Головна » В місті з’явився новий інтернет-провайдер

В місті з’явився новий інтернет-провайдер

21 вересня 2015 в 9:18 Переглядів: 4005

Нещодавно новодністровці почали спостерігати дивні зміни у власних під’їздах. На сходових клітинах із верхніх до нижніх поверхів з’явилися наскрізні отвори, ще згодом – пластикові труби. Що це коїться, пояснювали чемні оголошення, про те, що інтернет-провайдер «Хатанет» просить вибачення за тимчасові незручності, які можуть виникнути у зв’язку із прокладенням нової мережі, а з усіма побажаннями та зауваженнями можна звернутися за вказаними телефонами.

Перспектива збільшення постачальників інтернет-послуг у місті значну частину новодністровців, особливо молодь, тішить (як відомо, конкуренція спонукає до зниження цінової політики та до підвищення якості послуг, врешті, завжди хочеться мати більший вибір). Але є і вкрай обурені тим, що хтось, невідомо на яких підставах, не питаючи дозволу власників квартир, порушує цілісність міжсходових майданчиків, топчеться нещодавно відремонтованими покрівлями, ставлячи під загрозу їхню цілісність тощо.

Рідко яке нововведення не зустрічає спротиву, цього разу зерна невдоволення проросли у звернення до народних обранців. Так 3 вересня на черговій сесії, на підтримку запиту Миколи Радамовського, у порядок денний було внесено проект рішення, у якому серед іншого, прописано припинити будь-які роботи з монтажу та розміщення в (на) житлових багатоквартирних будинках технічних пристроїв ТОВ «Компанія Хатанет», а також зупинити дію рішення, яке затверджує «Положення про порядок розміщення та встановлення технічних елементів (пристроїв) на будівлях та спорудах у м. Новодністровськ» як таке, що не відповідає чинному законодавству (саме на основі цього Положення КП «Новодністровський житловик» уклав із інтернет-провайдером погодження і договір на розміщення та встановлення технічних елементів). Після тривалої дискусії обґрунтування М. М. Радамовського переконали депутатів, у результаті 19 з них підтримали запропонований проект рішення. Але новоприбулий у Новодністровськ провайдер свою основну роботу не припинив, щедро розклеївши свої рекламні постери під’їздами будинків. Окрім того, він активізувався у напрямку отримання підтримки у населення шляхом збирання підписів. Станом на 9 вересня таких підписів було вже 600. Про це стало відомо на черговому засіданні виконкому, де питання ТОВ «Компанія Хатанет» обговорювалось у контексті розгляду розміщення їхнього майна – обладнання серверної – у приміщеннях комунальної власності. Емоційність полеміки учасників – присутніх депутатів, членів виконкому та представників інтернет-провайдера й інших зацікавлених – не сприяли роз’ясненню загостреної ситуації. Тож більш конкретні факти було отримано у розмові з директором ТОВ «Компанія Хатанет» Валентином Шевчуком, який розповів таке.

ТОВ «Компанія Хатанет» понад 5 років займається наданням інтернет-послуг у більш як 100 населених пунктах (міст та сіл, зокрема й у м. Київ), має усі відповідні ліцензії та дозволи на здійснення такої діяльності. У Чернівецькій обл. вона працює в 3 районах: Сторожинецькому, Кельменецькому Сокирянському. Розпочати свою роботу у Новодністровську їх спонукала велика кількість молоді, потенційних клієнтів та слабка конкуренція. Рік тому компанія почала прокладати оптоволоконну магістраль із смт Кельменці до Новодністровська, одночасно підключаючи до мережі Інтернет усі села, яка досягла меж міста наприкінці червня поточного року. В. І. Шевчук стверджує, що в нього є розроблена проектна документація, погоджена відділом архітектури та містобудування та ін., а з КП «Новодністровський житловик» укладено погодження та договір на розміщення і встановлення технічних елементів, згідно із яким інтернет-провайдеру надається «доступ для розміщення незахищених мереж, існуючих внутрішніх стояків слабких струмів, місця для розміщення власних стояків, коробів, точок кріплення кабелів та місця для розміщення відповідного сертифікованого телекомунікаційного обладнання…» Також у міську раду були подані звернення для погодження інших процедурних питань. На думку керівника ТОВ «Компанія Хатанет», цього було достатньо для проведення монтажних робіт із прокладення мережі містом й іншої роботи, чим вони й зайнялись. Валентин Іванович переконував, що всі роботи, які проводились на покрівлях та у під’їздах, не завдавали їм шкоди. Таким чином прокладаються мережі у багатьох містах, це є нормальна практика. З приводу розміщення комунікацій у спеціалізованих шахтах під’їздів, воно неможливе, згідно із оцінкою проектантів. Також було наголошено на намірах встановити безкоштовний доступ до Wi-Fi у громадських місцях та безоплатне надання інтернет-послуг бюджетним установам міста, на створенні робочих місць та розгляді можливості сплати деяких податків у нашому місті. У свою чергу, юрист товариства Андрій Якубенко визнав, що є незначні недоопрацювання в отриманні всіх дозвільних документів, які будуть вирішені найближчим часом. Щодо потреби обговорення своєї діяльності із мешканцями, то її не було, оскільки тільки учасники ОСББ є співвласниками допоміжних приміщень багатоквартирних будинків (зокрема і сходових клітин), тож «Компанія Хатанет» і співпрацювала з балансоутримувачем – КП «Новодністровський житловик». Крім того, проблем у інших населених пунктах не виникало: інтернет-провайдеру завжди давали «зелену вулицю», оскільки там ця послуга була довгоочікуваною і бажаною.

Як повідомили спеціалісти міської ради, ТОВ «Компанія Хатанет» ще потрібно укласти договір сервітуту земельної ділянки для узаконення проходження їхньої мережі у межах міста та отримати рішення виконкому про надання в оренду приміщення для розміщення обладнання серверної. Крім того, у міської ради принципова інша позиція: під’їзди є спільним майном власників квартир, тому компанії потрібно було узгоджувати свою діяльність із мешканцями. Тож маємо певну юридичну колізію.

На разі обладнання нового інтернет-провайдера працює в тестовому режимі. Імовірно, компанія, яка вклала чималі кошти у створення нової комп’ютерної мережі, не поступиться своїми інтересами. А от чи загострюватиметься ситуація і надалі, обростаючи судовими позовами і взаємними обвинуваченнями, покаже час. Так уже в нас повелось, що простіше узаконити вже зроблене, аніж пройти всю процедуру прописаним законом алгоритмом, форсуючи події для отримання прибутку в найкоротші терміни. Усе-таки людей, не залежно від того, вимагає це закон чи ні, варто було детально поінформувати про свої добрі наміри, тоді не довелося б нарікати на непривабливий інвестиційний клімат у місті.

Анастасія ЖАЛЮК