Головна » Василь Субота – представник міста в облраді (+інтерв'ю)

Василь Субота – представник міста в облраді (+інтерв'ю)

7 грудня 2015 в 16:24 Переглядів: 2046

Слово «перший» для нещодавно обраних депутатів VII-го скликання Чернівецької обласної ради, представників 11 політичних сил, стало таки символічним: у перший день зими 64 обранці зібралися на першу сесію, до того ж для більшості з них сесія стала не тільки першою в новообраній каденції, але й у житті. 63 буковинців склали присягу депутата й отримали відповідне посвідчення. Серед них – і єдиний представник Новодністровська – Василь Йосипович Субота, директор філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПАТ «Укргідроенерго», котрий на виборах 25 жовтня по округу 52 від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»» набрав 902 голоси – 26,47 %. Партія отримала у раді 15 місць і за першими результатами Новодністровськ залишався без свого представника. Однак після відмови деяких обранців від мандата депутата обласної ради з наданням переваги радам місцевих рівнів Василь Йосипович Субота увійшов у депутатську команду Чернівецької облради. На першій сесії депутати VII-го скликання, обираючи голову обласної ради, визначались між Іваном Мунтяном (ВО «Батьківщина») та Олександром Фищуком («Солідарність»): І. Мунтян отримав 47 голосів, за О. Фищука проголосували 14 депутатів, жодного з кандидатів не підтримали двоє з присутніх. Від імені громади нашого міста вітаємо Василя Йосиповича із обранням депутатом обласної ради і сподіваємось на підтримку новодністровських питань на благо рідного міста і його мешканців.

Інна ГОНЧАР

Біографія Василя Суботи 

Народився 29.06.1956 р. у сім’ї держслужбовців у селищі Міжгір’я Міжгірського району Закарпатської обл. У 1976 р., після закінчення навчання у Вінницькому технікумі електронних приладів, продовжував навчання у Львівському політехнічному інституті, який закінчив у 1982 р. Загальний стаж – 39 років, із них 37 – на об’єктах енергетики. Директор філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПАТ «Укргідроенерго». Звання «Заслужений енергетик України». Одружений, має дорослу доньку, двох онуків.

Передвиборча програма: залучення інвестицій для розвитку соціальної сфери; покращення комунальної інфраструктури; впровадження енергозберігаючих технологій; підтримка та сприяння соціальному захисту, реалізації конституційних прав і свобод учасників АТО; допомога юним новодністровцям: талановитим й обдарованим учням, спортсменам, музикантам, науковцям.


Василь Субота: «Завжди пам’ятаю мамину науку: шанувати роботу і людей»

Як ми уже повідомляли, 1 грудня 63 з 64 новообраних депутатів Чернівецької обласної ради уперше зібралися на першу сесію VII-го скликання. Урочисто склав присягу депутата й отримав відповідне посвідчення єдиний представник Новодністровська – Василь Йосипович Субота, директор філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПАТ «Укргідроенерго», володар звання «Заслужений енергетик України», котрий на виборах 25 жовтня по округу 52 від партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність»» набрав 902 голоси – 26,47 %.
Тож коротко про головне – у розмові з депутатом Чернівецької обласної ради VII-го скликання від міста Новодністровськ Василем Йосиповичем Суботою.
– Василю Йосиповичу, Ви – єдиний представник, а відповідно, і захисник інтересів нашого міста та його мешканців. У попередньому скликанні в облраді працювало 5 депутатів від Новодністровська. Чи встигли вже відчути відповідальність й особливість своєї місії?
– Звичайно, довіра людей, колег, земляків, першопрохідців, хто пам’ятає мене ще з 1977 року, коли я приїхав до Новодністровська за комсомольською путівкою, для мене – вагоме мірило, виправдати яке я мушу своїми справами, відданим голосом на користь нашої громади і намаганнями дослухатись до потреб і проблем новодністровців.
– Пам’ятна історія з налагодженням головної схеми перших гідроагрегатів Дністровської ГЕС і як саме ви, молодий електрик Спеціалізованого пусконалагоджувального управління, сміливо взялися за цю справу і Вам таки все вдалося, повертає у далекий 1981 рік. Про що іще згадуєте, зустрічаючи серцем і оком вогні рідного міста?
–…І нашу телемайстерню, яку разом із дружиною Аллою Володимирівною відкрили колись на першому поверсі будинку 12 у м-ні «Діброва», і роботу в гарному колективі Спеціалізованого пусконалагоджувального управління тресту «Гідроелектромонтаж», де займався налагоджуванням схем пожежогасіння на ЧАЕС, і пусконалагоджувальні роботи електрообладнання центральної котельні м. Новодністровська, відтак – напружені ритми на посаді заступника директора капітального будівництва, головного інженера Дирекції КК ГЕС і ГАЕС, технічного директора і вже голови правління створеного ВАТ «Дністровська ГАЕС». А з квітня нинішнього року – це вже рідні вогні очолюваної мною філії «Дирекція з будівництва Дністровської ГАЕС» ПАТ «Укргідроенерго», адже будівництво ГАЕС має стратегічне значення як для нашого міста, так і для всієї України.
– Ваші перші враження від участі у першій сесії облради?
– Після першого пленарного засідання важко щось говорити, тим більше, що упродовж майже 4 десятків літ я звик працювати у виробничій сфері. І це – мій перший досвід депутатської роботи. Однак завжди пам’ятаю мамину науку: шанувати роботу і людей. Тож головне у депутатській діяльності – не забувати, що за піднятою або непіднятою рукою – людські долі, чиєсь майбутнє.
– Депутати Новодністровської міської ради попереднього скликання висловлювали чимало претензій колегам-землякам із обласної ради стосовно їхньої роботи на користь нашої громади та стосовно відвідування засідань на місцевому рівні. Як враховуватимете ці зауваження і які плани співпраці з новообраним депутатським корпусом та міським головою?
– Уміння чути один одного і шукати можливості для виконання обіцяного, а не причини для відмовок – це запорука успіху у будь-якій роботі і на будь-якій посаді. А в тому, що я – єдиний представник від Новодністровська, спробую керуватися відомим висловом: «І один у полі воїн».
– Як працюватиме депутат Василь Субота з виборцями, зважаючи на величезну зайнятість на посаді директора філії, особливо у таку відповідальну пору передпускового періоду?
– Коли маєш бажання, відчуваєш відповідальність перед виборцями та причетність до історії міста, свого підприємства, краю і хочеш спокійно дивитись у вічі кожному і під час каденції, і багато років поспіль, тоді залишається зуміти дещо змінити свій графік і правильно розставити пріоритети.
– Якою саме вбачаєте співпрацю із депутатами Новодністровської міської ради та членами виконавчого комітету з числа працівників підпорядкованої Вам філії?
– Коли робота будується на розумінні й досягненні спільної мети на благо людей, на мудрій стратегії та виваженій позиції, знаннях і дотриманні вимог законодавства і законів людяності, тоді міцний потиск руки між колегами за місцевим самоврядуванням вартий поваги.
– Ваша передвиборча програма складається всього з 5 пунктів. У той час, коли колеги й конкуренти зверталися до виборців зі справжніми творами-обіцянками. У чому Ваш секрет?
– Якщо мені вдасться за час каденції докласти максимум зусиль і зрушити з місця бодай на один крок питання залучення інвестицій для розвитку соціальної сфери, покращення комунальної інфраструктури, впровадження енергозберігаючих технологій, підтримки та сприяння соціальному захисту, реалізації конституційних прав і свобод учасників АТО; допомоги юним новодністровцям: талановитим й обдарованим учням, спортсменам, музикантам, науковцям – вважатиму, що місія моя виконана успішно.
– Ваші головні критерії в роботі депутата й основні принципи, якими керуватиметесь у роботі з людьми та під час вирішення важливих для нашої громади питань?
– Виваженість, чесність, уважність, уміння працювати на перспективу та знаходити розумний компроміс.
– І насамкінець – Ваше звернення до виборців, що віддали свої голоси саме за Вашу кандидатуру.
– Шановні новодністровці, щиро дякую вам за велику довіру, яку постараюсь підтвердити реальними справами на благо нашого рідного міста!
За розмову подякувала Інна ГОНЧАР