Новодністровськ на порозі виборів. Згадати все
15 вересня 2015 в 14:02 Переглядів: 6037
Стартував передвиборчий процес, невдовзі стануть відомими імена кандидатів на посаду Новодністровського міського голови, окресляться списки й охочих поповнити ряди народних обранців місцевого та обласного рівнів. Містяни знову ламатимуть голови, за кого ж віддати свої голоси, аби відчути позитивних змін на собі, а не десь там… І нам ці зміни обіцятимуть особи різної компетентності та порядності, апелюючи до наших емоцій та здорового глузду, натискаючи на болючі мозолі насущних міських проблем, знову ж таки обіцяючи їх залікувати, бо ж тільки їм відома панацея. Щедро засіватимуться наші під’їзди агітматеріалами, перетворюючи їх мало не на смітники, дедалі бруднішатимуть і стосунки між учасниками передвиборчого процесу, бо ж легше виглядати кращим поряд із тим «таким-сяким», ніж просто бути діяльним професіоналом, за якого говорять справи і здобутки. Ех, з яким же запалом ми обговорюємо вдома і на роботі бездіяльність і промахи влади різних рівнів! Нам здається, що створити рай у нашому мініатюрному містечку-супутнику електростанцій так просто! Але чомусь змінювати обличчя в тій самій владній верхівці міста не поспішаємо, лінуючись навіть виконати свій громадянський обов’язок – піти на виборчі дільниці. А потім нарікаємо, що ті самі гості в тій самій хаті начебто відстоюють лише власні інтереси, а не громадські. То, може, досить чекати, витрачаючи сили на безплідну полеміку, що Хтось Інший, не побоявшись забруднити своє добре ім’я, наведе лад? Може, час спробувати хліба місцевого самоврядування молоді і не заплямованим підозрами новодністровцям? Бо ж наші люди і рідне місто заслуговує на мудре народовладдя.
Ми знову на порозі вибору, варто озирнутися на тих керівників, які вели за собою наше місто, спрямовуючи його розвиток протягом останніх 40 літ. Тож публікуємо інформаційну довідку про всіх керівників влади Новодністровська (окрім нині діючого), а саме про їхні ініціативи, здобутки та процеси, в яких вони активно брали участь у період їхніх каденцій. Інформація підготовлена Новодністровським історичним музеєм на основі публікацій міської та районної преси, особистих спогадів очевидців.
Анастасія ЖАЛЮК
Віктор Селівестрович Бізюков
19.06.75 р. – 22.06.77 р. ( 2 роки). Фундатор становлення місцевої влади, створення структури місцевого самоврядування (численних громадських формувань). Організатор і координатор впровадження першочергових завдань з питань створення необхідних умов проживання і побуту для сімей будівельників ДКГВ – мешканців тимчасового селища (ПДУ) та перших новозбудованих будинків капітального м-ну «Діброва» (газифікація, водо- та теплопостачання, освітлення). За його участю забезпечено створення і організація функціонування перших закладів і установ інфраструктури селища (школа, бібліотека, клуб, аптека, амбулаторія лікарні, ДНЗ «Сонечко», дитячий оздоровчий табір «Лісова казка», філіал дитячої музичної школи, мережа магазинів).
Галина Олександрівна Разгонюк
22.06.77 р. – 26.10.86 р. (9 років 4 місяці, дострокове звільнення у зв’язку із переведенням на партійну роботу).
Організатор і координатор активної участі селищної влади у реалізації забудови Новодністровська, згідно із генеральним планом та впливу на першочерговість будівництва об’єктів, необхідних для життєдіяльності людей (центральна котельня, комплекс лікарні, дитячих садків «Ромашка», «Радість», «Теремок», БК «Молодіжний», ДМШ, розвиток торгівельної мережі тощо). Ініціатор форсування проектних робіт із благоустрою та озеленення забудованої території м-ну «Діброва», зокрема шляхом закріплення прибудинкових територій за будівельними організаціями. За її активної участі вирішено проблему повного охоп-лення дітей дошкільним вихованням, досягнуто перепрофілювання проектного ПТУ та дострокове завершення будівництва і відкриття ЗОШ № 2. У конструктивній співпраці з керівництвом Дирекції, УБ ДКГВ та обласними органами влади вирішено питання щодо розміщення у селищі виробничих структур небудівельного профілю: філій Чернівецьких заводів, будівництва і введення потужного Новодністровського хлібозаводу, початку спорудження панчішно-шкарпеткової фабрики. Ініціатор впровадження у селищній Раді урочистих форм реєстрації шлюбів та новонароджених, проводів юнаків на службу в армію, організації робіт зі спорудження Стели пам’яті загиблим у роки ВВв та облаштування Алеї ветеранів, відкритих до 35-річчя Великої Перемоги. Новодністровська селищна Рада у 1979 р. – переможець у соцзмаганні серед місцевих рад області. За активної позиції влади за час цієї каденції практично завершена проектна забудова житлового масиву м-ну «Діброва» (крім буд. №№ 14, 15), включаючи гуртожитки А, Б, В, Г, досягнуто активної фази забудови м-ну «Сонячний» (буд. №№ 1-4, 7, 8, 11). Введено в експлуатацію ОТЦ, районний вузол зв’язку, ретранслятор, теплицю.
Віктор Васильович Філіпець
26.10.86 р. – 21.06.87 р. (8 місяців).
Контролював стан житлового будівництва та дотримання законодавства з розподілу житла, здійснення робіт із прокладання інженерних мереж, благоустрою та забезпеченням надання комунальних послуг населенню. Налагодив співпрацю з правоохоронними органами та активізував діяльність ДНД (добровільних народних дружин). Організатор монтажних робіт з облаштування Стели пам’яті загиблим у ВВв та благоустрою Алеї Ветеранів.
Микола Павлович Терентьєв
21.06.87 р. – 22.07.94 р. ( 7 років, 1 місяць).
У 1990 р. запроваджено новий формат у формуванні місцевої влади шляхом розмежування керівних функцій селищною Радою та виконкомом: уперше на сесії обрали В. О. Большакова – головою президії селищної ради, М. П. Терентьєва – головою виконкому. Діяльність влади забезпечувалась в умовах кардинальних змін політичної ситуації в державі; тривалої нестабільності фінансування робіт зі спорудження ГАЕС, припинення будівництва панчішно–шкарпеткової фабрики і, відповідно, недостатнього обсягу надходжень коштів до місцевого бюджету; періоду активного роздержавлення об’єктів соціальної сфери (мережі торгівлі, побуту) та будівельних структур; початку процедури прийняття від Дирекції - замовника на баланс влади житлового фонду та організації робіт з підведення до міста природного газу.
За його участі розпочато будівництво спорткомплексу, організовано функціонування «РУС», пошти, ретранслятора. Організатор створення і облаштування зони відпочинку (пляжу) на Дністровському водосховищі. Основоположник створення Новодністровської Спілки афганців і воїнів-інтернаціоналістів, засновник традиції відзначення Дня пам’яті загиблих побратимів, зокрема земляків – І. Рибіна та І. Кузнєцова. Ініціатор ідеї спорудження у Новодністровську пам’ятника Т. Г. Шевченку, визначивши місце для цього (між буд. №№ 21 і 9 у м-ні «Сонячний») і встановивши пам’ятний знак. Активно підтримав нову форму житлового будівництва методом МЖК, за його сприяння побудовано і введено в експлуатацію будинки №№ 9, 18 у м-ні «Сонячний». За час його керівництва продовжувалось житлове будівництво і розбудова м-ну «Сонячний»: введено в експлуатацію і заселено будинки №№ 5, 10, 12, 19, 21; відкрито магазин «Будматеріали». Активний ініціатор зміни статусу Новодністровська (у 1993 році – місто районного підпорядкування).
Петро Никифорович Моргун
22.07.94 р. – 28.04.98 р. ( 3 роки 9 місяців).
Продовження діяльності влади у проблемних умовах попереднього періоду та ситуації політичних змін, соціальної напруги з причини тривалої (до 6 місяців) заборгованості зарплати у бюджетній сфері і на будові, пошуки шляхів вирішення нагальних проблем (організація взаємозаліків, бартерних розрахунків, виплати продуктів у рахунок зарплат тощо). Організатор проведення монтажних робіт з газопроводу до центральної котельні та розмежувальних гілок газопроводу від ГРП (газо розподільчий пункт) до мікрорайонів міста. Організатор контролю за станом будівництва та введення в експлуатацію житлових буд. № 15 «Д», № 24 «С», № 1 «Л». Організатор облаштування і відкриття (у прибудованому до буд. № 24 «С» приміщенні) Будинку дитячої творчості і міської бібліотеки, ініціатор створення і відкриття (на базі приміщення СШ № 2) гімназії – закладу нового типу, вимушеного тимчасового закриття і консервації ДНЗ «Сонечко». Забезпечення функціонування басейнів у спорткомплексі (завдяки конструктивній співпраці влади і Дирекції ГЕС), що здійснювалось протягом 1994-1997 рр. Сприяння фінансуванню створеної молодіжної футбольної команди «Дністер», утриманню колективів при БК «Молодіжний», зокрема шляхом присвоєння звань «Народний самодіяльний колектив» хору «Калина», танцювальному колективу, статусу «Зразкового» – шкільному дитячому хору «Калинка». В умовах відсутності місцевих друкованих ЗМІ сприяв організації функціонування міської телестудії зі щотижневим висвітленням новин. У 1996 році керівництво влади, завдяки висвітленню проблем міста в центральних урядових газетах, спромоглося добитись особистої уваги і приїзду на Дністровську ГАЕС Президента України Л. Кучми, а згодом – Прем’єр-міністра В. Пустовойтенка, що внесло певні зрушення у вирішення нагальних проблем міста.
Анатолій Іванович Болдашев
28.04.98 р. – 10.06.05 р. (7 років 1 місяць, дострокове звільнення – політична недовіра).
Діяльний ініціатор надання Новодністровську статусу міста обласного підпорядкування (2000 р.). Організатор створення численних міських самостійних структур із надання послуг населенню: УПСЗН, МЦЗ, відділення ДПІ, КП «БТІ», служби пожежної охорони, відділення банку «Аваль» тощо. Активно впливав на подальше фінансування і продовження спорудження ГАЕС з позиції відродження міста (зустрічі на різних рівнях у Чернівцях, Києві; розгляд на сесії міської ради ситуації банкрутства ВАТ «Дністрогесбуд»). Відстояв у судовому порядку повернення від ОДА на користь місту більше 1,0 млн. грн., отриманих за перевиконання міського бюджету. Упорядкував низку важливих господарських питань та забезпечив: завершення комплексу робіт з переведення міста на природний газ; розмежування комунальної і державної власності на землю в межах міста; повернення у власність громади міста табору «Лісова казка»; передання на баланс обласної громади спорткомплексу тощо. Організовує вивчення та прийняття Концепції переведення житлового фонду на ІПО (індивідуальні прилади опалення). Брав участь у боротьбі з політикою монополізації енергетики та об’єднання в єдину НАК підприємств ДКГВ, зокрема нашої ДАЕК «Дністрогідроенерго» (ГЕС-1), з подальшою «пропискою» у Києві. Принципова і вимоглива позиція щодо наповнення міського бюджету, зокрема від продажу ДНЗ «Сонечко», погашення значної заборгованості населення за надані комунальні послуги УТВК і ВУЖКГ. Сприяв розвитку малого і середнього бізнесу, відновленню міського радіомовлення, впровадженню кабельного виду трансляції телебачення. Координатор здійснення оптимізації мережі освітніх закладів, створення необхідних умов (виділення приміщень) для відкриття у місті НКЦ і коледжу ЧНУ, Буковинського ліцею-інтернату. Організатор впровадження процедур прийняття на баланс громади міста гуртожитків А, Б, В, Г та подальшого їх переведення у статус житлового фонду з відповідним розподілом житла. Запровадив День міста, енергійно підтримував сучасні традиції і нові форми культурно-мистецького спрямування: регіональний дитячий конкурс-фестиваль «Дністрові соловейки»; військово-патріотичні змагання серед юнаків «Захисник Вітчизни». 2005р. – особисто створив конфліктну ситуацію навколо міського ринку, чим викликав недовіру у депутатів міської ради. На зборах активу громади міста соціально-економічну та політичну ситуацію в місті оцінено, як кризу влади: пасивність та усунення міського голови від своїх обов’язків в останні роки перебування на посаді призвела до невирішеності найбільш глобальних проблем міста. Депутатами прийнято рішення про його дострокове усунення від влади.
Орися Костянтинівна Шпирка
В. о. міського голови в періоди дострокового звільнення міських голів: 10.06.05 р. – 26.04.06 р. та 15.09.09 р. – 16.11.10 р. (разом 2 роки).
Активний учасник забезпечення функціонування закладів бюджетної сфери в умовах украй обмеженого фінансування, винаходження шляхів наповнення бюджету. Організатор налагодження конструктивної співпраці з НАК «Укргідроенерго» з вирішення проблем нестабільного і недостатнього інвестування спорудження ГАЕС і, відповідно, недовиконання галузевих надходжень до бюджету, а також залучення НАК до вирішення проблем міста. Зокрема, завдяки коштам по Титулу ГАЕС, забезпечено освітлення центральної алеї та інших вулиць міста; завершення реконструкції опалювальної системи у ДНЗ «Радість». Керівник здійснення реконструкції першої черги водогону та початку монтажу мережі водопостачання закритим способом у м-ні «Сонячний». Ініціатор надання дозволу міською владою на будівництво у місті відомчого житлового будинку Дністровської ГАЕС. Організатор визначеності та позитивного результату для міської ради у ситуації про наміри перереєстрації Дністровської ГАЕС з м. Новодністровськ у с. Василівці. Організатор завершального етапу переведення житлового фонду на ІПО, а також продажу буд. 1 «А» та використання коштів від продажу на ремонт дахів та інженерних мереж. Активний учасник завершення судових процесів щодо міського ринку та «Лісової казки», а також рятування ВУ ЖКГ від банкрутства шляхом створення КП «Новодністровський житловик».
Ігор Олександрович Рачинський
26.04.06 р. – 15.09.09 р. (3 роки, 4 місяці, дострокове звільнення – кримінальна відповідальність).
Принципова позиція і впливові міри щодо досягнення практичного впровадження механізму гарантованого інвестування в соціальну сферу міста з боку НАК «Укргідроенерго» через формат Титулу будівництва Дністровської ГАЕС. Організатор систематичного розподілу коштів, що надходили до міського бюджету по Титулу ГАЕС на першочергові потреби міського господарства (ремонт дахів, реконструкція системи опалення та заміна вікон, дверей на металопластикові у навчальних закладах та окремих бюджетних установах міста). Контроль за цільовим використанням цих коштів: тільки у 2008 році витрачено 24 млн грн. Активна участь у вирішенні питань стабільного фінансування ГАЕС та боротьби з виплатою зарплат у «конвертах» (у будівельних структурах). Ініціатор закриття центральної котельні та переведення теплопостачання бюджетної сфери на придбані владою міні-котельні. Ініціатор створення міського архіву, газової служби. Активна участь у судових процесах щодо міського ринку та у врегулюванні конфліктної ситуації навколо пляжу. Організатор прискорення процедур коригування генерального плану міста, вирішення проблем розширення кладовища та врегулювання ситуації зі сміттєзвалищем. Ініціатор офіційного затвердження символіки міста (прапора та герба), за його сприяння прийнято рішення про створення Новодністровського історичного музею. Впровадив кардинальні зміни у завданнях щодо благоустрою, сприяв КП «Новодністровський житловик» у придбанні машини «Альфатер» та спецконтейнерів для сміття. Припинено проведення регіонального конкурсу-фестивалю «Дністрові соловейки». Достроково відсторонений від обов’язків міського голови за поданням прокуратури Чернівецької області.
Руслан Ігорович Панчишин
16.11.10 р. – 20.09.11 р. (10 місяців, дострокове звільнення – політична недовіра).
Впровадив кардинальні кадрові зміни керівників установ, комунальних підприємств, відділів апарату міської ради, зокрема із залученням іногородніх спеціалістів. Домігся офіційного дозволу ОДА на розробку проекту землеустрою під розширення кладовища (0,65 га) за рахунок земель Ломачинецької сільради. Встановив елементи дитячих майданчиків та пам’ятник Т. Г. Шевченку (який згодом був повернений на місце першовстановлення у Львівську обл.). Ініціював громадські слухання щодо подальшої долі спорткомплексу і дитячого табору «Лісова казка». Не спромігся зберегти діяльність КП «Новодністровське БТІ». Постійна конфронтація з районною і обласною владами, зниження наповнення міського бюджету та його виконання, збільшення рівня безробіття. Рішенням сесії повноваження міського голови достроково припинено.
Микола Васильович Лутчак
В. о. у період дострокового звільнення, 20.09.11 р. – 20.06.13 р. (1 рік 9 місяців).
Змінив ситуацію на позитивні показники надходжень до міського бюджету; спрямовував переорієнтацію діяльності виконавчих органів влади на перспективний розвиток міста та впровадження інвестиційної політики. Організатор ретельного перегляду об’єктів соціальної сфери з фінансуванням робіт по Титулу будови ГАЕС та контро-лю за використанням коштів, зокрема завершення робіт із заміни вікон і дверей на металопластикові у гімназії. Сприяв безперебійній роботі КП «Новодністровський житловик» в умовах сніжної зими та залучення додаткових технічних засобів до ліквідації наслідків заметів. Позитивно впливав на прискорення початку будівництва відомчого будинку ГАЕС та відкриттю пам’ятника загиблим воїнам-інтернаціоналістам, а також організації роботи міського суду, шляхом виділення приміщення за рахунок виселення Будинку дитячої творчості. Ініціатор створення відділу гуманітарної політики шляхом об’єднання відділів освіти, культури, молоді й спорту. Учасник проведення оптимізації у сферах освіти і культури (ліквідації міської дитячої бібліотеки шляхом передачі книжкового фонду бібліотекам шкіл; створення «Школи мистецтв» шляхом об’єднання Будинку дитячої творчості і музичної школи з розміщенням нового закладу у приміщенні ДМШ та в окремих кабінетах ЗОШ ІІ–ІІІ ст.). Організатор розміщення Терцентру соціального обслуговування населення у вивільнених відділом культури і дитячою бібліотекою приміщеннях. Не допустив соціального напруження у ситуації навколо пам’ятника Т. Г. Шевченку. Співорганізатор проведення святкових заходів у новому форматі: День міста – етнофестиваль «Дністер– ФЕСТ 2012» на березі водосховища; День будівельника – цікаві масові заходи на міському стадіоні спільно і за фінансової підтримки Консорціуму «НВО ,,Укргідроенергобуд,,». Організатор активної боротьби депутатського корпусу в судових інстанціях та досягнення рішення на користь громади міста з приводу скасування рішення облради щодо міського пляжу.Завершив документальний процес на розширення кладовища. Досяг порозуміння влади з РДА, ОДА.