Головна » День Гідності і Свободи: сьогодні всією Україною відзначаємо річницю двох новітніх революцій

День Гідності і Свободи: сьогодні всією Україною відзначаємо річницю двох новітніх революцій

21 листопада 2017 в 12:51 Переглядів: 487

В Україні сьогодні, 21 листопада 2017 року, відзначають День Гідності і Свободи. Свято приурочене до річниці двох революцій: Помаранчевої революції 2004 року і Революції Гідності 2013 року. Пам'ятний день є наступником іншого свята - Дня Свободи, який із 2005 по 2011 рік відзначався 22 листопада на честь Помаранчевої революції. Зазначимо, що святкування Дня Свободи було скасовано указом Віктора Януковича. Указ про святкування Дня Гідності і Свободи був підписаний президентом України Петром Порошенком 13 листопада 2014 року.

Згідно з указом, свято встановлено "з метою затвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, а також віддання належної поваги патріотизму і мужності громадян, які восени 2004 року та в листопаді 2013 року - лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору..."

День гідності і свободи: історія свята

21 листопада 2013 року в Києві на Майдані Незалежності розпочалась масштабна акція протесту у відповідь на припинення урядом Миколи Азарова підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом. До акції протесту приєдналися активісти в інших містах. У ніч на 30 листопада 2013 року бійці спецпідрозділу "Беркут" почали силовий розгін протестуючих на Майдані. В результаті розгону були травмовані 84 активісти, у тому числі 17 студентів. Після цього протести набули масового характеру.

Протести і сутички між силовиками та активістами тривали до лютого 2014 року. Після масового розстрілу беззбройних людей в центрі столиці тодішній президент Віктор Янукович втік у Росію. За офіційними даними, в ході Революції гідності загинули 106 осіб, більше 2 тисяч отримали поранення.

Святкові заходи в День Гідності і Свободи в 2017 році 30 вересня президент України Петро Порошенко підписав указ про святкування Дня Гідності і Свободи в 2017 році. Згідно з документом, у Києві, обласних центрах та інших населених пунктах 21 листопада відбуваються меморіальні, урочисті та культурно-мистецькі заходи в пам'ять про учасників двох революцій.

Крім того, протягом листопада - грудня 2017 року планується провести круглі столи, лекції та дискусії про масові акції громадянського протесту в Україні, які відбувалися в листопаді 2013 року - лютому 2014 року, їх значення у розбудові громадянського суспільства та боротьбі за права і свободи.

Щиро вітаємо із Днем Гідності та Свободи.

Події двох майданів в Україні стали підтвердженням того, що українці є сильною, суверенною і незалежною нацією. Вперше на майдані в 2004 році. Вдруге на майдані Гідності та Свободи 2013-2014-го року.

Ми відродилися як сучасна європейська нація, нація гордих, вільних і відповідальних громадян, здатних відстояти свою свободу, державність і людську гідність.

І сьогодні, в час змін, нашим святим обов’язком є відродження країни утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору.