Головна » Судова реформа в Україні і в Новодністровську

Судова реформа в Україні і в Новодністровську

6 лютого 2018 в 12:09 Переглядів: 1324

4 жовтня 2017 року Верховна Рада України прийняла не тільки пенсійну, але і судову реформу. Обговорення цієї реформи стало рекордом за всю історію України, адже її прийняття зайняло в депутатів 3 тижні. За судову реформу проголосували 234 депутати.
Головною зміною в судовій реформі стала ліквідація спеціалізованих судів. Тому тепер всі касації розглядатиме тільки Верховний Суд. А також у судовій сфері створять єдину систему електронного судочинства, а судові процеси будуть відкриті: дозволена відеозйомка та онлайн-трансляція.
Зміни відбулись і у нашому місті. Своєю думкою про судову реформу поділилась спікер-суддя Новодністровського міського суду Олександра Володимирівна Луців: «Указом Президента України від 29 грудня 2017 року було прийнято рішення про те що шляхом злиття, тобто Новодністровський міський суд та Кельменецький і Сокирянський районні суди, утворюють разом Сокирянський окружний суд Чернівецької області з центром у Сокирянах. Для людей великої різниці не буде, адже вони як ходили в суд за місцем проживання, так і ходитимуть. Ми будемо рахуватись одним судом із трьома приміщеннями».
Висловила свою думку Олександра Володимирівна і про ліквідацію вищих спеціалізованих судів. «Простіше кажучи, ми перейшли із чотириланкової системи до триланкової. Ця система існувала ще до створення Вищого Спеціалізованого Суду. Відношення суддівського корпусу до таких змін більш позитивне, чим негативне, тому що чим більше ланок, тим важче судова практика, більше інстанцій потрібно проходити. Чим менше ланок, тим воно прозоріше та зрозуміло і немає подвійного розуміння одних і тих же норм. Якщо Верховний Суд працюватиме у повному обсязі і буде генерувати свої певні правові позиції, як прецедент в англо-саксонській судовій системі, це буде простіше як для суддівського корпусу, так і для людей. Єдиний мінус, як на мене, – це те, що з урахуванням кількості суддів у Верховному Суді людям буде важко швидко дочекатись рішення за своєю справою».
Іще однією зміною стали вимоги до працевлаштування суддів. Щоб стати працівником феміди, потрібно мати не менше 5 років юридичної практики. «Єдине, що підняли віковий ценз; створюється громадська рада доброчесності, яка існує і для діючих суддів. Я та моя колега маємо проходити кваліфікування, яке заплановано у 2018 році. На сьогодні громадська рада доброчесності та інші громадські активісти можуть подавати відомості відносно судді з приводу поведінки, майнового стану судді, його роботи. Громадська рада доброчесності перевіряє ці дані і передає комісії, що їх розглядає. Це все робиться для того, щоб у людей відновилась довіра до суддівського корпусу», – наголосила суддя Олександра Володимирівна.
Судова реформа – це маленький крок до ідеальної судової системи, та до ідеалу в нашій країні іти ще довго. «Зміни – це добре, але без недоліків не обійтись, адже прорахувати все наперед просто неможливо!» – вважає Олександра Володимирівна Луців.
Юлія Леськова