Головна » Чому не горять ліхтарі у Новодністровську

Чому не горять ліхтарі у Новодністровську

12 грудня 2017 в 9:36 Переглядів: 1192

Редакція "Нашої газети" звернулась до начальника КП "Новодністровський житловик" Анатолія Івановича Білоткача із проханням пояснити причину, через яку у місті уже другий день поспіль відсутнє вулічне освітлення у темну пору доби.

Анатоліє Івановичу, що Ви можете сказати про причину відсутності світла на вулицях міста?

У зв’язку з введенням субсидій на електроопалення, застосовувалась практика пдписання протокольних рішень між усіма зацікавленими сторонами про організацію взаєморозрахунків за електроенергію за рахунок коштів загального фонду державного бюджету.Такі протокольні рішення підписані Фінансовим управлінням Новодністровської міської ради, ПрАТ "Чернівціобленерго", КП "Новодністровський житловик", Новодністровським УПСЗН, Сокирянським УДКСУ, Департаментом фінансів Чернівецької ОДА на суму 340 545 гривень у листопаді та 255 007 гривень у грудні.Але у листопаді держбюджет з невідомих причин не погасив ці кошти місцевим бюджетам, через що у нас виник борг перед сокирянським РЕМом.

Міська рада компенсувала нам витрати, яких ми зазанали за 3 квартали 2017 року, працюючи за економічно необгрунтованим тарифом через зростання мінімальної заробітної плати та енергоносіїв – це 260 тисяч гривень. Перед нами постало питання - погасити електроенергію або заплатити борг перед пенсійним фондом - єдиний соціальний внесок. Вирішили цими грошима розрахуватись з пенсійним фондом, щоб працівникам підприемства було зараховано страховий стаж, а з РеМом розрахуватись з держбюджету. На даний час кошти уже поступили в Чернівецьку ОДА, губернатор розпорядженням розподілив кошти між районами, в тому числі і Новодністровською міською радою. Міська рада одразу ж після отримання коштів перерахує їх Сокирянському РЕМу.Завтра-післязавтра освітлення вулиць міста буде відновлене.

Також хочу сказати, що незважаючи на всі наші прохання та намагання пояснити ситуацію, Черніціобленерго проігнорувало всі наші доводи. Я це розцінюю так: якщо власник Чернівціобленерго є громадянином Росії і депутатом держдуми РФ, дії Чернівціобленерго та Сокирянського РЕМу як монополіста на даному ринку послуг можна вважати елементами тиску у гібридній війні Східного сусіда проти українського народу.

У попередньому інтерв’ю, після свого призначення, ви говорили про збитки, які несе ваше підприємство. Чи покращилась ситуація? Які кроки ви зробили?

Розірвав договори про надання послуг, без яких наше підприємство може обійтись, почав оптимізувати витрати на персонал, відмовляючись від послуг людей, які працюють по цивільно-правових угодах, оскільки тарифом їх утримання не передбачено,вдвічі скоротив виплати на відрядження, з 1 грудня внесені корегування в тариф на надання послуг з урахуванням підвищення мінімальної зарплати та цін на електроносії, ввів режим жорсткої економії матеріальних та фінансових ресурсів.

Також проаналізував витрати на освітлення сходових клітин в будинках: виявилось, що лампочок, задіяних в освітленні, набагато менше чим у договорі, за яким підприємство сплачувало Сокирянському РЕМу.Уже направлений лист начальнику Рему про перегляд договору із врахуванням фактичної наявності лампочок на сходових клітках і над під’їздами.Це дозволить з грудня економити 20–25 тисяч гривень на місяць.

Хочу звернутисьсь до мешкаців міста з проханням вчасно розраховуватьсь за надані підприємством послуги - це допоможе нам разом витягти підприємство з боргової ями, що буде краще для всіх. Працівникам підприємства не потрібно буде шукати іншу роботу або ж отримувати допомогу по безробіттю, а власникам квартир -створювати ОСББ та самим утримувати свої помешкання. Ми, в свою чергу, будемо намагатись надавати якісні послуги, які, сподіваюсь, будуть тільки покращуватись.

Йде жорстка боротьба за виживання підприємства, тому прошу вибачення в новодністровців за тимчасові незручності.