Головна » НОВОДНІСТРОВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ РОЗ’ЯСНЮЄ ЯК ВСТАНОВИТИ МЕЖІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ В НАТУРІ

НОВОДНІСТРОВСЬКЕ БЮРО ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ РОЗ’ЯСНЮЄ ЯК ВСТАНОВИТИ МЕЖІ ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ В НАТУРІ

19 червня 2017 в 14:30 Переглядів: 523

МЕЖОВИЙ ЗНАК - спеціальний знак встановленого зразка, яким закріплюється місцеположення поворотних точок меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
МЕЖА ЗЕМЕЛЬНОЇ ДІЛЯНКИ - сукупність ліній, що утворюють замкнений контур і розмежовують земельні ділянки.

Встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості).

Межі земельної ділянки в натурі (на місцевості закріплюються межовими знаками. Кожний межовий знак має номер, що не повторюється на всій території України, та складається з десяти символів.

Механізм встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками визначено Інструкцією про встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) та їх закріплення межовими знаками.

Встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на підставі розробленої та затвердженої:

  • технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
  • технічної документації із землеустрою щодо поділу та об'єднання земельних ділянок;
  • проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Розроблення технічної документації із землеустрою та послуги щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) надають землевпорядні компанії, що мають відповідну ліцензію на виконання землевпорядних робіт.

Встановлення межових знаків здійснюється таким чином, щоб забезпечити можливість їх зберігання і створити якомога менше перешкод для руху пішоходів і транспортних засобів.

Межові знаки не встановлюються у спільних поворотних точках меж суміжних земельних ділянок, на яких раніше встановлено межові знаки, у місцях, де їх установка неможлива (на водних об'єктах, при забороні проведення земляних робіт) та у поворотних точках меж земельних ділянок, які у визначеному законодавством порядку надані (передані) для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування лінійних об'єктів: споруд опорних конструкцій (опори, стояки опор) повітряних ліній електропередачі, радіорелейних ліній та ліній зв'язку. Також межові знаки не обов’язково встановлювати, якщо межі земельних ділянок в натурі (на місцевості) збігаються з природними та штучними лінійними спорудами і рубежами (річками, струмками, каналами, лісосмугами, шляхами, шляховими спорудами, парканами, огорожами, фасадами будівель та іншими лінійними спорудами і рубежами тощо).

Закріплення межовими знаками меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється у присутності власника (користувача) земельної ділянки та власників (користувачів) суміжних земельних ділянок. Передача межових знаків на зберігання власнику (користувачу) земельної ділянки здійснюється за актом прийомки-передачі межових знаків на зберігання. Витрати на встановлення суміжних меж несуть власники земельних ділянок у рівних частинах, якщо інше не встановлено угодою між ними.

Відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється при повній (частковій) втраті в натурі (на місцевості) межових знаків, їх пошкодженні, яке унеможливлює використання межових знаків, а також при розгляді земельних спорів між власниками (користувачами) суміжних земельних ділянок.

Якщо сусід незаконно користується вашою земельною ділянкою, тим самим зробивши накладку, то відповідно до Конституції України ви можете звернутися за захистом своїх прав до суду. Власник земельної ділянки має право вимагати від власника сусідньої земельної ділянки сприяння встановленню твердих меж, а також відновленню межових знаків у випадках, коли вони зникли, перемістились або стали невиразними.

Відновлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється на підставі раніше розробленої та затвердженої документації із землеустрою. У разі відсутності такої документації розробляється технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Якщо неможливо виявити дійсні межі, їх встановлення здійснюється за фактичним використанням земельної ділянки, коли фактичне використання ділянки встановити неможливо, то кожному виділяється однакова за розміром частина спірної ділянки. У разі виявлення розбіжностей межі визначаються з урахуванням цих обставин.

Намагайтесь попередити виникнення земельних спорів з сусідами та не стати ворогами. І все ж, якщо ви зіткнулися із межовим спором, то спеціалісти бюро правової допомоги допоможуть у його вирішенні.

 ДОВІДКОВО

НОВОДНІСТРОВСЬКЕ бюро правової допомоги:

Адреса: м. Новодністровськ, м-н Діброва, буд. 25.

Режим роботи: понеділок четвер: 800  - 1700 год., пятниця: 800 -1545 год.

Вихідні дні: субота, неділя.

Контактний телефон: (03741) 3-15-70. 

Електронна адреса: novodnistrovske@legalaid.cv.ua                                                                 

Начальник відділу: ШЕНДЕРЮК Олександр Олександрович.

Головний спеціаліст відділу: ПЕТРАЩУК Ольга Володимирівна.                                                                                                                         

Єдиний телефонний номер системи БПД:  0-800-213-103.