізації інвестиційних проектів і програм. Спеціалісти фонду допомагають підприємцям розвинути бізнес-ідею та оформити її належним чином у рамках чіткого бізнес-плану.
Цілком зрозуміло, що деякі підприємці висловили побоювання, чи не відбудеться плагіат: «Де гарантія, що ідею не украдуть?». Проте працівники фонду наголошують, що бізнес-план – це інтелектуальна власність, і нікому сторонньому ця інформація не розголошується. Навчання у Центрі муніципального менеджменту платне: вартість п’яти модулів, кожен з яких складається з окремих тренінгів, – 2,3 тис. гривень. За ці кошти працівники навчального центру надають допомогу у написанні програми, здійснюють інформаційний супровід. Є можливість відвідати окремі семінари, тема яких зацікавила, вартість одного складає 500 гривень. Новодністровські підприємці, які вже були на навчанні із захватом розповідали, наскільки корисними для них виявились ці знання, адже деякі вже склали реальні бізнес-плани. Міська рада також планує здійснювати навчання співробітників в он-лайн режимі.
Своїми думками з приводу можливості співпраці Новодністровська з фондом «Україна-Хабітат» поділився директор ТОВ «РБТІ» Борис Петрик: «Якщо ввести цю програму, то це дасть можливість зменшити безробіття, покращити умови надання послуг ЖКХ, здоров’я, відпочинку. Усі наболілі питання міста можливо вирішити. Але для цього мають долучитися багато підприємців. Що таке для Новодністровська, якщо 10–15 осіб включиться в цю програму?! І кожен візьме хоча б по 5 працівників – от вам уже і 75 робочих місць! 75 родин вже будуть мати реальні кошти!
Важливо, що при цьому не іде навантаження на бюджет міста. Уявіть, якщо матимете 10 працюючих підприємств, то які відрахування будуть у місцевий бюджет робитись! І це ми самі піднімаємо своє місто!
Чим ця програма хороша – ви всі бізнесмени, знаєте, що, коли криза в країні, то, відповідно, і у бізнесі обвал. А якщо у людини і виробництво, і сільське господарство, і транспорт, і надання послуг – в одному втрачається, а в іншому воно має проявитися. Додатковий бізнес дасть можливість у цей період кризи утриматись на плаву, а не захлиснутись».
Міський голова Анатолій Болдашев запропонував підприємцям визначитися з конкретними напрямками бізнесу, які вони хочуть розвивати. Адже спеціалісти міської ради мають скомпонувати та належно оформити ці всі проекти у межах однієї Інвестиційної програми розвитку. Також важливо визначити місце майбутнього розташування об’єктів, адже усі нові будівлі мають бути включені у план детальної забудови міста.
Анатолій Іванович висловився з цього приводу: «Є така можливість! Це нормальні умови якийсь свій бізнес започаткувати. І ситуація економічна сприяє, адже вигідно кредити брати, коли в країні криза. Коли інфляція – береш одні гроші, а віддаєш зовсім інші, тільки якщо в гривнях.
Питання тільки в одному: якщо будуть креативні, спритні, активні люди – гори перевернути можна. Усе від ініціативи залежить, від бажання. Важливо, щоб були організатори, які всіх об’єднають, бажано щоб 2–3 таких було. А якщо такі знайдуться – і ми, і підприємці з великою радістю і плече підставимо, і допоможемо. Ось і все! Адже це – наше життя, наше майбутнє, наші діти, наші онуки. І перспектива Новодністровська залежить від того, як ми сьогодні цей весь маховик закрутимо, як інвестиції почнемо залучати».
Міський голова наголосив, що інформацію про перспективи співпраці Новодністровська з фондом «Україна-Хабітат» та можливість залучення інвестицій потрібно якнайширше висвітлювати, доносити до людей. Адже, можливо, саме зараз є люди, які вже мають ідеї, готові бізнес-плани та найголовніше – бажання працювати. Не мають тільки відповідних знань та не розуміють шляхів залучення коштів. Також важливо розповсюдити цю інформацію серед мешканців сусідніх сіл, з якими у перспективі є можливість об’єднатися у територіальні громади: «Можливо, у них є пропозиції – донесіть до них цю інформацію. Це будуть спільні точки дотику, яку нададуть можливість спільно займатися бізнесом, допоможуть нам потім в об’єднанні територіальних громад».
Загалом під час зустрічі було висловлено багато креативних бізнес-ідей, обговорені шляхи та можливості розвитку усього новодністровського бізнесу. Протягом лютого ці всі ідеї мають скластися у одну загальну Інвестиційну програму, часу відносно небагато. Після закінчення наради підприємці розходилися глибоко задумані, проте з якимось цікавим вогником в очах.

Ірина ШУНДРІЙ

Більш детально читайте у № 6 "Нашої газети. Новодністровськ"